تشکیل رصد زمین توسط ماهواره Gaofen-۳ چین

تشکیل رصد زمین توسط ماهواره Gaofen-۳ چین
تشکیل رصد زمین توسط ماهواره Gaofen-۳ چین

در روزهای اخیر چین یک ماهواره رصد زمین را از منطقه پرتاب شمال غربی چین به نام Jiuquan به سمت فضا پرتاب کرده است.

تشکیل رصد زمین توسط ماهواره Gaofen-۳ چین، این موشک به همراه سه ماهواره Gaofen-۳ پرتاب شده و موشک حامل نیز Long March-۴C نام دارد. سه ماهواره مورد اشاره که توسط موشک مذکور به فضا پرتاب شدند، با موفقیت در مدار قرار گرفتند.

ماهواره های جدید در کنار دو ماهواره Gaofen-3 قرار است به رصد زمین پردازند و به نوعی چشم آسمان محسوب می‌شوند. سه ماهواره در یک صفحه مداری تقسیم شدند و هر 99 دقیقه یک بار به دور زمین می چرخند. بنابراین چین می تواند با کمک سه ماهواره پوشش کاملی از آسمان و زمین داشته باشد.

ارسال سه ماهواره که به صورت مثلثی زمینه را احاطه کردند، پوشش گسترده ای از زمین خواهند داشت و گزارش دقیقی هم می‌توانند ارسال کنند. در نهایت عملکرد آنها را در پشتیبانی از داده‌های کاربردی عملیاتی برای توسعه دریایی چین، نظارت بر منابع زیست‌ محیطی زمینی و پیشگیری و کاهش بلایای اضطراری را افزایش خواهد داد.

ماهواره Gaofen-۳ به مدار رسید

تشکیل رصد زمین توسط ماهواره Gaofen-۳ چین

این ماهواره ها نسبت به مدل های قبلی دارای سیستم شناسایی خودکار هستند و ارتقا قابل توجهی پیدا کردند. ماهواره قبلی 3.5 روز مدت زمان بررسی آن بود اما در مدل جدید به 3 ساعت کاهش یافته و در نتیجه بررسی نه تنها دقیق تر بلکه با سرعت بیشتری ممکن است.

بیشتر بخوانید:
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *