ساخت اولین هتل فضایی تا سال 2025 با گرانش مصنوعی

ساخت اولین هتل فضایی تا سال 2025 با گرانش مصنوعی
ساخت اولین هتل فضایی تا سال 2025 با گرانش مصنوعی

استارتاپ کالیفرنیایی Orbital Assembly تصمیم دارد تا سال 2025 یک هتل فضایی با ظرفیت 400 نفر را تاسیس کند.

ساخت اولین هتل فضایی تا سال 2025 با گرانش مصنوعی، استارتاپ مورد اشاره اعلام کرده هدف از ساخت این هتل افزایش تجارت فضایی، تحقیقات علمی و گذران اوقات فراغت بوده و نام هتل آن هم پایونیر است. البته ایستگاه پایونیر را باید یکی از دو طرح ایستگاه فضایی-تجاری شرکت اوربیتال اسمبلی دانست.

طرح نخست سال 2021 به عنوان ایستگاه ویجر معرفی شده بود و حال نوبت به طرح دوم یعنی پایونیر رسید که یک هتل لوکس 400 نفره خواهد بود و در فضا تاسیس می شود. روندا استیونسون مدیرعامل این استارتاپ فعال بیان داشته:

“طراحی هتل فضایی پایونیر به مراتب مطمئن، ایمن و دارای استحکام است. ما قصد داریم پیشتر از سایر رقبا که به دنبال کسب درآمد از گردشگری فضایی هستند، به این عرصه ورود پیدا کنیم.”

پیش از این سال 2021 بود که ناسا تصمیم می گیرد در قراردادی با شرکت های Blue Origin و Nanoracks و Northrop Grumman به ساخت ایستگاه فضایی در مدار پایین زمین بپردازد تا بتوان برای استفاده عموم از آنها بهره گرفت. آژانس فضایی ایالات متحده تا سال 2030 قصد دارد ایستگاه هایی با قابلیت پذیرایی از مهمانان ایجاد کند.

تا سال 2025 هتل فضایی لوکس در مدار زمین ساخته می شود

ساخت اولین هتل فضایی تا سال 2025 با گرانش مصنوعی

گذشته از موارد فوق شرکت Axiom Space هم به دنبال تاسیس ایستگاه فضایی تجاری خود است. Axiom می خواهد تا سال 2024 در مدار پایینی زمین این ایستگاه را دایر کند. با وجود اینکه رقبا سرسختی وجود دارند اما استارتاپ کالیفرنیایی Orbital Assembly معتقد است که پیشگام این عرصه خواهد شد. هتل لوکس پایونیر یک هتل با گرانش مصنوعی خواهد بود که این فرآیند را با چرخش به دور حلقه گرانشی به قطر 61 متر انجام خواهد داد.

در این شرایط مسافران حس بی وزنی خواهند داشت و در حالی که مشغول نوشیدن قهوه هستند، در فضا هم معلق خواهند بود. البته شرکت های مورد اشاره در جهت کاهش صدمات بر سلامت بدن انسان باتوجه به اثرات مضر میکروگرانش از گرانش مصنوعی استفاده خواهند کرد.

ایستگاه ویجر تا سال 2025 ساخت آن تکمیل و در سال 2027 به مدار پرتاب می شود. اگرچه پایونیر در مدت زمان زودتری به مدار خواهد رفت و باید منتظر ماند سایر شرکت ها چه برنامه ای در سر دارند. انتظار داریم در نهایت تا سال 2024 اخبار رسمی پیرامون هتل فضایی به گوش برسد و شرکتی آن را عملی سازد.

منبع:

مطالب مرتبط

>