گوشی Galaxy S23 Ultra دارای دوربین 200 مگاپیکسلی خواهد بود

گوشی Galaxy S23 Ultra دارای دوربین 200 مگاپیکسلی خواهد بود
گوشی Galaxy S23 Ultra دارای دوربین 200 مگاپیکسلی خواهد بود

شرکت سامسونگ در نظر دارد سال 2023 از سری گوشی پرچمدار گلکسی اس 23 رونمایی کند. یکی از اعضای این خانواده گوشی Galaxy S23 Ultra خواهد بود.

گوشی Galaxy S23 Ultra دارای دوربین 200 مگاپیکسلی خواهد بود، سامسونگ سال گذشته اولین دوربین 200 مگاپیکسلی CMOS را معرفی و ارائه کرد. در حالی که ISOCELL HP1 بیشتر به دلیل وضوح مضحک خود مورد توجه رسانه ها قرار گرفت، هنوز روی هیچ گوشی هوشمند تجاری موجود پیاده سازی نشده است. با این حال، به دلایلی، به نظر رسیده سامسونگ مشغول پرچمدار جانشین سری گلکسی اس 22 سال جاری است.

همانطور که توسط GalaxyClub فاش شده ، سامسونگ در حال حاضر یک سنسور CMOS دویست مگاپیکسلی جدید را در دست توسعه دارد. گفته می‌شود که این سنسور با نام ISOCELL HP3 شناخته شده و نسل بعدی حسگر 200 مگاپیکسلی خواهد بود که در حال حاضر تنها مدل های فعلی HP1 و OVB0B OmniVision محسوب می شوند. جزئیات HP3 جدید ناشناخته است، اما می توان انتظار داشت که با سایز سنسور 1/1.22 اینچی HP1 و 2.56 میکرومتر پس از قرار دادن پیکسل 16 در 1 مطابقت داشته باشد.

گلکسی اس 23 اولترا با دوربین 200 مگاپیکسلی

گوشی Galaxy S23 Ultra دارای دوربین 200 مگاپیکسلی خواهد بود

در حالی که چنین مشخصاتی خیره کننده هستند اما مشخص نیست آیا HP3 در یک گوشی پرچمدار تعبیه خواهد شد یا خیر. تاکنون سامسونگ اشاره ای به این موضوع نداشته و مطمئن نیستیم که چنین سنسور دوربینی چه عملکردی می تواند از خود نشان دهد و آیا به یک مدل پرچمدار از سامسونگ راه باز پیدا می کند یا خیر.

HP1 در گلکسی اس و اس 22 پلاس تعبیه نشد و سامسونگ از استفاده آن صرف نظر کرد. اما موتورولا این حسگر را برای موتو اج 30 اولترا تدارک دید تا یک گوشی برجسته با دوربین 200 مگاپیکسلی را ارائه کرده باشد. بر اساس برخی گزارش ها، این سنسورهای 200 مگاپیکسلی فقط برای فروش به شرکت های OEM شخص ثالث و نه برای گوشی های سامسونگ در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر، شایعات همچنین ادعا کرده اند که Galaxy S23 Ultra می تواند به چنین سنسوری مجهز شود و تنها باید منتظر اخبار موثق و اطلاعات دقیق باقی ماند.

منبع:

مطالب مرتبط

>