احتمال انتقال میکروب های فضایی توسط سنگ های مریخی به زمین

احتمال انتقال میکروب های فضایی توسط سنگ های مریخی به زمین
احتمال انتقال میکروب های فضایی توسط سنگ های مریخی به زمین

دانشمندان همیشه در حال تحلیل و بررسی داده های فضایی هستند و همیشه به اطلاعات جدید و عجیب دست پیدا می کنند.

احتمال انتقال میکروب های فضایی توسط سنگ های مریخی به زمین، ناسا در حال برنامه ریزی برای آوردن سنگ ها از مریخ به زمین است. آژانس فضایی نظر مردم را در مورد طرح خود برای بازیابی نمونه هایی که Perseverance جمع آوری کرده است، خواسته است. این لحظه ای تاریخی در تلاش های ما برای کشف سیاره سرخ است. علیرغم هیجانی که در اطراف آن وجود دارد، برخی از دانشمندان نگران هستند که میکروب های بیگانه نیز ممکن است به عقب برگردند.

ناسا در حال حاضر در این هفته جلسات عمومی برگزار می کند و در مورد طرح های بازیابی نمونه خود بازخورد می خواهد. در حال حاضر، آژانس فضایی قصد دارد در اوایل دهه 2030 یک سفینه فضایی با نمونه‌های مریخی را در پایگاه نیروی هوایی ایالات متحده فرود آورد. هنوز راه زیادی باقی مانده است، اما برخی از دانشمندان هشدار می دهند که ناسا باید اطمینان حاصل کند که ما در برابر هر گونه میکروب بیگانه ای که ممکن است به عقب برگردیم، محافظت می کنیم.

آیا میکروب های فضایی به زمین می آیند؟

23 8

پیتر دوران، زمین شناس در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا می گوید: «من فکر می کنم که احتمال وجود چیزی در سطح مریخ بسیار کم است. “اما یک احتمال وجود دارد.”

طرح فعلی ناسا ظرفی را مشاهده خواهد کرد که نمونه‌ها از سطح سیاره به مدار می‌رسند. از آنجا، ظرف دیگری ظرف نمونه را از مدار جمع آوری می کند. از آنجا، نمونه ها به زمین تحویل داده می شوند تا بتوان آنها را مطالعه کرد. باز هم، این یک حرکت به یاد ماندنی است، و حرکتی که ما برای مدتی طولانی در حال ساخت آن بوده ایم. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر آن نمونه‌ها دارای میکروب‌های بیگانه باشند؟

اگر فیلم های علمی تخیلی زیادی دیده اید، احتمالاً در اردوگاه مربوطه هستید. اگرچه ممکن است بعید به نظر برسد که ما باید نگران میکروب های بیگانه باشیم که روی زمین ما را تحت تأثیر قرار می دهند، اما همیشه این احتمال وجود دارد. با این حال، جیم بل، دانشمند علوم سیاره ای در دانشگاه ایالتی آریزونا می گوید که هر گونه حیات در مریخ برای بقای روی زمین مناسب نیست.

بل می گوید: «ما در مورد یک اکوسیستم کاملاً متفاوت، یک بیوسفر بالقوه کاملاً متفاوت صحبت می کنیم. و البته، ما نمی دانیم که آیا اصلاً زیست کره ای در مریخ وجود دارد یا نه.

به این ترتیب، احتمال زنده ماندن میکروب های بیگانه در نمونه های مریخ کم است. با این حال، ناسا این خطر را نادیده نمی گیرد. آژانس فضایی قصد دارد رویکردی محافظه کارانه برای آوردن نمونه ها به زمین اتخاذ کند. و ناسا هر چیزی را که مستقیماً با مریخ تماس داشته باشد را عقیم و حاوی آن خواهد کرد.

منبع:

مطالب مرتبط

>