ناسا فعلا برنامه ای برای آزمایش سامانه پرتاب فضایی ندارد

ناسا فعلا برنامه ای برای آزمایش سامانه پرتاب فضایی ندارد
ناسا فعلا برنامه ای برای آزمایش سامانه پرتاب فضایی ندارد

ناسا یا همان آژانس فضایی ایالات متحده به تازگی اعلام کرده که به دلیل شکست های مختلف سامانه پرتاب فضایی، فعلا دست از آزمایش آن برمی دارد.

ناسا فعلا برنامه ای برای آزمایش سامانه پرتاب فضایی ندارد، ماموریت آرتمیس اول ناسا به ماه، پس از انبوهی از اشکالات و تاخیرها، برنامه های خود را برای آزمایش پیش از پرتاب کنسل کرده است.

یک تمرین شمارش معکوس و آزمایش سوخت برای موشک غول پیکر سیستم پرتاب فضایی (SLS) قرار بود روز دوشنبه انجام شود، پس از آن که هفته گذشته متوقف شد، اما یک سوپاپ مشکل ساز دوباره این برنامه ها را خنثی کرد.

SLS ناسا – وسیله پرتاب بزرگ و فوق سنگینی که فضانوردان را به ماه و احتمالاً مریخ می برد، از زمان آغاز به کار، با مشکلات مالی و تأخیر در ساخت آن مواجه بوده است که جدول زمانی بلندپروازانه اش را برای رسیدن به ماه به عقب انداخته است. سطح

با وجود این شکست‌ها و طوفان رعد و برق اخیر که به برج‌های محافظ در سکوی پرتاب برخورد کرد، ناسا اولین تلاش خود را برای سوخت موشک SLS خود و انجام یک شمارش معکوس تمرین در آغاز آوریل در نظر گرفته بود.

با این حال، اقدامات دو روزه، که آخرین آزمایش‌های اصلی انجام شده قبل از پرتاب هستند و به عنوان تمرین لباس مرطوب شناخته می‌شوند، اندکی قبل از شروع آن لغو شدند و ناسا دلیل آن را مشکل در پرتابگر متحرک موشک عنوان کرد.

فعلا خبری از تست سامانه پرتاب فضایی نیست

ناسا فعلا برنامه ای برای آزمایش سامانه پرتاب فضایی ندارد

آرتمیس یک برنامه پرواز فضایی انسانی است که توسط ناسا هدایت می شود و هدف اصلی آن بازگرداندن انسان به ماه تا سال 2025 است.

ناسا به همراه شرکای تجاری و بین‌المللی قصد دارد حضوری پایدار در ماه ایجاد کند که در بلندمدت برای آماده‌سازی ماموریت‌های مریخ و شاید فراتر از آن استفاده شود. سیستم پرتاب فضایی ناسا یا SLS وسیله پرتابی است که در ماموریت های آرتمیس استفاده خواهد شد.

SLS با قدرت و قابلیت‌های بی‌سابقه‌ای که دارد، تنها موشکی است که می‌تواند فضانوردان، خودروی خدمه چندمنظوره اوریون، به‌علاوه محموله را با یک پرتاب مستقیماً به ماه بفرستد.

با نصب کپسول خدمه اوریون در بالا، SLS 98 متر ارتفاع دارد، بلندتر از مجسمه آزادی، اما کمی کوچکتر از موشک های 110 متری Saturn V که در اواخر دهه 1960 و 1970 ماموریت های آپولو به ماه را تامین می کردند.

تمرین لباس مرطوب آخرین آزمون مهم قبل از راه اندازی است. این به تیم اجازه می‌دهد تا بارگیری پیشرانه را تمرین کند و سیستم‌های موشکی Artemis I را به‌طور کامل بررسی کند، زیرا در معرض مواد برودتی قرار دارند. ناسا در یک پست وبلاگی گفت: “تمرین لباس مرطوب فرصتی برای اصلاح روش های شمارش معکوس و اعتبارسنجی مدل های حیاتی و رابط های نرم افزاری است.”

“آزمون اصلاح شده مهندسین را قادر می سازد تا به اهداف تست حیاتی برای موفقیت در راه اندازی دست یابند.”

این شمارش معکوس ساختگی همچنین به تیم اجازه می‌دهد تا مخازن را تخلیه کند و جدول‌های زمانی و روش‌هایی را که برای پرتاب واقعی استفاده می‌کنند، تمرین کند.

منبع:

مطالب مرتبط

>