آشنایی با تبلیغات گوگل ادز و روش های انجام توسط ادوردز 20

آشنایی با تبلیغات گوگل ادز و روش های انجام توسط ادوردز 20
آشنایی با تبلیغات گوگل ادز و روش های انجام توسط ادوردز 20

با خواندن این مقاله متوجه خواهیم شد که چرا یکی از بهترین روش های تبلیغ اینترنتی تبلیغ در گوگل یا همان “Google Adwords” میباشد. هر ثانیه، ۲٫۳ میلیون جستجو در گوگل انجام می شود، و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات Google می شود.

تبلیغات گوگل چیست


تبلیغات گوگل چیست؟

تبلیغات توسط Google می تواند یک روش بسیار مؤثر برای ایجاد ترافیک مربوط و واجد شرایط به وب سایت شما باشد، دقیقا زمانی که افراد در جستجوی انواع محصولات یا خدماتی هستند که کسب و کار شما را ارائه می دهد. در این مقاله، شما یاد خواهید گرفت که تبلیغات گوگل چیست؟ چگونه تبلیغات گوگل انجام میشود، و چرا شما باید تبلیغات Google را انجام دهید.

انواع تبلیغ در گوگل ادز

در حال حاضر گوگل ادز از نظر نوع تبلیغات به پنج نوع دسته بندی شده است:

 1. تبلیغ در گوگل سرچ یا Search advertising
 2. تبلیغ برای موبایل یا Mobile advertising
 3. تبلیغ در کانالهای display گوگل یا Display advertising
 4. تبلیغ ویدیویی یا Video advertising
 5. تبلیغ فروشگاه‌ها یا Shopping advertising

قیمت کلیک تبلیغات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در گوگل به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. طبق گفته گوگل، حدود 20 سیگنال در محاسبه قیمت هر کلیک استفاده می شوند و مهمترین سیگنال، quality score یا امتیاز کیفیت است که خود آن نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. به صورت کلی هر چقدر که محتوای تبلیغات بر اساس اصول گوگل ادوردز ساخته شده باشد و رابطه بین متن تبلیغات، کلمات کلیدی که برای تبلیغات انتخاب شده و محتوای صفحه فرود یا landing page بیشتر باشد، قیمت کلیک به ازای همان کلمه کلیدی ارزانتر خواهد شد.

به طور مثال در نظر بگیرید شما در زمینه طراحی سایت فعالیت میکنید و برای تبلیغ خود کلمه کلیدی “طراحی سایت” را انتخاب کرده اید. اگر کاربری عبارت “طراحی سایت حرفه ای” را در گوگل جستجو کند، اگر شما از آن عبارت در عنوان و توضیحات تبلیغ متنی استفاده کرده باشید و صفحه فرود شما نیز کاملا درباره موضوع طراحی وبسایت باشد، هزینه آن کلیک ارزانتر از حالتی خواهد بود که به عنوان مثال صفحه فرود در مورد طراحی وبسایت نباشد.

از دیگر عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری هر کلیک CTR می باشد. CTR درصد بین تعداد کلیک و تعداد نمایش می باشد. هرچقدر میزان CTR شما برای کلمه کلیدی که تبلیغ کرده اید بیشتر باشد، هزینه کمتری به گوگل پرداخت میکنید.

مزایایی استفاده از گوگل ادوردز (google adwords)

 • آگهی ها را بر اساس کلید واژه های مربوطه محصولات نمایش می دهد
 • تبلیغات را بر اساس منطقه جغرافیایی به نمایش می گذاراد
 • مدت زمانی که آگهی نشان داده شود را تعیین کرد
 • می توان میزان هزینه ای که روزانه از شارژتون کم می شود را مشخص کنید
 • گزارشی را از آگهی هایتان داشته باشید
 • به نمایش در آوردن آگهی یا سایت مورد نظر در صفحه نخست سایت بدون تخصص در زمینه سئو

چگونه به طور موثر در گوگل تبلیغ کنیم؟

حال که دانستید تبلیغات گوگل چیست و چه مزایایی دارد برای شما با ذکر چند گزینه میگوییم چگونه این کار  را انجام  دهیم که موثر باشد.

۱- از کلمات کلیدی خود در آگهی خود استفاده کنید.شما باید از کلمات کلیدی مشابهی که در تبلیغ خود در نظر دارید استفاده کنید تا گوگل بتواند بگوید که اگهی شما مربوط به چه صنف و کسب و کاری است.

۲- اگر شما دارای کسب و کار دارای شهری خاص هستید و شما می توانید که این محل خاص را برای آگهی خود در نظر بگیرید. فکر کنید شما شرکت طراحی سایت در تهران دارید و فردی بخواهد طراحی سایت تهران را جستجو کند اینگونه نمایش داده می شود بهترین شرکت طراحی سایت در تهران.شما حتی می توانید به گونه ای تبلیغ کنید که آگهی تبلیغ شما را افراد منطقه ای خاص بیند و اینگونه تبلیغات شما موثرتر خواهد بود.

چگونه به طور موثر در گوگل تبلیغ کنیم؟

۳- به شکلی واضح تبلیغ کنیدکاربر بلافاصله بعد از خواندن تبلیغ شما باید بداند ماهیت کسب و کار شما چیست؟ و شما چگونه می توانید با آنچه که هستید به آن ها کمک کنید.اگر شما دارای یک فروشگاه هستید که محصولات مختلفی را ارائه می دهد مطمئن شوید که در آگهی خود کلمات کلیدی مناسب برای جستجو را قرار داده اید.

۴- به کاربر بگویید که چه چیزی کسب و کار شما را منحصر به فرد می کند – نتایج اول در صفحه اول جستجوی گوگل وجود دارد. شما باید به آنها بگویید که چرا باید کسب و کار شما را انتخاب کنند. آیا شما مقرون به صرفه تر، قابل اعتماد یا قابل اطمینان هستید؟ آیا شما بررسی و امتیاز عالی دارید؟ این اطلاعات را در تبلیغ خود به اشتراک بگذارید.

۵- قسمت call to action  را برای اگهی خود جذاب انتخاب کنید مثلا این جمله: ”برای خرید با تخفیف روی این قسمت کلیک کنید”

منبع adwords20.com

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *