چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم
چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

شماره IMEI آیفون یک شناسه 15-17 رقمی است که آن را از سایر آیفون‌ها متمایز می‌ کند و گاهی اوقات می‌ تواند به کار بیاید. در این مطلب می بینیم چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم.

IMEI Number چیست؟

شرکت‌ های مخابراتی تلفن همراه از شماره‌ های شناسه بین‌المللی تجهیزات تلفن همراه (IMEI) برای تأیید اینکه تلفن همراه به سرقت رفته یا در حساب غیر مجاز استفاده نمی‌شود، استفاده می‌ کنند. دانستن شماره IMEI آیفون شما می تواند در موارد متعددی مفید باشد. برای مثال، اگر آیفون شما گم یا دزدیده شد، می‌توانید شماره IMEI را در اختیار اپراتور قرار دهید تا آنها گوشی را غیر فعال کنند و دیگر در شبکه‌ قابل استفاده نباشد.

همچنین می توانید از یک IMEI Checker (مانند IMEI.info یا IMEI24.com) استفاده کنید تا ببینید آیا آیفون دست دومی که خریداری کرده اید گم شده یا دزدیده شده است، فعال شده است یا خیر و هنوز مهلت گارانتی دارد؟ با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم.

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

دو راه آسان برای مشاهده شماره IMEI آیفون وجود دارد. برای این که بدانید چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم، مراحل پایین را انجام دهید.

یکی از راه ها استفاده از برنامه Phone است. ابتدا Phone (برنامه‌ای که برای برقراری تماس از آن استفاده می‌کنید) را راه‌اندازی کنید. این برنامه آیکون سبز رنگی دارد که شبیه یک گوشی تلفن قدیمی است.

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

در برنامه Phone روی زبانه Keypad بزنید. با استفاده از کلیدهای Keypad روی صفحه *#06# را شماره گیری کنید. عینا مانند زمانی که می خواهید با یک شماره تماس بگیرید.

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

به محض وارد کردن آخرین آیکون یعنی #، یک منوی مخفی Device Info ظاهر می شود که شماره های EID، IMEI، IMEI2 و MEID گوشی شما را فهرست می کند. همچنین بارکدهایی را نشان می دهد که با اعداد مطابقت دارند.

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

وقتی کارتان تمام شد روی منوی Device Info بزنید. اطلاعات از روی صفحه محو خواهد شد.

همچنین می توانید شماره IMEI آیفون را در برنامه Settings مشاهده کنید. برای انجام این کار، Settings را باز کنید و به General > About بروید.

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

به پایین اسکرول کنید و شماره IMEI را در زیر قسمت IMEI مشاهده خواهید کرد.

چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم

پس از آن، از تنظیمات خارج شوید. کار تمام شد. حالا می‌دانیم چگونه شماره IMEI آیفون را چک کنیم. همانطور که در بالا گفتیم، اکنون که شماره IMEI خودتان را در دست دارید، می توانید در صورت لزوم اطلاعات را در اختیار اپراتور قرار دهید یا از یک IMEI Checker استفاده کنید تا ببینید آیا آیفون شما گم شده یا دزدیده شده است.

اگر نگران گم شدن آیفون هستید، راهنمای چگونه آیفون گمشده را پیدا کنید را از دست ندهید.

گوشی های اندروید نیز شماره IMEI دارند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *