چگونه برنامه نویس متاورس شویم؟

چگونه برنامه نویس متاورس شویم؟
چگونه برنامه نویس متاورس شویم؟

اگر می خواهید به یک توسعه دهنده متاورس تبدیل شوید، باید یاد بگیرید که چگونه تجربیات همه‌جانبه ای را برای کاربران ایجاد کنید.

مردم تمایل دارند اصطلاحات “۳Web” و “metaverse” را با هم ترکیب کنند. برخی از مردم فکر می کنند که هردوی این موضوعات یکی هستند. با این حال، برای درک کامل آنها هر کدام با تاریخچه و مفهوم خود باید به طور جداگانه تعریف شوند. با Rastava.academy همراه باشید تا به بررسی این موضوعات بپردازیم!

برای تازه واردانی که به بلاک چین علاقه مند هستند، Web۳ یک کلمه کلیدی جدید است که نیاز به توضیح دارد. Web۳ همه چیز در مورد تمرکز زدایی (decentralization) در عصر اینترنت است. این موضوع شامل تمام فناوری هایی است که تمرکززدایی را ممکن می کند، از جمله بلاک چین.

در حالی که ایده متاورس قبل از زمان کریپتو و بلاک چین بود. می توان استدلال کرد که  متاورس در زمان ظهور اینترنت خود به خود متولد شده. با این حال، یک متاورس، یا همانطور که در حال حاضر معمولاً به آن «متاورس» می گویند، اساساً یک دنیای مجازی است.

متاورس چیست؟

مفهوم متاورس پس از آن که غول رسانه اجتماعی فیس بوک در اکتبر 2021 شرکت مادر خود را به Meta تغییر نام داد و مجموعه ای جامع از ابزارهای توسعه متاورس را برای توسعه دهندگان و کاربران راه‌اندازی کرد، تقویت شد. مشارکت شرکت‌های بزرگ در متاورس قطعاً فرصت‌های مطلوبی را برای تعیین اهداف حرفه‌ای برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده متاورس و سرمایه‌گذاری بر روی چشم‌اندازهای نوظهور ایجاد می‌کند. این مقاله نشان می دهد که چگونه می توانید در دنیای Web۳ به یک توسعه دهنده متاورس تبدیل شوید.

اکثر مبتدیان در متاورس و حتی توسعه دهندگان حرفه ای در مورد دنبال کردن مشاغل متاورس تردید دارند. اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده متاورس شوید، باید یاد بگیرید که چگونه تجارب فراگیر برای کاربران ایجاد کنید.

استفاده عمومی از متاورس

در حالی که متاورس Web۳ هنوز خام است، در حال حاضر موارد استفاده مهمی را برای پرداخت های رمزنگاری ارائه می کند، مانند:

تراکنش‌های همتا به همتا (P2P)

متاورس می‌تواند تجارت دارایی‌ها، توکن‌ها یا رمزارزها را بین کاربران فردی بدون واسطه مرکزی تسهیل کند.

معاملات تجاری (B2B)

کسب و کارها، سازندگان یا تولیدکنندگان می توانند محصولات خود را در دنیای مجازی بازاریابی کنند. آنها می توانند جلساتی را برگزار کنند که منجر به فروش و مشارکت در متاورز Web۳ شود.

تجارت به مصرف کننده (B2C)

کسب و کارها یا سازندگان می توانند مستقیماً محصولات خود را در فضای مجازی به کاربران بفروشند. همچنین، تحویل را می توان از طریق پلتفرم های متاورس Web۳ تسهیل کرد.

وظایف توسعه دهندگان Metaverse چیست؟

وظایف توسعه دهندگان Metaverse چیست؟

اولین چیزی که برای دنبال کردن حرفه ای در متاورس به عنوان یک توسعه دهنده باید بدانید شرح شغل است. شرکت ها به دنبال شخصی هستند که بتواند وارد یک شرکت هیجان انگیز و با رشد سریع شود تا سخت کار کند و چیزی واقعاً خاص ایجاد کند. زیرا ایجاد دنیای مجازی بازی کودکانه نیست. شما باید بازی‌ها، پلتفرم‌ها یا تجربیاتی را ایجاد کنید که کاربران بتوانند به روش‌های خلاقانه و هیجان‌انگیزی با یکدیگر تعامل داشته باشند. برخی از نکات برجسته در کار توسعه دهندگان متاورس بر امکانات نامحدود درون متاورس منعکس می شود. واضح است که مقیاس کار یکی از دلایلی است که چرا ممکن است به تخمین های احتمالی دستمزد توسعه دهندگان متاورس فکر کنید. با این حال، مشاغل توسعه دهنده متاورس نسبتاً جدید هستند و توافق خاصی در مورد میانگین دستمزد توسعه دهندگان متاورس وجود ندارد.

اصول بلاک چین را بیاموزید

شما باید بدانید که با چه چیزی کار می کنید. بلاک چین یک فناوری باورنکردنی است، اما یادگیری آن نیز بی اهمیت نیست. باید کمی برای آن وقت بگذارید تا بفهمید بعدها روی چه چیزی قرار است خلاقیت خود را بسازید.

برای خواندن مقالات جذاب پیشنهاد می کنیم به  بخش بلاگ سایت رستاوا حتما سر بزنید!

مهارت های برنامه نویسی

ضروری ترین مهارت برای هر توسعه دهنده متاورس، دانستن زبان های برنامه نویسی، یعنی Swift، Python و JavaScript است. تسلط بر ابزارهای توسعه نرم‌افزار نیز بسیار مهم است و توسعه دهندگان می توانند زمینه های خاص برنامه مانند بازی، وب یا توسعه موبایل را انتخاب کنند.

توسعه نرم‌افزار

همچنین باید مهارت های توسعه نرم‌افزار با تسلط در رویکردهای مختلف توسعه نرم‌افزار داشته باشید. گزینه های متمایز برای توسعه نرم‌افزار عبارتند از توسعه وب، توسعه بازی و توسعه اپلیکیشن موبایل. صرف نظر از تسلط شما در انواع مختلف توسعه نرم‌افزار، شما باید مهارت های ضروری خاصی را توسعه دهید که به عنوان مثال افزایش خلاقیت یکی از این مهارت های ضروری است.

حقوق توسعه دهندگان متاورس

بسیاری از استارت آپ ها در هند در حال بررسی توسعه و رشد محیط Metaverse هستند. میانگین دستمزد در هند برای یک متخصص بلاک چین،   650/000 روپیه در سال است.اما متخصصین متا بسته به مشخصات و تجربه خود می توانند بین 1 تا 1.5 میلیون روپیه در سال درآمد کسب کنند.

آینده متاورس

Metaverse در حال ایجاد یک سری فرصت های شغلی جدید برای فناوران است و برخی از قدرتمندترین و مهم ترین شرکت های فناوری جهان هزینه های زیادی را برای آن هزینه می کنند. ما می توانیم مطمئن باشیم که Metaverse همیشه به مهندسان، توسعه دهندگان و برنامه نویسان نیاز دارد. یک متاورس واحد وجود نخواهد داشت، بلکه مجموعه‌ای از تجربیات متاورس وجود نخواهد داشت که می‌توانید با آنها تعامل داشته باشید، چه از طریق واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، یا یک زنجیره بلوکی.

 از آنجایی که Metaverse جنبه‌های بسیار متفاوتی از فناوری و جامعه را در بر می‌گیرد، اگر به دنبال شغل متاورز باشید، می‌توانید دانش گسترده و تقاضای متنوعی برای مجموعه مهارت‌ها داشته باشید. چه در حال کدنویسی برای واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR)، یا بلاک چین/ارز رمزنگاری باشید، باید با انواع زبان های برنامه نویسی و توسعه آشنا باشید تا در ایجاد Metaverse سهیم باشید. در این قسمت از مقاله 10 زبان برنامه نویسی برتری که برای یادگیری یک شغل متاورس نیاز دارید، آورده شده است.

۱۰ زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری متاورس

۱۰ زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری متاورس

۱) ++C

++C یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که برای ساخت بزرگترین کنسول ها و بازی های ویندوز استفاده می شود. مقیاس پذیری های زیادی ارائه می دهد و می تواند برای پروژه های بازی کوچک و بزرگ به طور یکسان استفاده شود. همچنین پلتفرم اگنوستیک است، به این معنی که شما به سادگی می توانید پروژه ها را از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر منتقل کنید. ++C مطمئنا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای مشاغل مرتبط با Metaverse است.بازی های بزرگی همچون: The ۳Witcher ،Dark Souls ،Elder Scrolls V: Skyrim ،Player Unknown’s Battlegrounds (PUBG) ،Fortnite و … با ++C ساخته شده اند.

۲) جاوا

جاوا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی شی گرا برای برنامه نویسی کامپیوتر عمومی است که در سال 1995 ایجاد شد. جاوا به گونه ای تاسیس شد که تا حد امکان وابستگی کمتری داشته باشد، به ویژه در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی در آن زمان و حتی اکنون. جاوا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است که توسعه دهندگان بازی را قادر می سازد تا بازی هایی را برای هر پلتفرم و همچنین متاورس بسازند. این یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای پروژه های بازی در سال 2021 است. Mission Impossible III ،Minecraft ،FIFA ،Ferrari GT: World Track و … پروژه های بازی هستند که با جاوا توسعه یافته اند.

۳) سی شارپ

در موتور بازی سازی ای مانند Unity، C# زبان برنامه نویسی است که در آن کدنویسی می کنید، اما  ++C در هسته موتور بازی سازی قرار دارد. سی شارپ یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای بازی های ویندوز و ایکس باکس است و برای مشاغل متاورس شما عالی خواهد بود. Pokemon Go و Super Mario Run دو پروژه محبوب بازی هستند که با C# توسعه یافته اند.

۴) HTML

به گفته توسعه‌دهندگان بازی، HTML یک پلتفرم محبوب برای ایجاد برنامه‌ها و بازی‌های کراس پلتفرم و بین مرورگر است. همچنین می توان از آن به جای جاوا اسکریپت استفاده کرد. HTML برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی ساده است و نیازی به درک گسترده برنامه نویسی از الگوریتم ها ندارد و آن را به انتخابی برجسته در میان طراحان بازی تبدیل می کند.

۵) CUDA-C

CUDA-C یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است که توسط توسعه دهندگان بازی برای ساخت بازی های دسکتاپ استفاده می شود. وقتی صحبت از بازی به میان می‌آید، هسته‌های CUDA-C با ارائه تصاویری با وضوح بالا که یک تصور سه بعدی عمیق ایجاد می‌کنند، بازی شما را واقعی‌تر نشان می‌دهند.

۶) Lua

در لیست 10 زبان برنامه نویسی برتر برای پروژه های بازی، Lua در رتبه ششم قرار دارد. Lua یک زبان اسکریپت نویسی سبک وزن و چند پلتفرمی است که در صنعت بازی مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل سینتکس زبان آسان آن، به یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای بازی ها تبدیل شده است. Lua اصلی ترین زبان برنامه نویسی است که توسط موتورهای بازی مانند Gideros mobile، Corona SDK و CryEngine استفاده می شود. Age of Conan، American Girl، Angry Birds و Aquaria از جمله محبوب ترین پروژه های بازی Lua هستند.

۷) پایتون

این زبان برنامه نویسی نیازی به معرفی ندارد. پایتون یکی از کاربرپسندترین و انعطاف پذیرترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه دهندگان بازی است. از چارچوب Pygame استفاده می کند و برنامه را فعال می کند.

۸) جاوا اسکریپت

طبق آکادمی GameDev، جاوا اسکریپت یکی از شناخته شده ترین سنگ بنای توسعه وب است. همانطور که جهان به سرعت به سمت اقتصاد مبتنی بر وب حرکت می کند، بازی های آنلاین رایج تر می شوند. برای ایجاد پروژه های بازی تعاملی، بدون شک جاوا اسکریپت یکی از برترین زبان های برنامه نویسی است.

۹) Swift

سوئیفت بهترین انتخاب برای پروژه های بازی است. توسعه دهندگان شیفته سویفت هستند و می خواهند از ویژگی های جدید برای توسعه بهترین بازی های خود استفاده کنند. با استفاده از SpriteKit، نحوه متحرک سازی اسپریت ها و بافت ها را خواهید آموخت. در طول مسیر، شما بر فیزیک، انیمیشن ها، و جلوه های برخورد و نحوه ساختن جنبه های رابط کاربری بازی مسلط خواهید شد.

۱۰) CSS3

Cascading Style Sheets یک زبان شیوه نامه است که برای توصیف ارائه یک سند نوشته شده به زبان نشانه گذاری مانند HTML استفاده می شود. CSS یک فناوری سنگ بنای شبکه جهانی وب، در کنار HTML و جاوا اسکریپت است. CSS3 نسل بعدی شیوه نامه های آبشاری است و بسیار بیشتر توانایی کنترل ارائه سایت شما را افزایش می دهد. ۵ HTML و CSS۳ در واقع بسیار منطقی هستند زیرا این دو با هم کار می کنند تا صفحه رندر نهایی را تولید کنند. فایل جاوا اسکریپت به ترتیب مسئولیت قالب و عناصر پویا را بر عهده دارد و در همان موقعیت CSS مسئول یک چیز و آن استایل است.

سخن پایانی

امیدواریم با خواندن این مقاله دید خوبی نسبت به دنیای متاورس و زبان های برنامه نویسی مخصوص آن پیدا کرده باشید. آکادمی رستاوا در حال حاضر مسیرهای کارآموزی مختلفی را برگزار می کند تا افرادی که قصد یادگیری برنامه نویسی را دارند بتوانند به سرعت وارد این حوزه جذاب بشوند. برای شروع و کسب اطلاعات بیشتر درباره این مسیرها کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *