چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم
چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

می خواهید روی مک ویندوز 11 را اجرا کنید؟ در این مطلب با راهنمای مرحله به مرحله چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم آشنا می شوید.

شما هم در این فکرید که چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم؟ دوره آزمایشی هفت روزه رایگان Parallels برای شماست. بیایید ببینیم چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم.

Parallels Virtualization چیست؟

چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

Parallels Desktop یک نرم‌افزار مجازی سازی برای اجرای سیستم عامل دوم مانند ویندوز یا لینوکس در داخل سیستم عامل فعلی است که یک سیستم کامپیوتری کامل را با یک ماشین مجازی شبیه سازی می‌کند.

اینجا ما از نسخه آزمایشی Parallels با یک کپی غیرفعال‌ ویندوز 11 استفاده می‌کنیم که با آن می‌توانید ویندوز 11 را رایگان در مک داشته باشید.

چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

قدم اول دانلود Windows 11 ISO Image است. سایت دانلود ویندوز 11 را ببینید و به قسمتDownload Windows 11 Disk Image (ISO) بروید. روی منوی انتخاب دانلود کلیک کنید و Windows 11 (multi-edition) ISO را انتخاب کنید.

چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

در قسمت Select the product language زبان را انتخاب کنید و Confirm را بزنید. سپس برای شروع دانلود 64-bit Download را برگزینید. لینک دانلود تنها 24 ساعت کار می‌کند.

گام دوم: Parallels Desktop را روی مک نصب کنید

Parallels Desktop

وقتی نصب کننده ویندوز 11 در حال دانلود است، زمان مناسبی برای استفاده آزمایشی رایگان از Parallels Desktop 17 برای مک است. روی Download Now در سایت Parallels Desktop کلیک کنید. می‌توانید از همه قابلیت‌های Parallels بدون محدودیت در طول دوره آزمایشی استفاده کنید. وقتی دانلود برنامه به پایان رسید، فایل Install Parallels Desktop را از پوشه Downloads باز کنید.

نکته: macOS می‌گوید نمی‌تواند فایل را به دلیل دانلود نشدن از اپ استور باز کند؟ اگر اینطور است، System Preferences را اجرا کنید، Security & Privacy را بزنید، روی زبانه General و سپس دکمه Open Anyway کلیک کنید.

با نصب تصویر دیسک، روی آیکون Install Parallels Desktop در Finder دابل کلیک کنید تا نصب کننده اجرا شود. اگر نصب‌کننده پیام امنیتی داد، آن را در Security System Preference لغو کنید. برای اتمام نصب Parallels شرایط را بپذیرید و نام کاربری و رمز عبور حساب macOS را ارائه دهید.

گام سوم: نصب ویندوز 11 در Parallels

Parallels را در مک راه‌اندازی کنید. ادامه کار با Installation Assistant است. اگر نمایش داده نشد، روی منوی File کلیک کنید و New را انتخاب کنید تا یک ماشین مجازی جدید ایجاد کنید. اگر دستیار نصب پیشنهاد دانلود و نصب ویندوز 10 را داد، با Skip رد کنید. روی Install Windows یا سیستم عامل دیگری از یک DVD یا Image File و سپس Continue کلیک کنید.

چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

Image File را انتخاب کنید و Find Automatically را بزنید. اگر خودکار نصب کننده پیدا نشد، روی Select a File کلیک کنید و خودتان آن را در پوشه Downloads بیابید. فایل را هایلایت کنید، روی OK کلیک کنید و سپس Continue را بزنید.

نصب ویندوز را شخصی‌سازی کنید

اگر برنامه پرسید کدام نسخه ویندوز 11 را نصب کند، Windows 11 Home را انتخاب کنید. Parallels باید ماشین مجازی شما را بهینه کند، پس مشخص کنید از ویندوز 11 برای بهره وری یا بازی استفاده می‌کنید و روی Continue کلیک کنید.

استفاده از ویندوز 11

نام ویندوز را در Name وارد کنید. برای تغییر محل ذخیره از Save To استفاده کنید. اکنون می‌توانید تیک کنار Customize settings را قبل از نصب بزنید و روی Create کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید. پنجره تنظیمات باید باز شود. در تب Hardware رایانه مجازیتان را تنظیم کنید.

تکمیل نصب

Continue در Installation Assistant را بزنید تا ماشین مجازی شما بوت شود.

برای ادامه استفاده از Parallels Desktop، باید برنامه را با ایجاد یک حساب کاربری رایگان ثبت کنید. Sign in with Apple را بزنید. اکنون Parallels ماشین مجازی شما را برای اتمام نصب ویندوز 11 بوت می‌کند.

چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم

پیام تکمیل نصب را می‌بینید. حالا می‌دانیم چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم.

قدم چهارم: Parallels Toolbox را نصب کنید

Parallels Toolbox ابزارهای مفیدی برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی، ایجاد محتوا و… دارد. برای دریافت آنها در Parallels روی Parallels > Install Parallels Toolbox for Mac کلیک کنید، سپس Install Now را بزنید.

امیدواریم آموزش چگونه ویندوز 11 را روی مک نصب و اجرا کنیم مفید بوده باشد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *