نحوه پاک کردن کش آیکون در مک

نحوه پاک کردن کش آیکون در مک
نحوه پاک کردن کش آیکون در مک

در بیشتر موارد macOS آیکون‌های اسناد و برنامه‌ها را در کش آیکون نگه می‌دارد گاهی این ویژگی هوشمند همانطور که انتظار می رود کار می کند و نمادهای مربوط را در Finder یا Dock نشان می دهد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است نمادهای عمومی یا نامربوط را در این مکان‌ها ببینید. در این صورت برای رفع مشکل باید کش آیکون را در مک پاک کنید. ما در این آموزش نحوه پاک کردن کش آیکون در مک به شما یاد میدهیم.

پاک کردن و بازنشانی کش آیکون در macOS

به خاطر داشته باشید که باید از دستورها ترمینال و rm برای تنظیم مجدد کش آیکون در مک خود استفاده کنید. بنابراین توصیه می‌کنم قبل از آموزش نحوه پاک کردن کش آیکون در مک، با استفاده از Time Machine یا روش دلخواه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر مشکلی پیش بیاید (در صورت اشتباه در هنگام وارد کردن دستورها)، آخرین نسخه پشتیبان را با تمام اطلاعات خود در دسترس خواهید داشت.

پاک کردن و بازنشانی کش آیکون در Intel و M1 Mac

1. برای شروع برنامه ترمینال را در مک خود باز کنید. به سادگی از میانبر Command+Space برای نمایش جستجوی Spotlight استفاده کنید. سپس ترمینال را جستجو کرده و راه‌اندازی کنید.

باز کردن برنامه terminal در مک

2. اکنون دستور زیر را وارد کرده و return را فشار دهید. اگر از شما خواسته شد رمز عبور خود را وارد کنید تا ادامه دهید.

sudo rm -rfv /Library/Caches/com.apple.iconservices.store
وارد کردن Command در برنامه terminal در ios

3. سپس دستور زیر را Paste کرده و return را بزنید.

sudo find /private/var/folders/ ( -name com.apple.dock.iconcache -or -name com.apple.iconservices ) -exec rm -rfv {} \; ; sleep 3;sudo touch /Applications/* ; killall Dock; killall Finder
پاک کردن کش در ایکون

برای پاک کردن حافظه پنهان دیگر در مک: به حالت ایمن بوت شوید.

در M1 Mac به حالت Safe Mode بوت شوید.
1. ابتدا مک خود را در حالت Safe Mode راه‌اندازی مجدد کنید تا هر کش دیگر را حذف کنید و همچنین کش آیکون را مجبور کنید که به روز شود.

روی نماد منوی Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید و Shut Down را انتخاب کنید.

خاموش کردن مک

2. پس از حدود 10 ثانیه انتظار دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا صفحه Options ظاهر شود.

3. در مرحله بعد، کلید Shift را فشار داده و نگه دارید و ‘Continue in Safe Mode‘ را انتخاب کنید تا سری M Mac خود را در حالت Safe Mode راه‌اندازی کنید.

4. پس از اینکه مک شما وارد حالت Safe Mode شد، حدود 5 دقیقه صبر کنید. سپس روی منوی اپل کلیک کرده و Restart را انتخاب کنید.

ری استارت کردن مک

در اینتل مک به حالت Safe Mode بوت شوید.

1. برای راه‌اندازی مجدد اینتل مک در حالت ایمن، مک خود را مجددا راه‌اندازی کنید و بلافاصله کلید Shift را نگه دارید تا پنجره ورود ظاهر شود.

2. در مرحله بعد، وارد مک خود شوید. در اولین یا دومین پنجره ورود به سیستم، ‘Safe Boot’ در نوار منو ظاهر می شود.

3. هنگامی که دستگاه macOS شما در حالت Safe Mode بوت شد، مدتی صبر کنید. پس از آن روی منوی اپل کلیک کنید و در منو گزینه Restart را انتخاب کنید تا کش آیکون ها به همراه سایر کش ها به روز شوند.

نحوه پاک کردن کش آیکون در مک

کش آیکون در مک را به راحتی بازنشانی کنید.

امیدواریم که کش آیکون را در دستگاه macOS خود بدون هیچ زحمتی بازنشانی کرده باشید. در حالی که برای برخی از کاربران این دستورها به تنهایی قادر به پاک کردن کش نمادها هستند، ولی گاهی نیاز است مرحله اضافی راه‌اندازی مجدد مک را برای تنظیم مجدد حافظه پنهان انجام دهید.بنابراین اگر مراحل بالا پاک کردن کش آیکون در مک را انجام نداد، دستگاه خود را راه‌اندازی مجدد کنید.

در این آموزش با نحوه پاک کردن کش آیکون در مک همراهتان بودیم. امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

همچنین اگر شما هر روز از مک برای مقاصد اداری یا معمولی استفاده می کنید، میزان تلاشی را که پیدا کردن یک فایل می طلبد به خوبی می‌دانید. گاهی اوقات شما چندین فایل با یک نام دارید و این پیدا کردن نوع دقیق فایل مورد نیاز را دشوارتر می کند بیایید با هم ببینیم چگونه فایل هایی با پسوندهای خاص را در مک پیدا کنیم.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن تفاخ

کارشناس علوم تربیتی و آموزگار ابتدایی هستم. از تکنولوژی و هر چیزی که باعث پیشرفت بشه لذت میبرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *