آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک

آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک
آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک

آیا می‌ خواهید فهرستی از همه چیزهایی که در مک کپی و جایگذاری کرده‌ اید پیدا کنید؟ انجام این کار با استفاده از ابزارهای داخلی آسان نیست پس با آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک همراه باشید.

Clipboard دهه هاست که در کامپیوترها وجود دارد و مک نیز این قاعده مستثنی نیست. اما Clipboard دقیقا چیست و چگونه می‌توانید همه چیزهایی را که Clipboard طی سال‌‌ها کپی کرده است و به عنوان تاریخچه آن شناخته می‌شود، مشاهده کنید؟

آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک در پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند. برای مشاهده نحوه عملکرد Clipboard در مک، نحوه مشاهده تاریخچه کلیپ بورد مک و کارهایی که می‌توانید با آن انجام دهید، با آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک همراه باشید.

Clipboard چیست؟

دو دست - یکی پروتز - روی صفحه کلید مک بوک پرو قرار گرفته است

کلیپ بورد چیزی است که به شما امکان می دهد متن یا تصاویر را در برنامه های مختلف کپی، جابجا و جایگذاری کنید. محتوایی را که می‌ خواهید جابجا کنید ثبت می‌ کند و یک کپی قرار می‌دهد یا اجازه می‌ دهد محتوای اصلی در جای دیگری قرار گیرد.

مک‌ها، آیپدها و آیفون‌ ها نیز مانند macOS Sierra و iOS 10 از یک کلیپ‌بورد جهانی استفاده می‌ کنند. Clipboard جهانی به شما امکان می‌ دهد متن را از یک دستگاه مانند آیفون کپی کنید و آن را در مک Paste کنید. فقط باید مطمئن شوید که هر دو دستگاه به یک Wi-Fi متصل هستند، به یک حساب iCloud وارد شده‌ اند و بلوتوث آن روشن است.

نحوه کپی و چسباندن محتوا با Clipboard در macOS

احتمالا با روش سنتی که یک Clipboard می‌تواند برش، کپی و پیست کند آشنا هستید: متن یا تصویری را برجسته می‌ کنید، در برنامه‌ای که استفاده می‌کنید Edit > Copy یا Cut را فشار می‌دهید و سپس Edit > Paste را در هر کجا که می‌خواهید متن یا تصویر برود فشار می دهید.

میانبرهای صفحه کلید برای این کار عبارتند از Cmd + C برای کپی، Cmd + X برای برش و Cmd + V برای چسباندن. اما این فقط برای Clipboard اصلی مک صدق می کند. در واقع یک کلیپ بورد ثانویه وجود دارد که می توانید از طریق میانبرهای صفحه کلید مختلف از آن استفاده کنید.

برای این Clipboard ثانویه مک از Ctrl + K برای برش متن و از Ctrl + Y برای چسباندن استفاده می‌کنید. در اینجا گزینه کپی وجود ندارد. از Clipboard ثانویه فقط برای برش می توانید استفاده کنید. شما نمی توانید متن یک مقاله آنلاین را در جای دیگری ببرید و بچسبانید بلکه باید کپی شود. بنابراین Clipboard ثانویه فقط در اسناد و برنامه‌هایی که می‌توانید متنشان را ویرایش کنید کاربرد دارد.

البته Clipboard ثانویه در بسیاری از موقعیت ها مفید است و با توجه به این که کلیپ بوردهای macOS حافظه بسیار کوتاهی دارند کمک زیادی می کند. در بخش بعدی به معنای آن و آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک خواهیم پرداخت.

از نحوه کپی و پیست در آیفون غافل نشوید.

آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک

کلیپ بوردهای مک تاریخچه بسیار طولانی محتوایی را که کپی کرده‌اند نگه نمی‌دارند. آنها تنها آخرین موردی را که در مک کپی یا بریده شده است نگه می‌دارند.

این بدان معنی است که اگر می‌خواهید به عقب برگردید و چیزی را که قبلا کپی کرده‌اید تغییر دهید یا دوباره جایگذاری کنید، تاریخچه Clipboard اصلا آن را به خاطر نخواهد آورد.

با این حال، راهی برای دسترسی به تاریخچه کلیپ بورد مک شما وجود دارد تا آخرین موردی که در آن کپی یا بریده شده است را ببینید. از لحاظ فنی با زدن Paste می‌توانید آن را ببینید، اما اگر می‌خواهید ابتدا متنی را که می‌خواهید بچسبانید بخوانید، گزینه بهتری وجود دارد. وقتی در Finder هستید، روی منوی کشویی Edit کلیک کنید و سپس Show Clipboard را انتخاب کنید.

نمایش کلیپ بورد انتخاب شده در منوی کشویی Finder's Edit

پنجره‌ای باز می‌شود که آخرین موردی را که در Clipboard مک قرار داده‌اید به شما نشان می‌دهد. این کار را فقط با کلیپ بورد اصلی و کلیپ بورد جهانی انجام می‌دهد، نه با Clipboard ثانویه‌ای که در قسمت قبل معرفی کردیم.

تاریخچه کلیپ بورد در Finder در MacBook Pro نشان داده شده است

Clipboard اصلی مک تاریخچه کپی کوتاهی دارد. از Clipboard ثانویه می‌توان همزمان با Clipboard اصلی برای برش و جابجایی استفاده کرد تا مورد کپی شده‌ای را که باید دوباره جای‌گذاری کنید در Clipboard اصلی نگه دارید.

آموزش دیدن تاریخچه Clipboard در مک بدین ترتیب است.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *