نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون ۱۳ مینی
نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون ۱۳ مینی

یکی از قابلیت‌های ضروری امروزه در تلفن همراه یا تبلت، امکان گرفتن اسکرین شات است، به این معنی که تصویری را در همان لحظه دقیقاً روی صفحه نمایش اپل آیفون 13 مینی خود مبینید، ذخیره کنید و به عبارتی اسکرین شات بگیرید. ما در این مطلب به نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی میپردازیم.

برنامه هایی وجود دارند که می توانند این عملکرد را انجام دهند، اما خوشبختانه نیازی به نصب برنامه اضافی ندارید زیرا در سیستم عامل iOS 15 گنجانده شده است. وقتی یک اسکرین شات می‌گیرید، می‌توانید آن مکالمه واتس‌اپ، Tinder، استوری اینستاگرام، عکس یا فریم ویدیوی فیس بوک را در حافظه دستگاه اپل خود ارسال کنید.

همچنین بهتر است بدانید که سیستم عامل ios با یک عملکرد جدید و نو آمده است که به شما اجازه می دهد هنگامی که با صفحه نمایش مشغول کار هستید بتوانید از آن فیلم بگیرید و این ویژگی برای کسانی که می خواهند نحوه کار با یک اپلیکیشن یا بازی را توضیح بدهند ویژگی مفید و قابل استفاده ای است. اگر می‌خواهید از آنچه در صفحه نمایش آیفون 13 مینی خود نشان داده می‌شود ویدیویی ضبط کنید، به عنوان مثال برای ضبط تماس ویدیویی، داستان یا یک صفحه وب یا بخشی از یک ویدیوی اینترنتی، می‌توانید به مطلب نحوه فیلمبرداری از صفحه نمایش در آیپد و آیفون مراجعه کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی

روش اول اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 مینی

اگر می خواهید از اپل آیفون 13 مینی خود اسکرین شات بگیرید، باید این مراحل ساده را دنبال کنید:

زمان تخمینی: ۲ دقیقه

۱- مرحله اول:
ابتدا به صفحه‌ای می‌رویم که می‌خواهید اسکرین‌شات آیفون 13 مینی خود را، چه صفحه وب، چت یا برنامه باشد.

روش اول اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 مینی

۲- مرحله دوم:
کلید پاور و کلید افزایش صدا را در آیفون 13 مینی خود همزمان فشار دهید. فقط باید یک بار فشار دهید، دکمه ها را نگه ندارید.

اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 مینی

۳- مرحله سوم:
تصویر گرفته شده و برای چند ثانیه در قسمت پایین صفحه در سمت چپ آیفون 13 مینی ظاهر می شود، اگر می خواهید عکس گرفته شده را ویرایش یا به اشتراک بگذارید، بلافاصله قبل از ناپدید شدن تصویر کوچک، روی آن کلیک کنید. اگر نمی‌خواهید در این زمان از اسکرین شات استفاده کنید، تصویر کوچک را نادیده بگیرید و می‌توانید به استفاده از دستگاه ادامه دهید و به گرفتن اسکرین‌شات‌های بیشتر ادامه دهید.

 اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 مینی

۴- مرحله چهارم:
اگر روی تصویر کوچک کلیک کرده باشید، ویرایشگر اسکرین شات باز می شود که می توانید آن را ویرایش کنید، برش دهید، بکشید، پاک کنید، فلش ها، دایره ها، حباب نظر اضافه کنید، از ذره بین استفاده کنید، متن یا امضا اضافه کنید.

 اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 مینی

۵- مرحله پنجم:
پس از اتمام ویرایش عکس، برای ذخیره آن در گالری عکس آیفون 13 مینی ، «OK» را فشار دهید و تأییدیه ذخیره در گالری عکس یا حذف اسکرین شات را می خواهد.

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی


۶- مرحله ششم:

اگر می‌خواهید عکس‌برداری را ارسال کنید، دکمه اشتراک‌گذاری را فشار دهید، برنامه‌ای را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنید، پس از اشتراک‌گذاری دکمه «OK» را فشار دهید، تأییدیه برای ذخیره ضبط یا حذف آن درخواست می‌کند.

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی

روش دوم برای گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی :

۱- به صفحه ای بروید که می خواهید از صفحه نمایش در اپل خود عکس بگیرید.

۲- نوار اعلان را باز کرده و گزینه Capture را انتخاب کنید.

۳- تصویر گرفته شده با امکان ویرایش ظاهر می شود، از این ویرایشگر می توانید آن را برش دهید، بکشید، پاک کنید، فلش، دایره، حباب نظر اضافه کنید، از ذره بین استفاده کنید، متن یا امضا اضافه کنید.

هنگامی که ذخیره آن را در گالری عکس اپل خود تمام کردید، دکمه ‘OK’ را فشار دهید، برای تایید ذخیره در گالری عکس یا حذف اسکرین شات درخواست می شود. اگر می‌خواهید عکس‌برداری را ارسال کنید، دکمه اشتراک‌گذاری را فشار دهید، برنامه مورد نظر را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنید، پس از اشتراک‌گذاری روی «OK» کلیک کنید، درخواست تأیید برای ذخیره عکس یا حذف آن کنید.

چگونه یک صفحه کامل در اپل آیفون 13 مینی ثبت کنیم؟

اگر چیزی که می خواهید این است که یک صفحه وب کامل را در آیفون 13 مینی خود ثبت کنید، قبل از هر چیز باید بدانید که این روش فقط با مرورگر سافاری اپل کار می کند، بنابراین باید صفحه ای را باز کنید که می خواهید عکسبرداری کامل را در آن انجام دهید. با مرورگر سافاری باز کنید.

اسکرین شات را با روش مشخص شده در بالا بگیرید، هنگام گرفتن اسکرین شات، تصویر کوچک در سمت چپ پایین صفحه نمایش اپل آیفون 13 مینی ظاهر می شود، برای دسترسی به برنامه ویرایش اسکرین شات، روی تصویر کوچک کلیک کنید، مشاهده می کنید که متن ‘صفحه کامل’ ”در بالا سمت راست ظاهر می شود، روی آن کلیک کنید و تصویر کامل را به همراه اسکرول در سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد.

اکنون می توانید با کلیک بر روی نماد فلش در سمت راست بالای صفحه، یادداشت اضافه کنید، روی عکس شکل بکشید، برش دهید، اسکرین شات را بچرخانید و به اشتراک بگذارید.

برای اتمام، ‘DONE‘ را فشار دهید تا در گالری عکس ذخیره شود.

 نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی

در این مطلب با دو روش از نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 مینی همراه شما بودیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

همچنین ممکن است شما از کاربران قدیمی آیفون باشید که ممکن است نوار آدرس پایین سافاری را که در iOS 15 معرفی شده است دوست نداشته باشید. با مطلب چگونه نوار جستجوی سافاری آیفون را در iOS به بالا منتقل کنیم همراه باشید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن تفاخ

کارشناس علوم تربیتی و آموزگار ابتدایی هستم. از تکنولوژی و هر چیزی که باعث پیشرفت بشه لذت میبرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *