Crystal Dynamics مالکیت بازیهای Tomb Raider, Deus Ex و برخی دیگر را برعهده دارد

Crystal Dynamics مالکیت بازیهای Tomb Raider, Deus Ex و برخی دیگر را برعهده دارد
Crystal Dynamics مالکیت بازیهای Tomb Raider, Deus Ex و برخی دیگر را برعهده دارد

پیشتر استودیو Crystal Dynamics و Eidos Montreal از زیرمجموعه اسکوئرانیکس خارج شدند و به زیرمجموعه شرکت دیگری درآمدند. حال مشخص شد عناوینی چون Tomb Raider, Deus Ex و چندی دیگر به مالکیت این استودیوها درآمده و دیگر خبری از مالکیت اسکوئرانیکس نیست.

Crystal Dynamics مالکیت بازیهای Tomb Raider, Deus Ex و برخی دیگر را برعهده دارد، گروه Embracer اخیراً خرید استودیوهای غربی Square Enix، یعنی Crystal Dynamics، Eidos Montreal و Square Enix Montreal را تکمیل کرده است. البته این معامله شامل IP های تحت نظارت آن استودیوها نیز می شد و اکنون آن بخشی از فرآیند نیز تکمیل شده است.

کریستال داینامیکس اخیراً به‌روزرسانی‌ای را در وب‌سایت خود منتشر کرده است که در آن تأیید کرده که اکنون مالک فرنچایز Tomb Raider و Legacy of Kain است که شامل گیم‌پلی و اطلاعات شخصی آن بازی‌ها نیز می‌شود.

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که به شما اطلاع دهیم که کریستال داینامیکس کنترل چندین فرنچایز بازی از جمله TOMB RAIDER و Legacy of Kain را از مالک قبلی بازی‌ها یعنی Square Enix Limited در دست گرفته است.

Crystal Dynamics

در نتیجه این تغییر، کریستال داینامیکس اکنون مالک این بازی ها و کنترلر گیم پلی و داده های شخصی مربوط به آنها است. در همین حال، Eidos Montreal نیز شرایط استفاده خود را به روز کرده است و تأیید می کند که مالکیت IP های Deus Ex و Thief از Square Enix به استودیو منتقل شده است.

همانطور که Square Enix Ltd را ترک کردیم و به گروه Embracer ملحق شدیم، فصل جدید هیجان انگیزی را در تاریخ Eidos-Montréal آغاز می کنیم. اگرچه آنقدرها هم هیجان انگیز نیست، به این معنی است که باید به شما اطلاع دهیم که شرایط خدمات و اعلامیه حریم خصوصی خود را به روز کرده ایم!

به بیان ساده، تغییر بزرگ این است که Eidos-Montréal اکنون مالک بازی هایی است که توسعه داده است، مانند بازی های Deus Ex و Thief، و کنترلر داده های به دست آمده از معیارهای مختلف گیم پلی ردیابی شده است.»

باید دید که آینده این فرنچایزها چه خواهد بود. از میان موارد ذکر شده در بالا، Tomb Raider در حال حاضر یک بازی جدید در حال توسعه در Crystal Dynamics دارد، هرچند گزارش‌ها حاکی از آن است که Eidos Montreal روی یک IP جدید کار می‌کند.

گروه Embracer قبلاً درباره فرنچایزهای این دو استودیو گفته بود که علاوه بر دنباله‌ها، به دنبال توسعه بازسازی‌ها و اسپین‌آف‌ها نیز خواهد پرداخت.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *