5 علت آبی شدن تصویر تلویزیون

5 علت آبی شدن تصویر تلویزیون
5 علت آبی شدن تصویر تلویزیون

در عصر دیجیتال تلویزیون به یک بخش جدایی ناپذیر از هر خانه تبدیل شده است. با این حال این دستگاه ها نیز مانند هر وسیله برقی خانگی دیگری گاهی اوقات از کار افتاده و با مشکلاتی روبرو می شوند.
یکی از ایرادات شایع در این دستگاه ها که کاربران زیادی از آن شکایت دارند آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون است.
این مشکل ممکن است شامل حالتی باشد که باعث می شود صفحه نمایش واضح نباشد و با صفحه آبی پوشانده شود که در این صورت در فرایند سرگرمی کاربر اختلال ایجاد می کند اما علت ایجاد این مشکل چیست و چگونه می توان آن را به سرعت برطرف نمود؟

دلایل آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

1. آسیب لامپ های بک لایت در تلویزیون ال ای دی

بسیاری از افرادی که نمی دانند که علت آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون چیست آن را به دلیل شکستگی پنل تلویزیون می‌دانند اما در واقع در تلویزیون های مدرن به دلیل آسیب دیدن لامپ های ال ای دی داخل آن ، صفحه نمایش آبی می شود.
آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون می تواند ناشی از استفاده ممداوم از تلویزیون توسط کاربران باشد که باعث می شود طول عمر لامپ ال ای دی داخل دستگاه به دلیل استفاده زیاد کاهش یافته و باعث ترک خوردن آن و ایجاد نور آبی شود.
هنگامی که صفحه تلویزیون به رنگ آبی می شود باید فورا آن را کنترل کنید تا علاوه بر جلوگیری از آسیب رسیدن به چشمان خود از تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت کلی صفحه تلویزیون نیز جلوگیری کنید.

2. قدیمی بودن قطعات تلویزیون

کیفیت اجزای تلویزیون پس از مدتها استفاده از دستگاه به اندازه اولیه نبوده و کاهش می یابد. این مسئله می تواند باعث آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون و کاهش کیفیت تصاویر نیز شود. برای حل مشکل باید از تعمیرکاران ماهر و متخصص تلویزیون کمک بگیرید تا قطعات قدیمی را تعویض کنند.

3. خراب شدن پنل تلویزیون

با توجه به اینکه پنل، یک بخش حساس و آسیب پذیر در تلویزیون بوده و به طور کلی ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند ضربه خوردن ، قرار داشتن در معرض گرما یا سرمای زیاد، استفاده زیاد از تلویزیون ، آب خوردگی و غیره خراب شود و باعث ایجاد صفحه آبی تلویزیون گردد.
با توجه به اینکه تعمیر وتعویض پنل تلویزیون بسیار پرهزینه بوده و  این کار از نظر اقتصادی به صرفه نیست در صورت آسیب یا خراب شدن پنل تلویزیون معمولاً تعمیرکار ها توصیه می کنند که تلویزیون خود را با یک دستگاه جدید جایگزین کنید.

5 علت آبی شدن تصویر تلویزیون

4. اثر خرابی پیکسل ها بر آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون

خراب شدن پیکسل ها یکی دیگر از عوامل آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون است که به دلایل  مختلف مانند آب خوردگی دستگاه ، استفاده از تلویزیون در طی ساعت های طولانی که منجر به ثابت شدن تصویر در صفحه نمایش می شود، ضربه خوردن دستگاه و غیره ایجاد می شود. همچنین در صورتی که یک دستگاه مغناطیسی در نزدیکی تلویزیون قرار گیرد به دلیل آنکه خاصیت پیکسل ها را تغییر می دهند باعث آسیب آنها شده که این مسئله می‌تواند منجر به آبی شدن صفحه نمایش شود. دور کردن وسایل مغناطیسی از جمله آهنربا از تلویزیون در این گونه موارد ممکن است باعث برطرف شدن مشکل شود اما در صورتی که پیکسل ها آسیب دیده باشند تعمیر آنها غیرممکن است.
فراموش نکنید که پیکسل های تلویزیون بسیار حساس بوده و با کوچکترین ضربه یا آسیب دچار مشکل می شوند ، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی باید از دستگاه خود به خوبی مراقبت کنید.

5. خراب شدن بک لایت تلویزیون

یکی از بحش های مهم در تلویزیون، بک لایت است که با فراهم کردن نور پس زمینه امکان ایجاد تصاویر بر روی صفحه نمایش را فراهم می کند. در صورتی که این قطعه در تلویزیون خراب شود به دلیل عدم ایجاد نور کافی برای نمایش تصاویر کاربران نمی‌توانند تصاویر را بر روی تلویزیون مشاهده کنند. یکی از علائم خرابی بک لایت تلویزیون آبی شدن صفحه نمایش دستگاه است که باید توسط تعمیرکاران ماهر و متخصص بررسی و برطرف شود.

تابان سرویس مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در کرج

تابان سرویس یکی از تعمیرگاه های باسابقه تلویزیون در کرج است که تمامی برندهای تلویزیون در تعمیر می کند. چنانچه ساکن کرج و مناطق اطراف باشید ، تابان سرویس آسان ترین گزینه در دسترس برای تعمیر دستگاه معیوب شماست. 
 تعمیر تلویزیون ال جی در کرج ، تعمیر تلویزیون سونی در کرج و تعمیر تلویزیون سامسونگ در کرج از مهمترین خدمات تابان سرویس است. 
تلفن : 09121675120
www.tabanservice.com

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *