مزیت اصلی پلی استیشن 5 سرعت بالای ورودی و خروجی آن در برابر رقبا

مزیت اصلی پلی استیشن 5
مزیت اصلی پلی استیشن 5

یکی از توسعه‌دهندگان به‌تازگی اعلام کرده که سرعت ورودی و خروجی پلی‌استیشن 5 به سازنده‌ها اجازه انجام کارهایی را می‌دهد که روی سایر پلتفرم‌ها غیر ممکن است.

اواخر شاهد مقایسه بسیاری میان کنسول‌های نسل بعد سونی و مایکروسافت هستیم؛ موردی که در صنعت بازی‌های ویدیویی عجیب نیست و نسل‌به‌نسل اتفاق می‌افتد. نکته جالب این است که هر دو کنسول نسل بعد، در زمینه‌های مختلفی می‌توانند نسبت‌به دیگری برتری داشته باشند.

در پلی ‌استیشن 5، به‌نظر می‌رسد SSD استفاده شده برگ برنده‌ی کنسول است و می‌تواند سرعت بسیار زیادی را ارائه دهد. باتوجه‌به جدیدترین اخبار کنسول‌های بازی، مت، یکی از توسعه‌دهندگان صنعت بازی‌های ویدیویی، در سایت ResetEra اعلام کرده که سرعت بالای SSDهای پلی‌استیشن 5 بیشتر از چیزی است که آن را تصور کنید. 

وی در جریان صحبت‌های خود در مورد استفاده از SSD در کنسول‌های نسل بعد، اعلام کرده که SSD استفاده شده در ایکس ‌باکس سری ایکس یک حرکت هیجان‌انگیز و یک ارتقای بسیار بزرگ به‌حساب می‌آید. این در حالی است که سرعت ورودی و خروجی (I/O) پلی‌استیشن 5 در سطح دیگری قرار دارد. وی دراین‌باره می‌گوید:

SSD کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و سیستم درنظر گرفته شده برای ورودی و خروجی کنسول یک ارتقای بسیار بزرگ نسبت‌به چیزهایی است که تابه‌حال مشاهده کرده‌ایم. مایکروسافت کار بسیار عالی را انجام داده است و شکایتی دراین‌باره وجود ندارد. 

در مقایسه با پلی‌استیشن 5، سرعت ورودی و خروجی کنسول این حس را به شما القا می‌کند که این ویژگی، از یک کنسول عرضه شده در چهار سال آینده گرفته شده است. توضیح آن بسیار ساده‌ است، سرعت ورودی و خروجی PS5 در سطح دیگری قرار دارد و به شما اجازه انجام کارهایی را می‌دهد که روی سایر پلتفرم‌ها غیر ممکن است.

مت در ادامه صحبت‌های خود به این مورد اشاره کرده است که هر دو کنسول از SSD به‌عنوان یک مبنای پایه استفاده کرده‌اند. بدون درنظر گرفتن فاصله‌ای که میان این دو SSD وجود دارد، استفاده از آن در کنسول‌ها یک مزیت بسیار بزرگ برای توسعه‌دهنده‌ها و بازیکنان به حساب می‌آید. او در ادامه صحبت‌های خود افزود:

هر دوی آن‌ها از SSD به‌عنوان مبنای پایه کنسول خود استفاده کرده‌اند که به‌سازنده‌ها اجازه می‌دهد پیشرفت‌های مختلفی روی پلتفرم‌ها داشته باشند. این کار باعث می‌شود تا بازیکنان در هر زمینه‌ای یک مزیت و برتری را کسب کنند. 

کارهای مشخصی وجود دارند که توسعه‌دهنده‌ها ازطریق پلی‌استیشن 5 قادر به رسیدن به آن هستند که در حال حاضر انجام آن‌ها روی هر سخت‌افزار دیگری غیرممکن است. سیستم ورودی و خروجی پلی‌استیشن 5 یک مزیت بسیار بزرگ به‌حساب می‌آید و نتیجه کلی مطلوبی را در بازی‌ها به‌وجود می‌آورد.

مت اعلام کرده است که SSD پلی‌استیشن 5 در حالت کلی، قابل قیاس با ایکس‌باکس سری ایکس نیست و در سطح دیگری قرار دارد. او دراین‌باره می‌گوید:

هیچ مقایسه‌ای وجود ندارد. هیچ چیز اشتباهی در مورد SX ورودی و خروجی و سرعتی که می‌توانید روی کامپیوتر کسب کنید، وجود ندارد. همچنین استفاده از SSD به‌عنوان یک مبنا و راه‌حل پایه، یک ارتقای بسیار خوب به‌حساب می‌آید که تمامی بازیکنان از مزیت آن بهره‌مند خواهند کرد. این در حالی است که سرعت ورودی و خروجی پلی‌استیشن 5 در سطح دیگری است و بسیار سریع‌تر از هر رقیب دیگری در بازار است. این ویژگی بزرگ‌ترین تفاوت میان دو کنسول نسل آینده به‌حساب می‌آید. 

در انتها اعلام کرده است که با تمام این تفاسیر، ایکس‌باکس سری ایکس در بخش‌های دیگر، همچنان می‌تواند عملکرد بهتری را از خود به‌نمایش بگذارد. نظر شما کاربران زومجی دراین‌باره چیست؟

منبع:

مطالب مرتبط

>