نکات کاربردی تمیز کردن و شستشوی روکش مبلمان

نکات کاربردی تمیز کردن و شستشوی روکش مبلمان
نکات کاربردی تمیز کردن و شستشوی روکش مبلمان

صندلی و مبلمان های دارای روکش در هر رنگ، جنس و اندازه‌ای وجود دارند. فرقی نمی کند که روکش، یک روکش مخملی برای مبلمان باشد و یا یک روکش مجلل برای صندلی های میز ناهار خوری، زیرا در صورت این روکش ها باید به طور منظم تمیز شوند. گاهی اوقات استفاده از یک جاروبرقی ساده یا بخارشوی باعث از بین رفتن گرد و غبار روی روکش مبلمان و صندلی ها شده و پارچه را درخشان می کند اما گاهی اوقات نیز ممکن است این روکش ها با لکه هایی پوشیده شده باشند که پاک کردن آنها خیلی سخت است.
قبل از شروع تمیز کردن و یا شستشوی روکش مبلمان و صندلی ها ابتدا باید بدانید چه نوع روکشی صندلی و مبل شما را پوشانده است.
 از سال ۱۹۶۹ تولید کنندگان مبلمان برچسبی را بر روی آنها اضافه کرده‌اند که به شما کمک می کند تا بهترین و ایمن ترین روش تمیز کردن این وسایل را انتخاب کنید.

این برچسب زیر صندلی یا مبل خود بررسی نموده و دستورالعمل های تمیز کردن آنها را بر طبق کد های زیر دنبال کنید:

کد  W : پارچه را می توان با حلال های پاک کننده مبتنی بر آب تمیز کرد.
کد S : برای از بین بردن لکه و گرد و خاک از روی مبلمان یا لوازم داخلی باید از روش‌های خشکشویی یا حلال های بدون آب استفاده نمود که هنگام استفاده از این مواد شیمیایی نیاز به حضور در یک فضایی با تهویه مناسب و بدون حضور شعله مانند شمع، شومینه و غیره دارد.
کد WS : نشان دهنده این است که لوازم داخلی را می توان با محصولات مبتنی بر آب یا پایه حلال تمیز کرد.
کدX : این کد نشان می دهد که روکش ها فقط باید با جاروبرقی یا سپردن آن به خشکشویی تمیز کرد ، زیرا استفاده از هر محصول تمیز کننده خانگی می تواند باعث ایجاد لکه و چروک بر روی آن شود.
در صورتی که هیچ برچسبی بر روی مبلمان یا صندلی های مورد نظر شما وجود ندارد برای تمیز کردن و شستشوی آن ها باید محلول های تمیز کننده مختلف را در یک ناحیه نامحسوس امتحان کنید تا مطمئن شوید که باعث آسیب به پارچه نمی شود.

نکات کاربردی تمیز کردن و شستشوی روکش مبلمان

هر چند وقت یکبار باید روکش های صندلی و مبلمان را تمیز کرد؟

تمیز کردن این روکش ها به تعداد دفعات استفاده و یا کثیفی های ایجاد شده بر روی آنها بستگی دارد. در صورتی که بر روی روکش های مبلمان یا صندلی های شما لکه ایجاد شده است باید فورا آن را پاک کنید.
 برای این کار می‌توانید از یک چاقوی صاف یا مقوا برای پاک کردن مواد جامد از روی پارچه استفاده کنید و هرگز روی لکه را مالش ندهید.  زیرا این کار فقط باعث نفوذ لکه به بافت داخلی پارچه می شود. در صورت ریختن مایعات بر روی آنها ابتدا توسط دستمال کاغذی رطوبت اضافه را جمع کنید.
به طور کلی باید به صورت هفتگی تمام صندلی ها و روکش های مبلمان خود را جاروبرقی بکشید اما برای تمیز کردن کلی و لکه برداری لازم است این کار را به صورت فصلی انجام دهید.

دستورالعملهای تمیز کردن و شستشوی روکش های مبلمان و صندلی چیست؟

تمیز کردن را با جارو برقی شروع کنید و ابتدا گرد و غبار و زباله های روی روکش صندلی و مبلمان را توسط جاروبرقی جمع کنید. برای جاروبرقی کشیدن روکش های صندلی از بالای صندلی شروع نموده و هر قسمت از روکش را کاملاً جاروبرقی بکشید و قسمت های پایینی و پشتی روکش صندلی را نیز فراموش نکنید. 
از نازل های مخصوص جاروبرقی که برای قرار گرفتن و تمیز کردن شکاف ها طراحی شده اند استفاده نموده و درز های بین پشتی و نشیمنگاه مبل و صندلی را کاملاً جارو بکشید. در صورتی که مبلمان شما دارای کوسن است آنها را برداشته و هر دو طرف کوسن ها را نیز جاروبرقی کنید. در صورت امکان صندلی را به سمت بالا بکشید و قسمت های پایینی و اطراف پایه های آن ها را نیز جاروبرقی بکشید.
برای کمک به خوشبو شدن روکش صندلی مبلمان مقداری جوش شیرین بر روی آنها بپاشید و آن را توسط یک برس نرم روی سطح پارچه پخش کنید و بگذارید یک شب بماند. پس از طی این مدت جوش شیرین و گرد و غبار را با جاروبرقی پاک کنید.

تمیز کردن لکه و مناطق بسیار آلوده از روی روکش مبلمان و صندلی

درست است که دانستن اینکه چه چیزی باعث لکه شده است ضروری نیست اما می‌تواند در پاک کردن آن مفید باشد. شما می توانید با پیروی از دستورالعمل های روی برچسب مراقبتی صندلی و مبل از مواد پاک کننده مخصوص لوازم خانگی برای حذف لکه ها استفاده کنید یا یک محلول خانگی درست کنید که روی لکه ها به خوبی کار نموده و آنها را از بین می برد.
برای استفاده از محلول های خانگی می توانید یک چهارم فنجان مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید تا کف ایجاد شود. سپس این کف را توسط یک اسفنج نرم به روی لکه اعمال کنید و به آرامی روی لکه بکشید. از یک اسفنج مرطوب دیگر که آب از آن چکه نمی کند استفاده نموده و کف را از روی سطح پاک کنید سپس اجازه دهید ناحیه به دور از نور مستقیم خورشید یا گرما کاملاً خشک شود.
اگر بر روی برچسب مراقبتی صندلی و مبلمان شما درج شده است که می توان با استفاده از حلال ها و محلول های ویژه آن را لکه بری کنید، توصیه می شود برای این کار از مراکز خشکشویی که این خدمات را ارائه می دهند کمک بگیرید تا باعث آسیب و از بین رفتن بافت پارچه روکش مبلمان یا صندلی های خود نشوید.

شستشوی مبل در منزل را به خشکشویی آنلاین حباب بسپارید 

هرچند با راهکارهای گفته شده می توان مبلمان را تمیز کرد ولی برخی لک ها و کثیفی ها کهنه، فقط با بکاربردن روش ها و مواد شوینده خاص که در تخصصی خشکشویی هاست قابل برطرف شدن هستند. 
از طرفی بسیاری از اوقات پاک کردن لک ها منجر به دو رنگ شدن سطح مبل می شود. لذا حرفه ای ترین روش شستشوی مبل ، سپردن نظافت آنها به مبلشویی است.
خشکشویی آنلاین حباب، با یک تماس در محل شستشوی و لکه بری از مبلمان را انجام می دهد. 
حباب، خشکشویی غرب تهران است که ارائه خدمات مبل شویی در منزل غرب تهران ، مبل شویی در منزل سعادت آباد و سایر خدمات خشکشویی را در کمترین زمان و بالاترین کیفیت انجام می دهد. 

۹۱۰۹۲۷۳۲ – ۰۲۱
www.hobabb.com

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *