6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11

6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11
6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11

6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11 را یاد بگیرید و کوچک کردن یک به یک برنامه ها برای رسیدن به دسکتاپ را فراموش کنید.

بسیاری از کاربران نیاز به دسترسی مکرر به نرم افزارها، پوشه‌ها و میانبرهای فایل در دسکتاپ دارند. وقتی پنجره‌های زیادی باز است، کوچک کردن همه آنها راه ایده آل و سریعی برای دسترسی به دسکتاپ نیست.

خوشبختانه لازم نیست هر بار که نیاز به مشاهده قسمت دسکتاپ ویندوز دارید، این کار را انجام دهید. در اینجا با 6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11 آشنا می‌شوید.

1- نمایش سریع دسکتاپ با کلیک روی گزینه Show Desktop

ویندوز 11، مانند نسخه‌های قبلی، دکمه Show desktop را در نوار وظیفه قرار داده است. دکمه‌ای نسبتا کوچک در سمت راست نوار وظیفه است. به سختی دیده می‌شود اما وقتی نشانگر را مانند تصویر زیر روی آن می‌برید، باید Show desktop را ببینید. با کلیک روی آن، تمام پنجره‌های باز برای نمایش سریع دسکتاپ مینیمایز می‌شوند.

The

پس از پنهان کردن همه برنامه‌ها با آن دکمه، مجبور نیستید به صورت دستی پنجره‌ها را دوباره باز کنید. برای بار دوم روی دکمه Show desktop کلیک کنید. با انجام این کار، تمام پنجره‌های قبلی دوباره باز می‌شوند.

این قابلیت باید به‌طور پیش‌فرض در ویندوز 11 فعال باشد. اگر کار نکرد، به طریق زیر روشنش کنید:

1- روی نقطه ای از تسک بار کلیک راست کنید و Taskbar settings را انتخاب کنید.

2- روی Taskbar behaviors کلیک کنید تا گزینه ها را ببینید.

3- سپس Select the far corner of the taskbar to show the desktop را فعال کنید.

گوشه دور نوار وظیفه را برای نمایش دسکتاپ انتخاب کنید

2- نمایش دسکتاپ با یک میانبر تسک بار

دومین راه از 6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11 استفاده از قابلیت های تسک بار است. می توانید میانبر نوار وظیفه سفارشی را تنظیم کنید که به سرعت دسکتاپ را به این صورت نشان دهد:

1- روی نقطه ای از دسکتاپ که هیچ میانبری نیست راست کلیک کنید و New را بزنید.

2- در زیرمنوی New روی Shortcut بزنید.

گزینه Shortcut

3- در باکس Type the location of item عبارت explorer.exe shell:::{3080F90D-D7AD-11D9-BD98-0000947B0257} را وارد کنید.

پنجره Wizard Wizard Create

4- Next را بزنید.

5- عنوان و ورودی پیش فرض Explorer را پاک کنید و در باکس Type a name عبارت Show desktop را وارد کنید.

6- برای افزودن میانبر Show desktop گزینه Finish را انتخاب کنید.

7- روی Show desktop shortcut کلیک راست کنید تا Show more options > Pin to taskbar را برگزینید.

گزینه Pin to taskbar

3- نحوه نمایش دسکتاپ با منوی Power User

منوی Power User شامل میانبرهای مفید متعدد برای باز کردن ابزارهای ویندوز 11 است که می توانید نمایش دسکتاپ را از آن منو انتخاب کنید. برای مشاهده منوی Power User کلید Windows + X را فشار دهید. سپس گزینه Desktop را در آنجا انتخاب کنید تا تمام پنجره های باز پنهان شود.

گزینه Desktop

4- نمایش دسکتاپ از طریق Hot Corner

Hot corners از قابلیت های مک است که کاربران با آن می‌توانند با حرکت دادن نشانگر به گوشه‌های صفحه‌نمایش، اقداماتی را انجام دهند. شما می توانید چنین قابلیتی را با WinXCorners به ویندوز 11 اضافه کنید. با نصب و اجرای آن نرم‌افزار، می‌توانید گوشه‌ای از صفحه نمایش تنظیم کنید تا وقتی مکان‌نما را روی دسکتاپ حرکت می‌دهید، نمایش داده شود.

برنامه WinXCorners

5- نمایش دسکتاپ با میانبر کیبورد

برای نمایش سریع دسکتاپ ویندوز 11 می توانید سه میانبر کیبورد را فشار دهید. کلید میانبر نمایش دسکتاپ Win + D است. با فشار دادن ترکیب کلید Win + D، دسکتاپ زمانی که قابل مشاهده نیست نشان داده می‌شود. وقتی دسکتاپ قابل مشاهده باشد، آن کلید میانبر پنجره‌های باز شده قبلی را بازیابی می‌کند.

همچنین می‌توانید از Win + M استفاده کنید. این میانبر دسکتاپ را فورا نمایش می‌دهد اما پنجره‌ها را بازیابی نمی‌کند. برای بازیابی باید کلیدهای Win + Shift + M را بزنید.

اگر Win +, (کاما) را بزنید و نگه دارید دسکتاپ ظاهر می‌شود اما تا زمانی که دستتان را روی کلیدها نگه دارید دسکتاپ را نشان می‌دهد. وقتی دستتان را از روی کلیدها بردارید، پنجره‌ها دوباره ظاهر می‌شوند. بنابراین با فشار دادن این دکمه‌ها به دسکتاپ دسترسی ندارید.

6- نمایش دسکتاپ با Touchpad و عملکردهای Touch

آخرین راه از 6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11، استفاده از با Touchpad و عملکردهای Touch است که در لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های 2 در 1 مانند لپ‌تاپ‌های سرفیس مایکروسافت بسیار مفید هستند.

می‌توانید به سرعت دسکتاپ را با یک حرکت لمسی باز کنید. برای این کار، صفحه نمایش یا صفحه لمسی دستگاه را با سه انگشت همزمان به پایین بکشید. سپس با کشیدن انگشت روی Touchpad با سه انگشت دوباره همه پنجره‌های باز را نشان دهید.

فراموش نکنید برای استفاده از عملکردهای Touch در ویندوز 11 ابتدا باید از Settings فعالشان کنید.

امیدواریم 6 راه نمایش سریع دسکتاپ در ویندوز 11 برایتان مفید بوده باشد. برای آموزش های بیشتر در مورد دسکتاپ از نحوه حذف موارد مورد نیاز سیستم از روی دسکتاپ ویندوز 11 غافل نشوید!

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *