چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم

چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم
چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم

در iOS 14.6 و نسخه‌های جدیدتر، اپل یک قابلیت دسترسی دارد که به شما امکان می‌ دهد قفل آیفون را فقط با استفاده از صدایتان باز کنید. در این مطلب یاد می گیریم چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم و چگونه آن را در آیفون خود تنظیم کنیم.

چند سالی است که سیستم عامل موبایل iOS اپل یک قابلیت کنترل صوتی را در نظر گرفته است که کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از صدای خود به عنوان محرک، انواع عملکردهای سیستم را در آیفون کنترل کنند.

تا همین اواخر، یکی از محدودیت‌های Voice Control این بود که اگر آیفون شما قفل بود، کار نمی‌ کرد. با این حال در iOS 14.6 و نسخه های جدیدتر، اپل نسخه پیشرفته ای از این قابلیت را در نظر گرفته است به طوری که اگر آیفون شما روی صفحه قفل بود بتوانید با صدایتان رمز عبور را وارد کنید و قفل را باز کنید.

چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم

مراحل زیر به شما نشان می دهد که چگونه کنترل صوتی را برای باز کردن قفل آیفون با استفاده از یک فرمان گفتاری ساده تنظیم کنید.

1- وارد برنامه Settings شوید.

2- به پایین اسکرول کنید تا به Accessibility برسید.

3- در قسمت Physical and Motor روی Voice Control ضربه بزنید.

4- گزینه Voice Control را فعال کنید.

5- اکنون آیفون را با استفاده از دکمه کناری قفل کنید.

6- برای بیدار کردن صفحه قفل، روی آیفون ضربه بزنید. سپس برای باز کردن قفل آیفون با Face ID بگویید Go Home. اگر کار نکرد و با صفحه رمز عبور مواجه شدید، برای فشار دادن کلید 1 روی صفحه با صدای خودتان برای مثال بگویید Tap 1. این عمل را برای تمام شش رقم رمز عبور تکرار کنید تا قفل آیفون شما باز شود.

settings

چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم؟ پس از طی این مراحل می توانید با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنید. توجه داشته باشید که همان قابلیت دسترسی کنترل صوتی با iPad نیز کار می کند.

اکنون می‌دانیم چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم. برای آشنایی با سایر قابلیت های شگفت انگیز Accessibility نحوه استفاده از سیری برای قطع تماس در آیفون را ببینید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *