پشتیبانی از شبکه 5جی اپل در هند

پشتیبانی از شبکه 5جی اپل در هند
پشتیبانی از شبکه 5جی اپل در هند

شرکت اپل قصد دارد در اواخر ماه دسامبر پشتیبانی از شبکه 5جی را برای گوشی های آیفون خود برای بازار هندوستان فراهم آورد.

پشتیبانی از شبکه 5جی اپل در هند، ایرتل که یکی از شرکت های مخابراتی پیشرو در هند است، اعلام کرد که خدمات 5G آن در ابتدا در هشت شهر از جمله دهلی، بمبئی و بنگلور قابل دسترسی خواهد بود. بسیاری از کاربران با گوشی‌های هوشمند مجهز به 5G قبلاً استفاده از خدمات 5G ایرتل را آغاز کرده‌اند. اما کاربران آیفون چندان خوش شانس نیستند زیرا اپل هنوز 5G را روی گوشی های خود در هند فعال نکرده است. با این حال، طبق یک گزارش، این شرکت تا دسامبر 2022 به‌روزرسانی OTA را منتشر خواهد کرد که شبکه 5G را در تمام مدل‌های آیفون پشتیبانی می‌کند.

طبق گزارشی که توسط The Economic Times Telecom منتشر شده است، انتظار می‌رود این غول فناوری مستقر در کوپرتینو پس از «تست و اعتبار دستگاه‌ها در شبکه فوق‌سریع»، به‌روزرسانی 5G را برای نرم‌افزار iOS خود تا دسامبر ارائه کند.

این نشریه به نقل از منابع ادعا می‌کند که انتظار می‌رود مدیران ارشد اپل و ایرتل در این هفته با یکدیگر دیدار کنند تا در مورد جدول زمانی عرضه به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای فعال کردن 5G در مدل‌های آیفون واجد شرایط (آیفون 12 و جدیدتر) بحث کنند. مدیران این دو شرکت همچنین احتمالاً در مورد اینکه چرا پشتیبانی از شبکه 5G در مدل های پشتیبانی شده آیفون به تعویق افتاده است، بحث خواهند کرد.

 5جی اپل

علاوه بر این، این گزارش بیان می‌کند که اپل در حال آزمایش قابلیت‌های 5G بر روی مدل‌های مختلف آیفون در شبکه 5G پلاس Airtel در دهلی و بمبئی است و این شرکت انتشار این به‌روزرسانی را در ماه دسامبر آغاز خواهد کرد.

به طور جداگانه، رویترز گزارش می دهد که دولت هند در پاسخ به نگرانی ها مبنی بر اینکه بسیاری از مدل های آنها هنوز برای سرویس های 5G که اخیراً راه اندازی شده اند آماده نیستند، اپل، سامسونگ و سایر تولیدکنندگان را تحت فشار قرار می دهد تا به روزرسانی های نرم افزاری را برای پشتیبانی از 5G در این کشور در اولویت قرار دهند. .

برای یادآوری، خدمات 5G در هند توسط نخست وزیر نارندرا مودی در 1 اکتبر در خلال ششمین دوره کنگره موبایل هند (IMC)، 2022 راه اندازی شد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *