عرضه اپل iOS 16.1 بتا 5 به توسعه دهندگان

عرضه اپل iOS 16.1 بتا 5 به توسعه دهندگان
عرضه اپل iOS 16.1 بتا 5 به توسعه دهندگان

خبر هیجان انگیز عرضه پنجمین نسخه بتای iOS 16.1 و در دسترس قرار گرفتن آن برای توسعه دهندگان می باشد. لازم به ذکر است که به زودی برای آزمایش کنندگان بتا عمومی در دسترس خواهد بود و با انتشار آخرین نسخه بتا، ما اکنون به انتشار عمومی ساخت نزدیک شده ایم، که انتظار می رود زمانی که در هنگام معرفی محصولات جدید اپل، منتشر شود. در این مقاله اطلاعات کاملی درباره iOS 16.1 beta 5 به شما ارائه خواهیم داد. پیشنهاد می کنم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تست بتای iOS 16.1 حدود یک ماه پیش آغاز شده و پیشرفت های زیادی در چهار به روز رسانی بتا رخ داده است. این به روز رسانی در حال حاضر دارای برخی از ویژگی های جدید بوده و علاوه بر رفع اشکالات، توانسته است بسیاری از پیشرفت ها را به ارمغان آورد. در واقع این یک به روز رسانی مهم برای کاربرانی خواهد بود که با مشکلاتی در آپدیت iOS 16 مواجه هستند.

اخیرا، اپل iOS 16.0.3 را به عنوان یک به روز رسانی کوچک افزایشی برای رفع چند باگ برای عموم منتشر کرد. اما iOS 16.1 به‌روزرسانی بزرگ‌تری خواهد بود. همراه با iOS 16.1 Beta 5، اپل همچنین iPadOS 16.1 Beta 6، macOS Ventura 13.0 Beta 11، tvOS 16.1 Beta 6، macOS Monterey 12.6.1 RC 3 و macOS Big Sur 11.7.1 RC 3 را نیز منتشر کرد.

اپل iOS 16.1 بتا

iOS 16.1 Beta 5 با شماره ساخت 20B5072b ارائه می شود. این بدان معناست که ما می توانیم قبل از انتشار، یک نسخه بتا دیگر ببینیم، اما نمی توان درباره آن مطمئن بود. وزن این آپدیت حدود 400 مگابایت است، اما در برخی موارد مانند مدل گوشی و نوع آپدیت می تواند متفاوت باشد.

با توجه به اخبار و موارد ذکر شده، و همچنین با نزدیک شدن به انتشار عمومی، این احتمال مطرح می شود که این آپدیت دارای ویژگی های جدید و نیز تغییرات عمده کمتر باشد. همین مورد در مورد Beta 5 نیز صدق می کند که فقط با برخی رفع اشکال ارائه می شود.

در حال حاضر، iOS 16.1 Beta 5 برای توسعه دهندگان عرضه می شود. اما به زودی برای کاربران بتا عمومی نیز در دسترس خواهد بود.این دسترسی به احتمال زیاد بزودی امکانپذیر خواهد شد. این در حالیست که اینکار بیش از یک روز زمان نمی برد. اگر نسخه بتای چهارم را روی آیفون خود نصب کرده باشید، به روز رسانی را در دستگاه خود مشاهده خواهید کرد. برای بررسی دستی به‌روزرسانی تنظیمات زیر را انجام دهید.

تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار.

توجه داشته باشید هنگامی که به روز رسانی در دسترس است، روی دکمه دانلود و نصب ضربه بزنید.

اگر از نسخه عمومی iOS 16 استفاده می کنید، نیازی به نصب نسخه بتا پنجم نیست، زیرا نسخه عمومی به زودی منتشر می شود. اما اگر همچنان می‌خواهید نسخه بتا را قبل از انتشار آزمایش کنید، باید پروفایل بتا را روی آیفون خود نصب کنید.

قبل از به‌روزرسانی آیفون، مطمئن شوید که از اطلاعات مهم یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و حداقل 50 درصد آن را شارژ کنید. زیرا در صورت تمام شدن شارژ گوشی در هنگام به روزرسانی ممکن است به مشکل بخورید.

ما اطلاعات مفیدی درباره عرضه اپل iOS 16.1 بتا 5 به توسعه دهندگان، ارائه کردیم. در نهایت اگر از نحوه نصب نسخه بتا بر روی ios16 خود سوالی دارید، بر روی همین لینک کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

زینب عرفانی

کارشناس ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم، بیشتر از ده ساله که در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و در وقت آزادم تدریس نیز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *