بهترین راهکار برای کسب و کارها بعد از فیلترینگ اینستاگرام

بهترین راهکار برای کسب و کارها بعد از فیلترینگ اینستاگرام
بهترین راهکار برای کسب و کارها بعد از فیلترینگ اینستاگرام

نزدیک به یک ماه پیش از نگارش این مطلب، بنا به دلایلی اینستاگرام در ایران از دسترس خارج شد. اما مسدود شدن اینستاگرام، به عنوان یکی از بزرگترین بسترهای کسب و کار آنلاین، تاثیرات مخرب زیادی بر روی امرار معاش عده زیادی از ایرانیان گذاشت. افرادی که طی سال های گذشته با استفاده از پتانسیل های اینستاگرام، موفق به ایجاد و رشد کسب و کارهای مختلفی شده بودند؛ اکنون تجارت و مشاغل خود را در خطر نابودی می بینند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی اعوجاج در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال نگارش آن ندارد.

ما نیز در شرکت توسعه گران آریاز، یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در مشهد، همانند عده زیادی از هموطنان مان تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفتیم.

آیا فیلترینگ اینستاگرام دائمی خواهد بود؟

در حال حاضر هیچکس نمی تواند، با اطمینان بگوید که مسدودیت اینستاگرام، دائمی است یا موقت؟ برای یافتن پاسخی قابل اعتماد به این سؤال، باید بیشتر صبر کنیم تا یکی از نهادها یا مسئولین مرتبط، در این رابطه شفاف سازی کند.

در مورد دائمی بود یا موقتی بودن این شرایط نیز اخبار ضد و نقیض بسیاری وجود دارد. از یک طرف وزارت ارتباطات هنوز در مورد اینکه آیا اینستاگرام هم به لیست شبکه های اجتماعی که برای همیشه مسدود شده اند پیوسته یا خیر، اظهار نظری نکرده است.

از سویی دیگر عده ای نیز در داخل کشور موافق فیلترینگ اینستاگرام هستند. درست یا غلط، به‌هرحال هر دو طرف موافق و مخالف این شرایط برای خود دلایلی دارند که در این مبحث جایی ندارند.

اما مسئله ای که هست، این است که فیلتر ماندن یا نماندن اینستاگرام تفاوت چندانی برای صاحبان کسب و کارها نخواهد داشت. چراکه حتی اگر اینستاگرام دوباره رفع فیلتر شود، بازهم ترس مسدود شدن مجدد آن در ذهن همه تا مدت ها باقی خواهد ماند. هیچ تضمینی وجود ندارد که اینستاگرام بعد از رفع مسدودیت، در شرایطی مشابه مجدد فیلتر نشود.

در هر صورت هنوز نمی توان با اطمینان گفت فیلترینگ اینستاگرام دائمی خواهد بود یا نه. اگر بر طبق تجربه بخواهیم در مورد این موضوع به نتیجه برسیم، باید گفت که در سالهای اخیر فیلترینگ شبکه های اجتماعی، همیشه به‌صورت دائم بوده است.

تکلیف کسب و کارهای اینستاگرامی چه می شود؟

اگر مسئولین مربوطه در این مورد بیشتر صحبت کنند، امکان تعیین تکلیف برای کسب و کارهای پرتعداد اینستاگرامی، وجود خواهد داشت که باعث سردرگمی همه کسب و کارهای اینستاگرامی شده است.

هرچند که وزیر ارتباطات، اظهار نمودند که کسب و کارهای اینستاگرامی بهتر است به پلتفرم های داخلی مهاجرت کنند.

تکلیف کسب و کارهای اینستاگرامی چه می شود؟

در هر حال اگر اینستاگرام مسدود باقی بماند، صاحبان کسب و کارها باید به فکر راه چاره ای باشند تا بتوانند مشاغل خود را از خطر نابودی حفظ کنند. تاکید می کنیم با اینکه هنوز دائمی بودن یا نبودن این شرایط قطعی نشده، صاحبان کسب و کار بایستی به فکر چاره ای باشند که بتواند امنیت شغلی آن ها را تامین کند. این راه حل بهتر است روشی باشد که بدون در نظر گرفتن شرایط اینستاگرام، اتخاد شده باشد.

چراکه همانطور که گفته شد، حتی اگر اینستاگرام رفع فیلتر شود، امکان مسدود شدن مجدد آن، همچنان وجود دارد و کسب و کار شما حتی بعد از رفع فیلتر بازهم در خطر خواهد بود.

بررسی راهکارهای مناسب برای کسب و کارهای اینستاگرامی

در ادامه مطلب می خواهیم راهکارهایی که برای کسب و کارهای اینستاگرامی وجود دارند را بررسی کنیم و مزایا و چالش های آن ها را بررسی کنیم. در انتها نیز یک راهکار فوق‌العاده و دائمی به شما ارائه می کنیم تا یکبار برای همیشه کسب و کار اینترنتی خودتان را از خطراتی مانند فیلترینگ و مسدود شدن بسترها، بیمه کنید.

 بررسی راهکارهای مناسب برای کسب و کارهای اینستاگرامی

1. استفاده از شبکه های اجتماعی جایگزین

یکی از روش های خروج از شرایط کنونی این است که شما کسب و کار اینستاگرامی خود را به یک بستر جایگزین و مطمئن تر منتقل کنید. شبکه های اجتماعی دیگری وجود دارند که امکاناتی مشابه اینستاگرام دارند و می توانند بستر مناسبی برای کسب و کار آنلاین شما باشند.

در اینجا یک مشکل وجود دارد، اینکه شبکه های اجتماعی غیر داخلی، همیشه در خطر فیلترینگ و مسدودیت قرار دارند. هیچ تضمینی وجود ندارد که شبکه اجتماعی که هم اکنون آزاد است، در یکماه یا یک سال آینده نیز آزاد و بدون محدودیت باشد.

پس می توان گفت این راهکار که توسط عده زیادی از کارشناسان ارائه می شود، یک راهکار موقتی است و آینده کسب و کار شما را تضمین نخواهد کرد.

2. استفاده از شبکه های اجتماعی و پلتفرم های ایرانی

در سالهای اخیر شرکت ها و استارتاپ های ایرانی تلاش های زیادی در راستای ایجاد یک شبکه اجتماعی محبوب و بومی کرده اند. پروژه هایی مانند سروش، گپ، روبیکا و …

در حال حاضر تعدادی از کسب و کارهای اینستاگرامی در حال مهاجرت به روبیکا هستند. روبیکا یک اپلیکیشن داخلی است که کارکردی شبیه به اینستاگرام دارد و به‌صورت محتوا-محور فعالیت می کند.

این اپلیکیشن شاید امکانات خوب و مناسبی برای رشد کسب و کارها داشته باشد، اما هنوز و در حال حاضر تعداد کاربران آن به یک سوم اینستاگرام هم نمی رسد و جای رشد دارد.

3. بهترین راهکار برای کسب و کارهای اینستاگرامی

مطمئن ترین و بهترین راهکار برای کسب و کارهایی که از فیلترینگ اینستاگرام متضرر شده اند این است که راهی بیابند که تاثیرپذیری کسب و کار آنها را از شرایط بیرونی به حداقل یا حتی به صفر برساند. اما چطور؟

بهترین، مطمئن ترین روش برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی در ایران، داشتن یک وب سایت فروشگاهی است. وب سایت تنها حالتی است که شما کنترل همه چیز را در اختیار خودتان خواهید داشت. دیگر اگر حتی تمام اینترنت بین‌الملل هم مسدود شود، وب سایت شما که توسط سرویس های داخلی میزبانی می شود، هرگز مسدود نخواهد بود و فروش کالای شما متوقف نمی شود.

در این حالت کسب و کار شما در هر شرایطی و در هر ساعت از شبانه روز، در دسترس مشتریان شما خواهد بود. هیچکس نمی تواند وب سایت شما مسدود یا فیلتر کند مگر این که فعالیت خلاف قوانین داشته باشید که این حالت کلا در نظر گرفته نمی شود. ما در مورد کسب و کارهای قانونی و سالم صحبت می کنیم.

چرا وب سایت؟

پاسخ ساده است؛ اختیار، امنیت، اطمینان خاطر، آینده روشن، دسترسی دائم، عدم مسدودیت و … دلایل بسیار خوبی هستند که شما کسب و کار خود را از بستر شبکه های اجتماعی به یک بستر ایمن منتقل کنید که تمام اختیارش در دست شماست.

از این گذشته، یک وب سایت امکانات بیشتری را در اختیار شما می گذارد. شما می توانید با خلاقیت و آزادی عمل بیشتری، کالا و خدمات خود را در یک وب سایت معرفی کرده و به نمایش بگذارید. از این گذشته فرایند خرید و ثبت سفارش نیز در یک وب سایت استاندارد، به مراتب راحت تر بوده و نیاز به ارسال فیش واریز و کارهایی این چنینی ندارد.

تمام مزایای وب سایت را هم اگر در این مطلب ذکر کنیم، تفاوت چندانی ندارد. برای فردی که قصدش نجات کسب و کارش باشد و بخواهد یکبار برای همیشه اختیار مسدود شدن یا نشدن کسب و کارش را در دستان خودش بگیرد، همین کافی است که بداند در صورت فعالیت قانونی، هیچکس و هیچ نهادی نمی تواند کسب و کار او را بدون دلیل فیلتر یا مسدود کند.

طراحی وب سایت به‌جای فعالیت در شبکه های اجتماعی

انتقال یک کسب و کار از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به وب سایت، می تواند یک پروسه زمان بر باشد. مراحل طراحی سایت تا آماده‌سازی و راه‌اندازی آن چیزی نزدیک به یک ماه زمان می برد.

 از این گذشته ما در شرکت توسعه گران آریاز، به عنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در مشهد، همیشه به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم، در کنار داشتن یک وب سایت حرفه ای، نباید از قدرت شبکه های اجتماعی در افزایش بازدید وب سایت و جذب مخاطب و مشتری، غافل شوند.

شما می توانید در طول فرایند طراحی و راه‌اندازی وب سایت تان، به نحوی سعی کنید تا مشتریان قدیمی خود و مخاطبان شبکه های اجتماعی خود را از راه‌اندازی وب سایت تان مطلع کنید. این کار می تواند یک محرک خوب برای قدرت گرفتن وب سایت شما باشد.

شما در این شرایط می توانید در هر شبکه اجتماعی که دوست دارید، چه داخلی و چه خارجی، فعالیت کنید و به جذب مخاطب بپردازید اما فرایند خرید کالا را سعی کنید از طریق وب سایت انجام دهید. این کار باعث می شود که هم روند ثبت سفارش شما به‌صورت خودکار انجام شود و هم اینکه در صورت مسدود شدن شبکه های اجتماعی، پایگاه دائمی کسب و کار شما برای مخاطبان مشخص خواهد بود.

سخن پایانی

توصیه ما به شما این است که هرچه سریعتر برای طراحی و راه‌اندازی وب سایت برای کسب و کارتان اقدام نمایید. چراکه هم اکنون که شما دارید به انجام این کار فکر می کنید، عده زیادی که بخشی از آنها رقبای شما نیز هستند، در حال طراحی و راه‌اندازی وب سایت هستند.

در همین زمان ما در شرکت آریاز تماس های زیادی داشته ایم که اکثر آن ها صاحبان کسب و کارهای اینستاگرامی هستند که با مسدود شدن اینستاگرام قصد طراحی و راه‌اندازی وب سایت دارند. پس هرچه سریعتر این کار را انجام دهید، راحت تر می توانید گوی سبقت را از رقبا بربایید.

شرکت توسعه گران آریاز با بیش از 12 سال سابقه در زمینه طراحی سایت در مشهد، آمادگی این را دارد که به شما عزیزان به‌صورت رایگان در زمینه طراحی سایت، مشاوره و راهنمایی بدهد.

شما بعد از تشریح کسب و کار خودتان برای کارشناسان ما و پاسخ به سؤالات ما در مورد انتظارات تان از وب سایتی که می خواهید طراحی کنید، یک پروپوزال دریافت خواهید کرد که در آن هزینه تقریبی طراحی سایت به‌صورت جزئی، لیست امکانات وب سایت و مدت زمان انجام پروژه ذکر می شود.

تنها کافیست به وب سایت آریاز به آدرس WWW.ARIAZDEVS.COM مراجعه نموده و با شماره تلفن ما تماس بگیرید. یا فرم درخواست مشاوره را تکمیل کرده و برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *