روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید

روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید
روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید

تنظیم حافظه پیش فرض اندروید روی کارت حافظه مزایای زیادی دارد. شاید گوشی شما حافظه داخلی زیادی نداشته باشد و با این کار بتوانید کارهای بیشتری با گوشیتان انجام دهید. با روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید همراه باشید.

چگونه کارت SD را به عنوان دستگاه ذخیره‌سازی پیش فرض در اندروید تنظیم کنیم

برخی از دستگاه های اندروید به شما امکان می دهند یک کارت SD را به عنوان دستگاه ذخیره‌سازی داخلی تنظیم کنید. با این کار برنامه‌ها را مستقیم روی کارت SD نصب می‌کنید و اگر دستگاه شما فضای ذخیره‌سازی داخلی زیادی ندارد، از مشکل جابجایی مداوم روی فایل‌های دیگر جلوگیری می‌کنید. این فرآیند حداقل به اندروید 6 نیاز دارد. بیایید روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید را ببینیم.

ابتدا به مسیر زیر بروید.

Settings > Storage Settings > SD Card > Menu (three dots) > Storage settings

سپس گزینه زیر را انتخاب کنید.

Format as internal > FORMAT SD CARD > Move content > Done

گزینه Format as internal وجود ندارد؟ این یعنی دستگاه شما از استفاده از کارت های SD به عنوان حافظه داخلی پشتیبانی نمی کند.

نکته: این گزینه می تواند توسط سازنده دستگاه غیر فعال شود، بنابراین حتی اگر اندروید 6 یا جدیدتر داشته باشید همیشه در دسترس نیست. اگر تلفن شما از این گزینه پشتیبانی می‌کند، آن را در Storage Manager می بینید.

در اینجا روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید را یاد می گیرید.

1- کارت حافظه را داخل گوشی قرار دهید.

روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید

گوشی شما ممکن است اسلات کارت micro SD و سینی کارت micro SD باشد یا محل قرارگیری کارت حافظه با سیم کارت مشترک باشد.

2- به Settings > Storage Settings بروید.

3- SD card مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر قبلا فرمت نشده است، قبل از ادامه، از شما خواسته می شود آن را برای استفاده با اندروید قالب بندی کنید.

4- در گوشه سمت راست بالا آیکون منوی سه نقطه ای را بزنید.

روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید

5- Storage settings را انتخاب کنید.

6- روی Format as internal ضربه بزنید.

7- FORMAT SD CARD را برگزینید.

روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید

8- Move content را بزنید.

9- Done را انتخاب کنید. کارت SD شما اکنون به عنوان حافظه داخلی عمل می کند. روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید اینگونه است.

کارت SD شما اکنون به عنوان حافظه داخلی عمل می کند.

چرا به جای حافظه داخلی از کارت SD استفاده کنیم؟

گزینه استفاده از کارت SD به عنوان حافظه داخلی در درجه اول برای دستگاه های اندروید که فضای ذخیره‌سازی داخلی زیادی ندارند مفید است. اگر گوشی شما فضای ذخیره‌سازی کم و اسلات کارت SD دارد، تنظیم کارت SD بزرگ و سریع به عنوان روش ذخیره‌سازی داخلی به شما امکان می دهد برنامه های بیشتری را دانلود کنید، عکس ها و فیلم های بیشتری را ذخیره کنید و حتی می توانید سرعت استفاده از دستگاه را افزایش دهید.

مشکل استفاده از کارت SD به عنوان حافظه داخلی این است که کارت های SD معمولا کندتر از حافظه داخلی هستند. همیشه اینطور نیست اما معمولا همینطور است. اگر کارت SD شما کند باشد دستگاه هشدار می دهد. اگر حافظه به اندازه کافی سریع نباشد، برخی از برنامه ها به درستی اجرا نمی شوند. ذخیره و بارگذاری عکس‌ ها، ویدیوها و سایر فایل‌ ها نیز در کارت‌ های کند می‌ تواند به میزان قابل توجهی بیشتر طول بکشد.

چرا نمی توانم کارت حافظه را جایگزین حافظه داخلی کنم؟

استفاده از کارت SD به عنوان حافظه داخلی برای اولین بار با اندروید 6 معرفی شد، بنابراین دستگاه‌های قدیمی‌تر این امکان را ندارند. اگر اندروید بالاتر دارید و گزینه format the SD card as internal را ندارید، احتمالا توسط سازنده غیر فعال شده است.

برخی از سازندگان این قابلیت را به دلیل نداشتن اسلات کارت SD غیرفعال می‌کنند و برخی دیگر این کار را به این دلیل انجام می‌دهند که استفاده از کارت SD کند به عنوان حافظه داخلی منجر به تجربه کاربری ضعیف می‌شود. بنابراین به جای اینکه به شما اجازه دهند تجربه ضعیفی داشته باشید، قابلیت را حذف می‌کنند.

اگر نمی‌توانید کارت SD را به عنوان حافظه داخلی تنظیم کنید اما کارت کار می‌کند می‌توانید فایل‌ها و بسیاری از برنامه‌ها را به کارت منتقل کنید. برخی از برنامه‌ها فقط روی حافظه داخلی اجرا می‌شوند اما بسیاری از برنامه‌ ها قابل انتقالند.

روش تنظیم کارت حافظه پیش فرض در اندروید بدین ترتیب است.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *