آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند

آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند
آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند

آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند؟ اگر نگران این هستید که انبوه برگه‌های بسته نشده در سافاری برای آیفون باعث کاهش سرعت گوشی، کاهش عمر باتری یا هدر رفتن فضای ذخیره‌سازی شما شود، این مقاله برای شماست.

برخلاف مرورگرهای دسکتاپ، باز بودن تب ها در پس زمینه در سافاری باعث کاهش سرعت آیفون شما نمی شود. با برخی استثناهای بسیار محدود، برگه‌ها به حالت تعلیق درمی آیند و تا زمانی که با آنها تعامل نداشته باشید از هیچ منبعی استفاده نمی‌کنند.

سافاری زبانه ها را به راحتی مدیریت می کند پس نگران نباشید

طبیعتا شما فکر می کنید باز بودن تب های زیاد در سافاری تاثیر منفی روی عملکرد آیفون می گذارد. چگونه باز نگه داشتن صدها یا هزاران تب در آیفون، به عملکرد، عمر باتری یا هر دو آسیب نمی رساند؟ بیایید ببینیم آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند؟

ایده تاثیر منفی تب‌های باز روی عملکرد ناشی از دید دسکتاپ گرا از استفاده و تأثیر مرورگر وب برای دستگاه تلفن همراه است که برای عملکرد متفاوت و کارآمدتر طراحی شده است.

علیرغم تمام ادعاهایی که در اینترنت مبنی بر اینکه باید به طور معمول همه برگه های خود را برای بهبود عملکرد ببندید می‌بینید، این موضوع درست نیست.

هنگامی که به طور فعال به صفحه ای در سافاری نگاه نمی کنید، صفحه در حالت تعلیق است. تعداد برگه‌ هایی که در سافاری دارید، عمر باتری شما را کاهش نمی‌دهد یا سرعت گوشی شما را کندتر نمی‌کند. اگر تلفن شما به منابع نیاز دارد، به سادگی از مدیریت منابع در پس‌زمینه بدون دخالت شما مراقبت می‌کند.

ما برای اینکه ببینیم آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند، هزاران برگه را بارگذاری کردیم، سعی کردیم صفحات وب را مجبور کنیم در پس زمینه فعال بمانند و باتری را خالی کنیم، به منابع مبتنی بر وب که کنترل می‌کردیم وارد شدیم و فعالیت‌های طولانی‌ مدت را مشاهده کردیم.

نتیجه نهایی؟ شواهد قاطع نشان می‌دهد که تجربه سافاری در آیفون بهینه شده است تا کمترین تأثیر ممکن را بر تجربه کلی کاربر از گوشی داشته باشد.

هیچکدام از کارهایی که انجام دادیم باعث کاهش عملکرد نشد. اجرای موسیقی از یک صفحه وب که در پس‌ زمینه بارگذاری شده است (که یکی از تنها راه‌ هایی است که سایت حتی زمانی که مستقیم با آن ارتباط برقرار نمی‌کنید فعال بماند) هیچ تأثیر دیگری غیر از تاثیر پخش موسیقی بر عمر باتری نداشته است.

بستن زبانه ها درست مانند بستن برنامه‌ها در آیفون شما هیچ تاثیری بر عملکرد گوشی ندارد و در واقع به عملکرد و عمر باتری آسیب می‌زند. صرف زمان زیادی برای سر و صدا کردن با تب‌های سافاری شما هیچ تاثیری برای سریع‌تر کردن گوشی یا دوام باتری شما ندارد. هیچ ضربه ای به عملکرد فضای ذخیره‌سازی وارد نمی شود، زیرا به محض اینکه آیفون نیاز به فضایی داشته باشد که توسط حافظه پنهان صفحات وب اشغال شود، به سادگی فضا را اشغال می کند و از آن استفاده می کند.

اگر دوست دارید می توانید زبانه ها را ببندید

تا اینجا پاسخ سؤال آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند را گرفتیم. نه! تاثیری روی عملکرد آیفون ندارند.

پس چه زمانی باید برگه ها را ببندید؟ نه برای افزایش سرعت گوشی بلکه زمانی که به سلامت روان شما کمک می کند و احساس شادی به شما می دهد، برگه ها را ببندید. شاید دوست داشته باشید هر هفته را با یک صفحه تمیز شروع کنید یا برگه های مربوط به پروژه کاری را دارید که ترجیح می دهید دیگر به آنها فکر نکنید یا به دلایلی که نمی خواهید تب ها گوشی شما را به هم ریخته باشد. با خیال راحت همه آنها را رها کنید.

در واقع حتی می‌توانید گوشی را طوری تنظیم کنید که برگه‌ها را به‌طور خودکار بر اساس یک برنامه برای شما ببندد. باز هم تأثیر صفر بر عملکرد خواهد داشت، اما چه کسی عاشق عملیات خودکار نیست؟

اکنون می‌دانید پاسخ آیا تب های سافاری آیفون را کند می کنند منفی است. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *