نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11

نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11
نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11

در این مطلب نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11 را به شما نشان می دهیم. گاهی اوقات برنامه ها برای عملکردشان یک نسخه خاص از جاوا را توصیه می کنند یا به آن نیاز دارند. اگر چندین نسخه جاوا را نصب کرده باشید، مشکل بدتر می شود. چگونه بفهمید از کدام نسخه استفاده می کنید؟

نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11

خوشبختانه کار به آسانی اجرای یک فرمان است. با نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11 همراه باشید. فرمان java –version را در یک پنجره Terminal اجرا کنید تا نسخه جاوایی را که کامپیوتر شما از آن استفاده می کنید مشخص کند. مچنین می‌ توانید پنجره About Java را از منوی استارت باز کنید اما اگر نسخه‌ های مختلف جاوا را نصب کرده باشید، ممکن است نسخه دیگری را نشان دهد که در حال حاضر از آن استفاده نمی‌ شود.

چه از ویندوز 11 استفاده کنید چه ویندوز 10، راه‌ های زیادی برای تعیین نسخه جاوا وجود دارد. برای مثال معمولا می‌ توانید About Java را در جستجوی منوی استارت وارد کنید و روی نتیجه کلیک کنید تا ورژن جاوا را ببینید. اما این روش همیشه ورژن در حال استفاده را نمایش نمی‌دهد.

این اختلاف به این دلیل رخ می دهد که چندین نسخه جاوا به طور همزمان نصب می شوند. مشکل بزرگی نیست فقط باید از نسخه ای که واقعا استفاده می کنید آگاه باشید.

بهترین راه برای تعیین اینکه کامپیوتر شما از کدام نسخه جاوا استفاده می کند، ترمینال است. فرقی نمی کند که از Command Prompt استفاده می کنید یا PowerShell. دکمه Windows+X را بزنید تا منوی Power User باز شود، سپس روی i ضربه بزنید تا ترمینال باز شود. همچنین می‌توانید روی دکمه Start کلیک کنید و Terminal را در نوار جستجو وارد کنید.

Windows+X را بزنید تا Power User Menu باز شود، سپس روی i ضربه بزنید تا ترمینال ویندوز باز شود

java -version را وارد کنید و Enter را بزنید.

خروجی دستور 'java -version.' محیط اجرای جاوا (Build 17.0.4.1)

نسخه جاوا شما در ترمینال نمایش داده می شود. در اسکرین شات بالا، کامپیوتر ما نسخه جاوا 17.0.4.1 را نصب کرده است.

با نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11 آشنا شدید.

اگر می‌ خواهید نسخه جاوای مورد استفاده را تغییر دهید، باید متغیرهای محیطی سیستم به ویژه PATH را ویرایش کنید. شما می توانید این کار را با رابط کاربر گرافیکی معمولی ویندوز انجام دهید، یا از CMD یا PowerShell برای تغییر متغیرهای محیطی استفاده کنید.

اگر در حال برنامه نویسی هستید، می توانید با استفاده از یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) – مانند Eclipse یا IntelliJ IDEA – زندگیتان را بسیار ساده کنید. این کار به شما امکان می دهد هنگام کار بین نسخه های جاوا جا به جا شوید.

به یاد داشته باشید، نصب چندین نسخه جاوا به طور همزمان مشکل بزرگی نیست. در واقع بسیار رایج است. فقط باید بدانید که در حال استفاده از کدام نسخه هستید.

نحوه بررسی ورژن جاوا در ویندوز 11 به این ترتیب است. در همین زمینه از پانزده فرمان ویندوز که باید بشناسید غافل نشوید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *