3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک

3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک
3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک

بستن در مک بوک یا خاموش کردن آن ممکن است راه ساده تری برای به خواب رفتن یا پایان دادن به جلسه باشد اما راه هایی وجود دارد که می توانید با رها کردن لپ تاپ در پس زمینه با نمایشگر خاموش، بهره وری را افزایش دهید. در این مطلب ما نه یک بلکه 3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک بدون به خواب رفتن کل سیستم را بررسی می کنیم.

در اینجا ما 3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک را به شما آموزش می دهیم. اما قبل از آن بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا باید از این روش‌ها استفاده کنید.

چرا باید صفحه نمایش مک بوک را خاموش کنید؟

صفحه مک بوک روی میز خاموش است

اولین و مهمترین دلیل خاموش کردن صفحه حفظ حریم خصوصی است. صفحه نمایش را خاموش می کنید و فرآیندها را در پس‌ زمینه اجرا می کنید تا کسی نتواند به اطلاعات حساس شما نگاهی بیندازد.

در حالی که حفظ حریم خصوصی بر همه دلایل دیگر تاکید دارد، دومین دلیل حفظ عمر باتری شماست. کم‌ نور کردن صفحه‌ بدون شک یکی از راه‌های افزایش عمر باتری مک‌ بوک است. حال تصور کنید با خاموش کردن صفحه‌ در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید چقدر می‌ توانید صرفه‌ جویی کنید.

همچنین شاید بخواهید هنگام دانلود یا آپدیت چیزی که ممکن است کمی طول بکشد، صفحه را خاموش کنید. می خواهید یک چرت سریع بزنید؟ در کافی شاپی هستید که هیچ پریز شارژی ندارد؟ صفحه را خاموش کنید.

اجرای فرآیندهایی مانند اسکریپت یا موسیقی در پس زمینه در حالی که کارهای دیگر را دور از مک انجام می دهید هم دلیل دیگری است. اگر این دلایل شامل حالتان می‌شود با 3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک همراه باشید.

1- صفحه مک را با دکمه های کیبورد خاموش کنید

ساده‌ترین راه از 3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک این است که با دکمه‌های کیبورد روشنایی را کم کنید تا صفحه خاموش شود. دکمه های روشنایی با آیکون خورشید بالا، سمت چپ قرار دارند. دکمه کاهش روشنایی صفحه نمایش پرتوهای کوتاه تری دارد و دکمه افزایش روشنایی صفحه نمایش پرتوهای طولانی تری دارد.

دکمه های روشنایی در مک بوک ایر

خاموش کردن نمایشگر به این روش باعث می‌شود مک وارد حالت Sleep َشود مگر Prevent your Mac from automatically sleeping when the display is off را در System Preferences > Battery Power Adapter روشن کرده باشید. قسمت Power Adapter در Battery رفتار مک بوک هنگام اتصال به برق را کنترل می کند.

هنگامی که صفحه نمایش خاموش است از خواب خودکار مک خود جلوگیری کنید

هنگام استفاده از باتری باید Turn display off after را روی بیشترین میزان تنظیم کنید. اگر فراموش کنید این کار را انجام دهید، مک پس از مدتی به حالت خواب می رود و ممکن است فرآیندهای شما متوقف شود. می توانید این کار را با باز کردن System Preferences > Battery، انتخاب Battery از سمت چپ و فشار دادن نوار لغزنده تا جایی که دوست دارید انجام دهید. تنظیمات اینجا نحوه رفتار مک بوک شما را هنگام قطع برق کنترل می کند.

گزینه باتری پس از خاموش کردن نمایشگر

اگر اسلایدر را روی Never گذاشتید یادتان نرود که آن را به حالت پیش فرض برگردانید زیرا روشن ماندن نمایشگر باعث کاهش طول عمر مک بوک شما در صورت قطع برق می شود.

نکته: با این روش نور پس زمینه صفحه کلید روشن می ماند و باتری بیشتری تخلیه می شود. با این حال می توانید با سفارشی کردن تنظیمات کیبورد مک، نور پس زمینه را طوری تنظیم کنید که پس از مدتی خاموش شود.

2- خاموش کردن صفحه مک با Lock Screen

تصویر صفحه قفل

راه دوم 3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک استفاده از صفحه قفل است. صفحه قفل جایی است که شما لاگین می‌کنید، اما اگر می خواهید به سرعت صفحه را خاموش کنید، باید دکمه روشن/خاموش را فشار دهید یا از میانبر صفحه‌کلید Control + Command + Q برای قفل کردن مک‌ بوک استفاده کنید. پس از قفل کردن مک‌ بوک، فقط باید روی Cancel در صفحه‌ نمایش کلیک کنید یا کلید Escape را فشار دهید تا نمایشگر خاموش شود.

استفاده از این روش مزایای بیشتری نسبت به کاهش روشنایی دارد زیرا به طور خودکار نور کیبورد را خاموش می‌کند و حریم خصوصی بهتری را ارائه می‌دهد. این روش شما را مجبور می‌کند کامپیوتر را قفل کنید و هیچ راهی به جز استفاده از رمز عبور یا تاچ آیدی شما وجود ندارد.

3- خاموش کردن صفحه مک از طریق Hot Corners

سومین راه از 3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک به لطف قابلیت پیش‌ فرض آزاردهنده Quick Note که هنگام حرکت ماوس به گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شود Hot corners است. شاید با آن آشنایی داشته باشید.

برای خواباندن مک بوک از طریق Hot Corners باید با رفتن به System Preferences > Desktop & Screen Saver و کلیک روی Hot Corners در گوشه پایین سمت راست، آن را راه‌اندازی کنید.

سپس یک پاپ آپ نمایش داده می‌شود که گوشه‌های فعال صفحه را نشان می‌دهد. در اینجا تعیین می‌کنید وقتی ماوس را به یکی از چهار گوشه صفحه ببرید چه اتفاقی می‌افتد. روی هر موردی که ترجیح می‌دهید کلیک کنید و از منوی کشویی گزینه Put Display to Sleep را انتخاب کنید

راه اندازی Hot Corners در تنظیمات سیستم

نکته: خاموش کردن صفحه با این روش مانند روش قبلی است که روی کلید Cancel یا Escape کلیک می‌کنید. با این حال صفحه نمایش را قفل نمی‌کند مگر اینکه دکمه پاور را فشار دهید.

3 راه خاموش کردن صفحه مک بوک به این ترتیب است.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *