لیست برنامه های پشتیبانی شده Dynamic Island در iPhone 14 پرو

لیست برنامه های پشتیبانی شده Dynamic Island در iPhone 14 پرو
لیست برنامه های پشتیبانی شده Dynamic Island در iPhone 14 پرو

آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس به جای بریدگی که از زمان آیفون ایکس به عنوان یکی از اجزای اصلی طراحی آیفون ها بوده است، یک Dynamic Island یا همان بریدگی قرص شکل کاملاً جدید دارند. در واقع بریدگی جدید در آیفون ها به شما امکان می دهد مجموعه ای از کارهای جالب را مشاهده و انجام دهید. در این مقاله لیست برنامه های پشتیبانی شده Dynamic Island در iPhone 14 پرو را بیان خواهیم نمود. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برنامه هایی که با Dynamic Island کار می کنند

برنامه های بیشتری از Dynamic Island برای نشان دادن فعالیت های مداوم و قابلیت های چند وظیفه ای استفاده می کنند.از اینرو ما در ادامه برنامه هایی که با Dynamic Island کار می کنند را ذکر خواهیم نمود.

اگر قصد دارید درباره نحوه فعال کردن «صفحه نمایش همیشه روشن» سیاه و سفید در آیفون ۱۴پرو و ۱۴پرو مکس اطلاعاتی به دست آورید بر روی همین لینک کلیک کنید.

اعلان ها و سایر هشدارها

ابتدا، بیایید نگاهی به تمام سبک‌های اعلان و سایر هشدارهایی که در جزیره پویا نشان داده می‌شوند بیاندازیم.

1. تماس های ورودی

اکنون یک تماس دریافتی در آیفون شما در Dynamic Island نمایش داده می شود که دارای کنترل هایی برای پاسخ یا رد تماس می باشد.

2. فیس آیدی

هر بار که آیفون شما از Face ID برای احراز هویت شما استفاده می کند، حال این احراز هویت چه برای دانلود یک برنامه جدید از اپ استور باشد، و یا برای پرداخت با Apple Pay، یا Gpay یا هر چیزی مشابه، اکنون انیمیشن در قسمت برش نمایش داده می شود.

3. لوازم جانبی اتصال (AirPods و غیره)

توجه داشته باشید، وقتی AirPods (AirPods Pro و غیره) خود را به آیفون متصل می کنید، وضعیت اتصال (و همچنین باتری) را در خود Islandمشاهده خواهید کرد. به این ترتیب، با پاپ آپی که در حال حاضر در آیفون های دیگر نشان داده می شود، دید شما مسدود نخواهد شد.

4. شارژ کردن

اکنون وضعیت شارژ و همچنین سطح فعلی باتری را در بریدگی تغییر اندازه پویا در iPhone 14 Pro و Pro Max نشان می دهد.

5. AirDrop

یکی از ویژگی هایی که توسط Dynamic Island فعال شده است، انیمیشن جدید AirDrop است. هنگامی که فایلی را از طریق AirDrop دریافت می‌کنید، می‌توانید مشاهده کنید که دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد. علاوه بر این، به سادگی روی Island فشار دهید و بدین ترتیب می توانید پیشرفت انتقال را نیز مشاهده کنید.

6. حالت زنگ یا بی صدا

توجه داشته باشید که در سایر آیفون‌ها، وقتی از نوار لغزنده هشدار برای جابه‌جایی بین حالت زنگ و حالت بی‌صدا استفاده می‌کنید، می‌توانید اعلان را از بالای صفحه مشاهده کنید. با سری جدید آیفون 14 پرو، این انیمیشن ها در Island نمایش داده می شوند.

7. حالت فوکوس

وقتی آیفون شما حالت فوکوس را تغییر می‌دهد، انیمیشن در Dynamic Island نمایش داده می‌شود. با این حال، focus symbol در آنجا باقی نمی ماند. در عوض، پس از چند ثانیه به سمت چپ حرکت می کند و Island را برای سایر کارها و فعالیت ها در دسترس قرار می دهد.

8. AirPlay

اگر اغلب از AirPlay در آیفون خود استفاده می کنید، این مورد برای شما بسیار مفید خواهد بود. اکنون می توانید وضعیت AirPlay را دقیقاً در برش قرص آیفون 14 پرو خود مشاهده کنید. می‌توانید این قرص را به مدت طولانی فشار دهید تا به سرعت دستگاهی را که آیفون شما به آن متصل است، ببینید و در صورت نیاز، mirroring را متوقف کنید.

9. هات اسپات شخصی

این Island همچنین نماد هات اسپات شخصی را هنگامی که دستگاه‌هایی را برای اشتراک‌گذاری اینترنت به هات اسپات تلفن همراه آیفون خود متصل می‌کنید نشان می‌دهد. با ضربه زدن روی آن مستقیماً به صفحه تنظیمات هات اسپات می روید که در آن می توانید رمز عبور را تغییر دهید یا ویژگی را خاموش کنید.

فعالیت ها

10. تماس های مداوم

هنگامی که در حال مکالمه هستید، آیفون 14 پرو اکنون شمارشگر پیشرفت در Island را نشان می دهد. از اینرو، شکل موج های صوتی (اعم از ورودی و خروجی) را نیز خواهید دید. نکته جالب این است که شکل موج برای صدای ورودی سبز است، اما شکل موج برای گفتار شما زرد یا نارنجی است.

11. تایمر

اگر روی iPhone 14 Pro خود تایمر تنظیم کنید، شمارش معکوس در قسمت قرص ظاهر می شود. به این ترتیب می‌توانید تایمر را بدون نیاز به بازگشت به برنامه تایمر پیگیری کنید. برای دسترسی به کنترل‌های سریع مانند پخش یا مکث، می‌توانید قرص را طولانی مدت فشار دهید و می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا برنامه ساعت باز شود.

12. نقشه ها

مسیرهای ناوبری از طریق نقشه های اپل اکنون در Dynamic Island نیز نشان داده می شود. جهت (از جمله پیچ ها و غیره) و فاصله ای را که برای حرکت در هر دو ناحیه برش نیاز دارید، مشاهده خواهید کرد.

13. نقشه های گوگل

نقشه گوگل با این قرص نیز کار می کند. با این حال، در حال حاضر، Google Maps نمی تواند مسیرهای ناوبری یا فاصله را در Dynamic Island نشان دهد. در عوض، به سادگی یک نماد ناوبری را نشان می دهد. امیدواریم در آپدیت های بعدی گوگل این مشکل را برطرف کند.

14. یادداشت صوتی (ضبط صوتی)

اکنون ضبط یک یادداشت صوتی یک شکل موج و زمان سپری شده در اطراف بریدگی آیفون 14 پرو را نشان می دهد. می‌توانید برای باز کردن برنامه یادداشت‌های صوتی روی اینجا ضربه بزنید، یا برای بزرگ کردن ویجت و توقف ضبط یا مشاهده زمان و غیره، آنرا به مدت طولانی فشار دهید.

15. ضبط صفحه

مشابه ضبط صدا، ضبط صفحه در آیفون شما اکنون در Dynamic Island نیز نمایش داده می شود. شما یک شمارش معکوس در جزیره خواهید دید و سپس نماد ضبط (یک نقطه قرمز) در جزیره باقی می ماند. می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا ویجت را گسترش دهید و پس از اتمام، ضبط را متوقف کنید.

16. نشانگرهای دوربین و میکروفون

نشانگرهای دوربین و میکروفون که در آیفون‌ها در سمت راست ناچ نمایش داده می‌شوند، اکنون در Dynamic Island آیفون 14 پرو نشان داده می‌شوند. نقطه سبز برای دوربین و نقطه نارنجی برای میکروفون در ناحیه بین قرص و بریدگی سوراخ پانچ روی نمایشگر نشان داده می شود.

17. برنامه های موسیقی و کتاب صوتی

بیشتر برنامه‌های محبوب موسیقی و کتاب‌های صوتی در Dynamic Islan نمایش داده می‌شوند. می‌توانید یک تصویر جلد (آلبوم هنری) برای موسیقی در حال پخش و همچنین شکل موج را ببینید. علاوه بر این، اگر آیفون خود را به هوم پاد یا چیزی مشابه وصل کنید، به جای شکل موج، نماد هوم پاد یا آیکن اپل تی وی را خواهید دید. برنامه های زیر از این قابلیت در iPhone 14 Pro پشتیبانی می کنند.

برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره داینامیک آیلند می توانید بر روی همین لینک کلیک کنید.

18. اپل موزیک Apple Music

19. Spotify

20. یوتیوب موزیک

21. شنیدنی (کتاب های صوتی)

22. ابری (پادکست)

23. آمازون موزیک

24. NPR One

25. Soundcloud

26. پاندورا

تماس با برنامه ها

تماس‌های دریافتی از برنامه‌های شخص ثالث نیز در Dynamic Island نشان داده می‌شوند. این ویژگی فقط به برنامه داخلی تلفن محدود نمی شود، بلکه می تواند توسط سایر برنامه ها نیز استفاده شود. در واقع، از آنجایی که برخی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در حال حاضر از CallKit اپل برای فعال کردن ویژگی‌های تماس استفاده می‌کنند، به راحتی با جزیره کار می‌کنند.

توجه: از آنجایی که ویژگی تماس ورودی در Dynamic Island برای هر برنامه ای که از CallKit استفاده می کند یکسان عمل می کند، ما در ادامه نام برنامه ها را در زیر ذکر می کنم.

27. واتس اپ

28. اینستاگرام

29. Google Voice

30. اسکایپ

برنامه ها و بازی های دیگر

31. Hit the Island و آپولو برای Reddit

ما در این مقاله لیست برنامه های پشتیبانی شده Dynamic Island در iPhone 14 پرو را کامل توضیح دادیم. نظرات خودتون را در قسمت ثبت نظرات برای ما بیان کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

زینب عرفانی

کارشناس ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم، بیشتر از ده ساله که در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و در وقت آزادم تدریس نیز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *