سری پیکسل 4 گوگل رسما به پایان راه رسیدند

سری پیکسل 4 گوگل رسما به پایان راه رسیدند
سری پیکسل 4 گوگل رسما به پایان راه رسیدند

شرکت گوگل پیشتر سری پیکسل 7 را به عنوان نسل جدید گوشی های هوشمند خود معرفی کرد اما هر سال بخشی از گوشی‌های قدیمی خود را کنار می گذارد.

سری پیکسل 4 گوگل رسما به پایان راه رسیدند، وقت آن است که Google Pixel 4 و Pixel 4 XL خود را دفن کنید زیرا پرچمداران 2019 Google چرخه به روز رسانی نرم افزار خود را کامل می کنند. این تلفن‌ها اولین و آخرین دستگاه‌های پیکسلی بودند که از فناوری Motion Sense Google برای ناوبری حرکتی استفاده کردند.

گوگل اخیراً پچ امنیتی نوامبر را برای تلفن‌های پیکسل خود منتشر کرده است و سری Pixel 4 در لیست به‌روزرسانی این ماه (H/t XDA Developers) قرار نگرفته است. این بدان معناست که تلفن‌ها دیگر به‌روزرسانی منظم ماهانه OTA را از Google دریافت نخواهند کرد.

اندروید 13 همچنین آخرین نسخه اصلی سیستم عامل پیکسل 4 و 4XL است. گوگل متعهد به سه سال به روز رسانی برای دستگاه ها شده بود و طبق برنامه به روز رسانی آن، به روز رسانی های امنیتی تضمین شده در اکتبر 2022 به پایان رسید.

پیکسل 4

گفته می‌شود، گوگل معمولاً چند ماه پس از خارج شدن از فهرست به‌روزرسانی، گوشی‌های خود را با یک به‌روزرسانی نهایی در مرتع قرار می‌دهد. بنابراین ممکن است در آینده شاهد آخرین OTA باشیم که سری Pixel 4 را به نمایش بگذارد، اما انتظار هیچ تغییر یا اضافه شدن ویژگی بزرگی نداریم، فقط برخی باگ‌ها را رفع می‌کنیم.

گوشی پیکسل بعدی که به پایان عمر خود می رسد Pixel 4a است. این میان رده در آگوست سال آینده دریافت به روز رسانی را متوقف خواهد کرد.

به دنبال ارتقا هستید؟ در اینجا لیست ما از بهترین تلفن های اندرویدی است که می توانید در حال حاضر بخرید. همچنین می‌توانید یکی از گوشی‌های سری Pixel 7 را خریداری کنید، اگر جدیدترین و بهترین گوشی Google همان چیزی است که می‌خواهید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *