نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون

نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون
نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون

فیلمبرداری با بالاترین کیفیت در آیفون آسان است. این چیزی است که شما لیاقتش را دارید. در این مطلب نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون را می بینید.

دوربین های گوشی های ما آنقدر خوب شده اند که درواقع به دوربین دیگری نیاز نداریم. دوربین های آیفون نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برخلاف آنچه که مخالفان می گویند، دوربین های آیفون از پیشرفته‌ترین دوربین‌های حال حاضر هستند.

متأسفانه بسیاری از ما هنوز به طور کامل از پتانسیل دوربین های آیفون استفاده نمی کنیم. برای مثال، فیلمبرداری را در نظر بگیرید. دوربین های آیفون فرمت های مختلفی را برای فیلم برداری ارائه می دهند. اما بخش بزرگی از مردم در استفاده از آن در وضوح و نرخ فریم پیش فرض گیر کرده‌اند. خوشبختانه تغییر آن آسان است. می‌توانید آن را مستقیم از برنامه Camera در برخی مدل‌ها یا از Settings تغییر دهید. بیایید نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون را یاد بگیریم.

فرمت های مختلف فیلمبرداری در آیفون

فرمت های ویدیویی موجود در آیفون شما بسته به مدل آیفون می تواند متفاوت باشد. اما در آیفون‌های چند سال گذشته این فرمت‌ها خواهید یافت.

720p HD at 30 fps

1080p HD at 30 fps

1080p HD at 60 fps

4K at 24 fps

4K at 30 fps

4K at 60 fps

کیفیت پیش فرض فیلمبرداری 1080p HD at 30 fps است. اما کارآمدترین کیفیت 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه است. با آن ویدیوهایی روان با وضوح بالا دارید.

با کاهش نرخ فریم در خود 4K، یعنی به ترتیب 30 و 24 فریم در ثانیه، نرمی ویدیو کاهش می‌یابد. 24 فریم در ثانیه معمولا برای فیلمبرداری ویدیوهایی که ظاهر سینمایی دارند استفاده می‌شود و طبیعی‌ترین حالت برای چشم انسان است. 30 فریم در ثانیه کمی سریعتر از 24 فریم در ثانیه است. تفاوت عمده برای افراد معمولی به فضای ذخیره‌سازی مربوط است.

یک دقیقه فیلمبرداری با کیفیت 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه در آیفون تقریبا 440 مگابایت است، اما این فیلم در 30 فریم در ثانیه 190 مگابایت و در 24 فریم 150 مگابایت است.

اگر رزولوشن را هم پایین بیاورید، فضای ذخیره‌سازی بیشتری باقی می‌ماند. 60 ثانیه فیلم 1080p HD با سرعت 60 فریم در ثانیه تقریبا 100 مگابایت و با سرعت 30 فریم در ثانیه 60 مگابایت است، در حالی که یک دقیقه فیلمبرداری 720p HD با سرعت 30 فریم در ثانیه، تنها 45 مگابایت است.

قبل از تغییر فرمت باید این را در نظر داشته باشید. برای اکثر کاربران، 1080p در 30 یا 60 فریم بر ثانیه بهینه ترین فرمت خواهد بود. اما برای کاربرانی که اهمیتی به فضای ذخیره‌سازی نمی‌دهند و می‌خواهند بهترین ویدیوها را داشته باشند، 4K at 60 fps بهترین راه است. با نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون همراه باشید.

نحوه تغییر رزولوشن و Frame Rate از برنامه Camera

در iPhone XS, XR و بالاتر می‌توانید فرمت ویدیو را مستقیم از Camera تغییر دهید.

ابتدا Camera را باز کنید و به Video بروید.

Video

بالا، سمت راست، فرمت ویدیو را می‌بینید. برای تغییر رزولوشن روی کیفیت فعلی ضربه بزنید. برای انتخاب 4K 60 fps روی رزولوشن بزنید تا 4K را ببینید.

نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون

اکنون، برای تغییر نرخ فریم رزولوشن انتخابی، روی نرخ فریم فعلی ضربه بزنید. نرخ فریم برای وضوح انتخاب شده تغییر خواهد کرد. برای رسیدن به 60 فریم در ثانیه برای 4K، به ضربه زدن ادامه دهید تا فریم در ثانیه مورد نظر را دریافت کنید.

انتخاب فریم ریت

نرخ فریم موجود به رزولوشن انتخاب شده بستگی دارد. مثلا وقتی رزولوشن روی 4K تنظیم شده است، می‌توانید بین سه مقدار فریم در ثانیه، یعنی 24، 30، و 60 تغییر دهید اما در HD فقط بین 30 تا 60 فریم انتخاب می‌کنید.

می‌توانید فرمت Cinematic Mode و Slo-Mo را نیز تغییر دهید.

فرمتی که از خود دوربین تغییر می دهید فقط شامل فیلمبرداری فعلی است. وقتی برنامه دوربین را ببندید و دوباره باز کنید، به مقدار پیش فرض انتخاب شده از تنظیمات تغییر می‌کند. در ادامه نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون می‌بینید چگونه فرمت را تغییر دهیم و ثابت نگه داریم.

نحوه تغییر رزولوشن و Frame Rate از Settings

در مدل‌های قدیمی‌ تر که اجازه تغییر فرمت ویدیو از Camera را نمی‌دهند برای تغییر فرمت پیش‌فرض ویدیو باید به Settings بروید.

Settings را باز کنید، به پایین اسکرول کنید و روی Camera ضربه بزنید.

تغییر فرمت ویدیو

روی Record Video ضربه بزنید.

Record Video

سپس، روی ترکیبی از فرمت ویدیو و نرخ فریمی که می‌خواهید به‌عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید ضربه بزنید. یعنی برای تغییر به 4K at 60 fps روی گزینه ضربه بزنید تا انتخاب شود.

نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون

اکنون هر بار Camera را باز کنید و به قسمت Video بروید، کیفیت 4k با 60 فریم بر ثانیه تنظیمات پیش فرض ضبط خواهد بود.

نکته: مهم نیست چه فریم ریت و کیفیتی را انتخاب کنید، اگر با Quicktake ویدیو ضبط کنید، کیفیت آن 1080p HD at 30 fps خواهد بود.

دوربین‌های آیفون گزینه‌های زیادی را ارائه می‌دهند و آن گزینه‌ها را هنگام ضبط ویدیو اعمال می‌کنند. فرقی نمی‌کند تازه‌کار هستید یا حرفه‌ای، تغییر فرمت‌های فیلمبرداری کار آسانی است.

نحوه فیلمبرداری با کیفیت 4K 60FPS در آیفون به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر در مورد دوربین آیفون 3 راه ساده برای خاموش کردن صدای دوربین در آیفون را ببینید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *