اپل اعتراف کرد که کمبود شدید آیفون 14 پرو وجود دارد

اپل اعتراف کرد که کمبود شدید آیفون 14 پرو وجود دارد
اپل اعتراف کرد که کمبود شدید آیفون 14 پرو وجود دارد

شرکت اپل در سال جاری بود که از سری آیفون 14 رونمایی کرد. این خانواده چهار مدل داشته که سری پرو آن بیشترین تغییرات را نسبت به نسل قبل داشتند.

اپل اعتراف کرد که کمبود شدید آیفون 14 پرو وجود دارد، تولید میلیون ها تلفن همراه در هر ماه ممکن است برای سازندگان بزرگ کار ساده ای به نظر برسد، اگر همه چیز به خوبی پیش برود. وقتی اینطور نیست، همانطور که اخیراً در مورد اپل دیده ایم، عواقب آن می تواند کشنده باشد. و به نظر می رسد که تولید آیفون 14 کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

بنابراین، در دنیای جهانی شده امروز، اگر چین سرما بخورد، پیامدهای آن برای بقیه بازارها می تواند قابل توجه باشد. و این همان چیزی است که اکنون در مورد اپل اتفاق می افتد، که ممکن است مجبور شود تولید پیشرفته ترین آیفون خود را متوقف کند. این اتفاق حتی در سال های اول همه گیری در دسترس نبود.

این چیزی است که شرکت کالیفرنیایی بیان کرده است که بسیار غیرعادی است. زیرا بیانیه ای صادر کرده است مبنی بر اینکه این بیماری همه گیر که هنوز بخش هایی از چین را تحت تاثیر قرار می دهد. تاثیر قابل توجهی در تولید آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس خواهد داشت. پیشرفته ترین مدل های آیفون 14 در کارخانه فاکسکان در ژنگژو چین ساخته می شوند. و این تحت تأثیر محدودیت های قابل توجهی قرار گرفته است که برای کنترل شیوع ویروس اعمال شده است.

همانطور که می‌دانید، سیاست صفر کووید در چین سخت‌گیرانه‌ترین سیاست روی کره زمین است و زمانی که تنها چند مورد از ویروس در بین جمعیت شناسایی می‌شود، کل شهرها را مجبور به تعطیلی می‌کند. در این مورد، اپل مجبور شده است که در نتیجه این وضعیت اعلام کند. “تاسیسات در حال حاضر با کاهش قابل توجه ظرفیت کار می کنند.” این بدان معناست که تولید دو مدل پیشرفته این برند به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. شدید

همانطور که مرسوم است، سلامت کارگران در این کارخانه ها بر تجارت خالص ارجحیت دارد. و در نتیجه، اپل از قبل می داند که رسیدن به اهداف فروش در ماه های آینده دشوار خواهد بود. اگر غیر ممکن نیست. در نتیجه این کاهش تولید در مدل های پرو آن. باید توجه داشته باشیم که اپل هرگز قبلاً چنین اعلامیه ای ارائه نکرده است. بنابراین ما درک می کنیم که وضعیت باید به اندازه کافی جدی باشد تا آنها تصمیم بگیرند که آن را علنی کنند.

این به طور منطقی نشان می دهد که آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس در هفته ها و ماه های آینده کمتر در دسترس خواهند بود. این می تواند به معنای کمبود خاصی از این مدل ها برای کریسمس بعدی باشد. با وجود این اعلام، اپل اطمینان می دهد که تقاضا برای آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس همچنان قوی است. و آن‌ها نمی‌خواهند این کاهش تولید را با مشکلات تقاضا که مدل‌های دیگر تجربه می‌کنند مرتبط کنند.

آیفون 14 پرو

به عنوان مثال، مدل های استاندارد آیفون 14 و پلاس. در حال حاضر، این وضعیت تا زمانی که چین سیاست صفر کووید را حفظ کند، ادامه خواهد داشت. که تولید به طور فزاینده ای نه تنها به اپل، بلکه به بسیاری از شرکت های دیگر وابسته است.

این اولین بار نیست که اشاره می کنیم که اپل در نظر دارد برخی از دستگاه های خود را خارج از چین تولید کند. در واقع، قبلاً بخشی از تولیدات آیفون و آیپد خود را به کشورهایی مانند هند منتقل کرده است. به نظر می رسد که بهترین مکان برای میزبانی تولیدی است که از چین نقل مکان کرده است. و حفظ نرخ تولید کافی و ثابت برای اپل به طور فزاینده ای دشوار می شود. با کارخانه های چینی خود در طول زمان. سیاست های آسیایی ضد کووید تولید را خفه می کند. و در نهایت، توانایی شرکت برای دستیابی به اهداف مالی خود، اگر همه چیز به وضعیت سلامتی بستگی داشته باشد.

و این واقعیت است که کالیفرنیایی ها بیش از 90 درصد از کل تولید دستگاه خود را در چین دارند. آنها را به ویژه در برابر اپیزودهای آینده آسیب پذیر می کند، مانند مواردی که در حال حاضر با پیشرفته ترین مدل های خود تجربه می کنند. به گفته کانترپوینت، یکی از تأثیرگذارترین مشاوران بازار، «تقریباً تمام تولیدات اپل در ژنگژو انجام می‌شود». تبدیل اپل به یک شرکت بسیار آسیب پذیر در این مورد خاص از حبس. برای درک بزرگی واقعی ژنگژو، در نظر بگیرید که این کارخانه می تواند تا 300000 نفر را در خود جای دهد. کسانی که در تمام طول سال در مجاورت آن زندگی می کنند، آن را به شهری واقعی تبدیل می کنند که می تواند در برابر سرایت بسیار آسیب پذیر شود.

تحلیلگرانی مانند مینگ-چی-کو و ایوان لام از کنترپوینت با این موضوع موافق هستند. در حالی که تاثیر این مقیاس ممکن است برای اپل محدود باشد. تولیدکنندگان چینی باید سیستم های تولید خود را بهبود بخشند تا کارآمدتر و مقرون به صرفه تر شوند. چنین موقعیت هایی شما را آسیب پذیر می کند. اگر این کار را نکنند، نه تنها اپل را مجبور می کنند. اما بسیاری از شرکت های دیگر که تقریبا تمام تولیدات خود را در کشور آسیایی دارند. برای انتقال آن از چین به سایر کشورهای نزدیک که محدودیت کمتری با کووید دارند. یا اینکه آنها به سادگی همه گیری را بهتر مدیریت کرده اند.

تحلیلگران معتقدند که این یک عامل بی ثبات کننده اصلی برای اپل است. که ممکن است در نتیجه این حوادث عواقب طولانی مدتی را متحمل شود. علاوه بر این، نه تنها به دلیل COVID. اما همچنین به دلیل روابط تجاری پر تنش بین ایالات متحده و چین. که می تواند در دراز مدت اپل را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل قبلاً تصمیم گرفته بود بخشی از تولید خود را به کشورهای دیگر منتقل کند. تضادهای گمرکی احتمالی که در آینده ممکن است در صورت وتوی شرکت های بیشتر توسط ایالات متحده ایجاد شود. همانطور که با هواوی و ده ها شرکت چینی دیگر انجام داد. بدون شک یک زنگ بیدارباش برای اپل است که مطمئن هستیم در حال بررسی جایگزین هایی است. برای جلوگیری از کمبود آیفون که می تواند کمپین کریسمس آن را در آینده خراب کند. با این حال، ما پیشرفت رویدادها را دنبال می کنیم و شما را در این زمینه به روز می کنیم.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *