چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است

چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است
چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است

آیا نمی دانید چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است؟ نگران نباشید. آیکون زرد باتری آیفون مشکل نگران کننده ای نیست. در این مطلب می بینید علت زرد بودن آن چیست.

بیایید ببینیم چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است. آیکون زرد باتری یعنی آیفون شما در Low Power Mode قرار دارد. برای خاموش کردن Low Power Mode به Settings > Battery بروید و سوییچ Low Power Mode را خاموش کنید. این حالت وقتی آیفون شما از 80 درصد شارژ باتری بالاتر برود، به طور خودکار خاموش می شود.

چرا آیکون باتری آیفون همیشه زرد است؟

چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است؟ آیکون باتری سفید یعنی آیفون شما در حالت standard انرژی است و قرمز نشان دهنده باتری زیر 20٪ است. اما وقتی باتری آیفون شما زرد است، به این معنی است که شما حالت کم مصرف را برای حفظ حداکثر عمر باتری فعال کرده اید.

نکته مهم این است که آیکون زرد باتری نشان دهنده مشکلی نیست. راه حل آن تعویض باتری دستگاه یا انجام عیب یابی عمیق‌تر نیست. این فقط یک نشانگر است که نشان می دهد از حالت صرفه جویی در باتری اپل استفاده می کنید.

چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است

البته، اگر نگران عمر باتری دستگاه هستید، همیشه می‌توانید سلامت باتری آیفون را در قسمت Settings بررسی کنید.

نحوه غیر فعال کردن Low Power Mode در آیفون

حالا که فهمیدید چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است تصمیمتان را گرفته اید و می‌خواهید آیکون زرد را بفرستید برود؟ خوشبختانه وقتی آیفون شما از 80 درصد شارژ باتری بالاتر می رود، حالت کم مصرف به طور خودکار خاموش می شود. می‌ توانید با رفتن به Settings > Battery و خاموش کردن سوییچ Low Power Mode آن را غیر فعال کنید.

تنظیمات باتری در آیفون

شما می‌ توانید با رفتن به Settings > Control Center و ضربه زدن روی آیکون + در کنار Low Power Mode، میانبر Low Power Mode را به Control Center اضافه کنید. سپس برای دسترسی به حالت کم مصرف، به سادگی از سمت راست بالای صفحه به پایین بکشید.

تنظیم میانبر حالت کم مصرف در آیفون

Low Power Mode در اپل واچ، آیپد و macOS Monterey و بالاتر نیز قابل استفاده است.

Low Power Mode چه کار می کند؟

وقتی Low Power Mode را فعال می کنید، آیفون به حالت صرفه جویی در مصرف انرژی می رود. تأخیر قفل خودکار به 30 ثانیه کاهش می یابد، روشنایی صفحه نمایش پایین می آید و Refresh rate در مدل های ProMotion به 60 هرتز محدود می شود.

علاوه بر این، برخی از جلوه‌های بصری کاهش می‌ یابند، 5G در برخی مدل‌ها غیرفعال می‌ شود و فرآیندهای پس‌ زمینه مانند رفرش ایمیل، آپدیت برنامه ها در پس‌ زمینه، عکس‌های iCloud و دانلود خودکار آپدیت برنامه ها و iOS متوقف می‌شوند.

احتمالا قابل توجه ترین تأثیر آن، تأخیر قفل خودکار است. این یعنی صفحه نمایش پس از 30 ثانیه عدم فعالیت قفل می شود. از آنجایی که نمایشگر چنین کاهش قابل توجهی در طول عمر باتری دارد، پایین آوردن زمان نمایشگر به بهبود عمر باتری کمک زیادی می کند. چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است؟ دلیلش را می‌دانید و می‌توانید آن را تغییر دهید.

از میانبرها برای خودکار سازی Low Power Mode استفاده کنید

اگر ایده صرفه جویی در عمر باتری را دوست دارید اما می خواهید مشکل فعال و غیر فعال کردن دستی آن را نداشته باشید، با Shortcuts خودکار سازی کنید.

برای انجام این کار برنامه Shortcuts را راه‌اندازی کنید و روی تب Automate ضربه بزنید. سپس روی گزینه Create Personal Automation که ظاهر می شود ضربه بزنید.

ایجاد اتوماسیون شخصی در میانبرهای آیفون

Battery Level مد نظرتان را وارد کنید، سپس نوار لغزنده را به سطح باتری بکشید که در آن می خواهید حالت Low Power Mode را فعال کنید. در زیر مطمئن شوید که Falls Below X% انتخاب شده است (X٪ مقداری است که در بالا انتخاب کردید).

فعال کننده درصد سطح باتری در میانبرها

در صفحه بعدی، روی Add Action ضربه بزنید، سپس Set Low Power Mode را اضافه کنید و مطمئن شوید که در حالت On است.

حالت کم مصرف را در میانبرها روشن کنید

سپس Next را بزنید و Ask Before Running را غیر فعال کنید. در نهایت برای ذخیره خودکار سازی روی Done ضربه بزنید.

همچنین می‌ توانید با استفاده از مراحل مشابه، عملیات خودکاری ایجاد کنید که مثلا وقتی باتری بیشتر از یک درصد خاص شارژ دارد Low Power Mode را غیر فعال کند یا به رفتار پیش‌ فرض iOS که با شارژ ۸۰ درصد حالت کم مصرف را غیر فعال می‌کند، پایبند باشد.

اکنون می‌دانید چرا آیکون باتری آیفون زرد رنگ است. اما اگر عملکرد باتری آیفون شما با گذشت زمان بدتر شده، باتری را عوض کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *