نحوه نصب برنامه های شخص ثالث به عنوان برنامه های سیستمی در اندروید

نحوه نصب برنامه های شخص ثالث به عنوان برنامه های سیستمی در اندروید
نحوه نصب برنامه های شخص ثالث به عنوان برنامه های سیستمی در اندروید

هر دستگاه اندرویدی دارای برخی از برنامه های داخلی است که مسئولیت عملکردهای اصلی آن را بر عهده دارند. این برنامه‌ها که به‌عنوان برنامه‌های سیستمی شناخته می‌شوند، به سیستم عامل متصل می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را حذف نصب کرد، مگر اینکه دستگاه روت شده داشته باشید. با این حال، برخی از برنامه‌ها مانند برنامه دوربین و برنامه مدیریت فایل در هر دستگاه اندرویدی وجود دارند که نمی‌خواهید آنها را حذف کنید. خوب اگر دستگاه شما روت شده است می توانید هر برنامه ای را به عنوان یک سیستم حذف و نصب کنید. در این پست، نحوه نصب برنامه های شخص ثالث به عنوان برنامه های سیستمی در اندروید را خواهید دانست.

نحوه نصب برنامه های شخص ثالث به عنوان برنامه های سیستمی در اندروید:

الزامات:

– دستگاه روت شده

– مدیریت فایل با دسترسی ریشه

در ادامه مراحل تبدیل یک برنامه کاربر به یک برنامه سیستمی بیان شده است.

تبدیل برنامه به عنوان برنامه سیستم:

1. بسیاری از File Managers در فروشگاه play موجود است که به کاربر اجازه دسترسی روت را می دهد.ES File Explorer یکی از بهترین نوعها می باشد.

۲.سپس، ES File Explorer را باز کنید و از سمت چپ بکشید تا کشوی پیمایش باز شود و گزینه «Root Explorer» فعال شود. ممکن است درخواستی از برنامه Root برای اعطای دسترسی ریشه به برنامه دریافت کنید.

3. سپس، به صفحه اصلی بازگردید. اکنون، باید انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا «کشوی میانبر» باز شود، سپس روی Local کلیک کنید و روی دکمه «DEVICE» در بالا کلیک کنید تا به فایل‌های سیستم دسترسی پیدا کنید.

4. در داخل پوشه «DEVICE» یا «/» به «DATA» و سپس پوشه «APP» بروید تا به همه برنامه‌های نصب‌شده دسترسی داشته باشید. در اینجا، پوشه های داده همه برنامه های شخص ثالث را که با هم فهرست شده اند، پیدا خواهید کرد. اکنون، روی پوشه برنامه‌ای که می‌خواهید به‌عنوان برنامه سیستمی تبدیل شود کلیک کنید و گزینه «cut» را انتخاب کنید. سپس هر برنامه ای را که می خواهید به عنوان برنامه سیستم تبدیل کنید، انتخاب نمائید.

5. سپس، به پوشه قبلی «DEVICE» بروید و پوشه «SYSTEM» را باز کنید. در اینجا، باید پوشه «برنامه» را باز کنید. نام تمام پوشه های برنامه های سیستم را که در اینجا فهرست شده اند مشاهده خواهید کرد. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که پوشه برنامه کپی شده را در اینجا جایگذاری کنید.

6. پس از اینکه برنامه انتخابی شما در پوشه برنامه سیستم کپی شد، باید مجوزهای دسترسی خاصی را به پوشه اعطا کنید. برای این کار، باید روی پوشه برنامه کلیک کرده و «Properties» آن را باز کنید. سپس روی دکمه «Change» در کنار گزینه «Permissions» ضربه بزنید. در اینجا، باید مجوزهای خواندن، نوشتن و اجرا را مجاز کنید.

7. اکنون، باید پوشه برنامه را باز کنید و با فشار طولانی روی آن، «Properties» فایل APK را باز کنید. سپس، تمام چک باکس ها را برای مجوزهای خواندن، نوشتن و اجرا فعال کنید.

8. وقتی کارتان تمام شد، به سادگی دستگاه را راه‌اندازی مجدد کنید و دوباره ویژگی‌های برنامه را بررسی کنید.

در نهایت اگر مشکلی درباره کار نکردن اسکنر اثر انگشت در اندروید دارید ، بر روی همین لینک کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

زینب عرفانی

کارشناس ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم، بیشتر از ده ساله که در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و در وقت آزادم تدریس نیز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *