سری آیفون 15 پرو اپل بدون کلید فیزیکی عرضه می شود

سری آیفون 15 پرو اپل بدون کلید فیزیکی عرضه می شود
سری آیفون 15 پرو اپل بدون کلید فیزیکی عرضه می شود

شرکت اپل در نظر داشته سال آینده نسل بعدی گوشی های آیفون خود را تحت عنوان سری آیفون 15 معرفی کند. در این بین اطلاعات جدیدی منتشر شد.

سری آیفون 15 پرو اپل بدون کلید فیزیکی عرضه می شود،چند ماهی است که اپل گوشی های سری آیفون 14 و آیفون 14 پرو را وارد بازار کرده است. جانشین آن، خط تولید آیفون 15 تقریباً یک سال تا معرفی شدن فاصله دارد، اما شایعات در مورد سری آینده در حال حاضر به صورت آنلاین منتشر شده است.

در جدیدترین پیشرفت، طبق گفته شرکت تحقیقاتی Barclays، تامین کننده اپل Cirrus Logic ممکن است اشاره ای به این غول فناوری کوپرتینویی داشته باشد که سال آینده دکمه های لمسی مبتنی بر حالت جامد را در آیفون ها اتخاذ خواهد کرد.

این گزارش می افزاید که Cirrus Logic در این ماه نامه ای به سهامداران ارسال کرده است که در آن این شرکت گفته است که به تعامل با یک “مشتری استراتژیک” ادامه می دهد و انتظار دارد یک جزء جدید HPMS را در سال آینده به بازار تلفن‌های هوشمند بیاورد.

آیفون 15 پرو

HPMS مخفف تراشه های سیگنال ترکیبی با کارایی بالا Cirrus Logic است که شامل درایورهای لمسی برای موتور Taptic مورد استفاده در آیفون های اپل است. پیش از این، جان فورسایت، مدیرعامل این شرکت گفته بود که بازه زمانی برای ورود این قطعه جدید به بازار «نیمه آخر سال آینده» یعنی نیمه دوم خواهد بود.

عرضه این مؤلفه جدید در نیمه آخر سال 2023 در چارچوب زمانی عرضه مدل های آیفون 15 پرو از اپل است که باید در سپتامبر سال آینده اتفاق بیفتد.

این پیشرفت جدید در مورد دکمه‌های لمسی برای آیفون‌ها تنها یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، گفت که مدل‌های آیفون 15 پرو دارای دکمه‌های صدا و پاور حالت جامد خواهند بود. وی افزود که این گوشی ها به دو موتور Taptic اضافی مجهز خواهند شد تا بازخورد لمسی را برای شبیه سازی احساس فشار دادن دکمه ها ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *