آیا استفاده از اپلیکیشن ارز دیجیتال ضرورت دارد؟

آیا استفاده از اپلیکیشن ارز دیجیتال ضرورت دارد؟
آیا استفاده از اپلیکیشن ارز دیجیتال ضرورت دارد؟

زمان آن رسیده که صرافی‌های ارز دیجیتال یک قدم فراتر رفته و تمام محتوا، نمودارها و تحلیل‌های خود را تماماً در اپلیکیشن ارز دیجیتال نمایش دهند. هر کسب‌وکاری پس از آنکه کمی رو به جلو حرکت می‌کند، باید به فکر توسعه آنلاین خود باشد. اما صرافی‌های ارز دیجیتال که به صورت آنلاین کار می‌کنند چه توسعه‌ای نیاز دارند؟

تقریباً عموم مردم از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کنند. از طرفی وجود چند صد استارتاپ که هر کدام اپلیکیشن مخصوص خود را دارند، مردم را به استفاده از برنامه‌های مختلف در گوشی‌های هوشمند عادت داده است. در این مقاله قصد داریم در مورد اپلیکیشن ارز دیجیتال صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

اپلیکیشن ارز دیجیتال

همانگونه که سازمان بورس، اپلیکیشن اوراق بهادار خود را دارد، صرافی‌های آنلاین نیز باید اپلیکیشن ارز دیجیتال خود را داشته باشند. پیش از این کاربران برای مشاهده اطلاعات مورد نیاز خود حتماً باید از لپ‌تاپ یا کامپیوتر استفاده می‌کردند. اما امروزه یک کاربر با دانلود اپلیکیشن ارز دیجیتال می‌تواند از طریق تلفن همراه خود، تمام اطلاعات مورد نیاز از جمله قیمت ارز دیجیتال، نمودارها، تحلیل‌ها و هر اطلاعات دیگری که پشتیبان اپلیکیشن خرید ارز دیجیتال بر روی سرور گذاشته باشد را ببیند. اپلیکیشن ارز دیجیتال امکان دسترسی آسان‌تر را در سراسر دنیا به کاربران می‌دهد.

بدون اپلیکیشن ارز دیجیتال چه اتفاقی می‌افتد؟

تلفن‌های همراه هوشمند، مجهز به کارت شبکه اختصاصی بوده و توانایی اتصال به اینترنت را دارند. بنابراین اگر کاربری به لپ‌تاپ یا کامپیوتر دسترسی نداشته باشد، می‌تواند با نصب یک مرورگر ساده به گشت و گذار در اینترنت بپردازد. همچنین کاربران و سرمایه گذاران می‌توانند با مراجعه به سایت صرافی ارز دیجیتال مورد نظر رفته و از امکانات صرافی آنلاین استفاده کنند. اما اگر وب سایت صرافی مورد نظر برای موبایل و تبلت بهینه نشده باشد، یا مرورگر به روز نبوده یا اینترنت ضعیف باشد، وب سایت به راحتی برای کاربران نمایش داده نمی‌شود. بنابراین کاربر مجبور است برای استفاده از تمام امکانات وب سایت، گزینه «نمایش کامل وب سایت» را در مرورگر خود فعال کند که این کار تمام محتوا را ریز و ناخوانا می‌کند. بنابراین چند برابر کار کاربر سخت‌تر و زمان‌برتر می‌شود. در نهایت کاربر خسته شده و گوشی خود را کنار می‌گذارد. به همین راحتی یک صرافی ارز دیجیتال چون به فکر آسایش کاربر خود نبوده، کاربر خود را از دست داده یا انرژی منفی در ذهن او می‌کارد.

مزیت استفاده از اپلیکیشن ارز دیجیتال

مزیت استفاده از اپلیکیشن ارز دیجیتال

اپلیکیشن خرید ارز دیجیتال، این امکان را به کاربر می‌دهد تا عملکرد بازار را به صورت لحظه به لحظه بررسی کند. حتی اگر اینترنت ضعیف باشد، از آنجایی که نیازی به محتوای اصلی نیست، نمودارها به راحتی تغییرات را نمایش می‌دهند.

کاربران می‌توانند با دانلود اپلیکیشن ارز دیجیتال به تمام امکانات وب سایت دسترسی داشته باشند. کاربر با کمک اپلیکیشن ارز دیجیتال نیازی به استفاده از مرورگر نداشته و تمام محتوا و اطلاعات مورد نیاز خود را مشاهده می‌کند. در بیشتر اپلیکیشن‌های ارز دیجیتال چیدمان محتوا با چیدمان وب سایت کاملاً متفاوت است؛ اما رنگ‌بندی لوگو و رفتار برند در اپلیکیشن رعایت می‌شود. رعایت رنگ‌بندی لوگو و نشان دادن رفتار برند در اپلیکیشن ارز دیجیتال می‌تواند حس وب سایت را به کاربر بدهد.

برای استفاده از امکانات اپلیکیشن ارز دیجیتال کافی است با اینترنت وای فای یا همراه (هرچند ضعیف) بین اپلیکیشن و سرور صرافی ارتباطی برقرار شود. البته به شرط آنکه کاربر از قبل، دانلود اپلیکیشن ارز دیجیتال، نصب آن و احراز هویت خود را در انجام داده باشد. اپلیکیشن خرید ارز دیجیتال به کاربر این امکان را می‌دهد تا در هر نقطه از کره زمین، حتی در تعطیلات و در جزیره‌ای دور افتاده خرید خود را انجام دهند.

آیا اپلیکیشن ارز دیجیتال امن است؟

صرافی‌های ارز دیجیتال در به کارگیری انواع فناوری، سرمایه گذاری‌های بسیاری می‌کنند. از این رو، بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال برای بالا بردن امنیت اپلیکیشن‌ ارز دیجیتال خوب، از استراتژی‌های امنیتی حرفه‌ای استفاده می‌کنند. به دلیل اهمیت وجود حس مثبت و امنیت تجربه کاربر، باعث داغ شدن رقابت در ایجاد این حس میان صرافی‌های ارز دیجیتال شده است. بیشتر صرافی‌های آنلاین علاوه بر استفاده از استراتژی‌های یاد شده، گروهی را به عنوان متخصص ضد هک و حملات سایبری استخدام می‌کنند، تا امنیت اپلیکیشن خرید ارز دیجیتال خود را تضمین کنند.

سطح بالای امنیت در اپلیکیشن ارز دیجیتال برخی از صرافی‌ها باعث شده بیش از ۵۰٪ از مشتریان فعال این صرافی‌ها از طریق اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال خود را انجام دهند.

امکانات اپلیکیشن ارز دیجیتال

سهولت استفاده: خرید و فروش ارز دیجیتال در یک اپلیکیشن ارز دیجیتال در مقایسه با دسکتاپ بسیار ساده‌تر است. چرا که تمام امکانات مورد نیاز برای این کار در دسترس کاربر است. از این گذشته برای مراجعه به وب سایت نیازی به روشن کردن کامپیوتر یا لپ تاپ نیست.

داده‌ها و نمودارهای زنده بازار: یک اپلیکیشن ارز دیجیتال علاوه بر نشان دادن قیمت‌های زنده، گزارش‌ها و تحلیل‌های بازار را با چند لمس کوچک در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به این ترتیب کاربر می‌تواند در یک نگاه تحلیل‌ها و گزارش‌ها را با نمودارهای زنده قیمت مقایسه کند.

یادآور دقیق: اپلیکیشن ارز دیجیتال امکان اعلان و هشدار به کاربر هستند. این برنامه‌ها اعلان‌هایی را یا جهت یادآوری و یا اشاره به یک موضوع خاص به کاربر نمایش می‌دهند. این اعلان‌ها معمولاً توسط خود اپلیکیشن، صرافی‌ها و یا کاربران پشت سرور اپلیکیشن تنظیم می‌شود. این قابلیت، کاربر را با آخرین تحولات ارزهای دیجیتال و تحلیل‌ها و گزارشات به روز نگه می‌دارد.

چرا اپلیکیشن خرید ارز دیجیتال محبوب شده است؟

  • نفوذ تلفن‌های هوشمند در میان کاربران بالاست.
  • تمام امکانات وب سایت در اپلیکیشن ارز دیجیتال در دسترس است.
  • دانلود اپلیکیشن ارز دیجیتال و نصب آن بسیار ساده است.
  • تلفن همراه وسیله محبوب سرمایه گذاران حرفه‌ای است.
  • با اپلیکیشن ارز دیجیتال می‌توان به راحتی خرید فروش ارز دیجیتال را به صورت روزانه انجام داد.
  • هر سنی می‌تواند از اپلیکیشن ارز دیجیتال استفاده کند. اما هر سنی نمی‌تواند از طریق مرورگر دسکتاپ به سایت وصل شود.
مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *