10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد

10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد
10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد

اپل و گوگل در طول سال ها قابلیت های زیادی را از یکدیگر وام گرفته اند. با این حال، برخی از این قابلیت ها آنقدر خوب هستند که نمی توان آنها را به اشتراک گذاشت. با 10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد همراه باشید تا ببینید آیفون با اضافه کردن کدام قابلیت های اندروید می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

جایی برای نوتیفیکیشن ها

نوتیفیکیشن ها اولین مورد از 10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد هستند. اعلان‌ها قسمتی هستند که اندروید در آن یک سر و گردن بالاتر از آیفون قرار دارد. یکی از تغییراتی که باعث پیشرفت بزرگی می شود، استفاده از مکان اندروید برای اعلان ها در آیفون است.

iOS اعلان‌ ها را در Notification Center و یک نقطه جداگانه در صفحه قفل برای Recent Notifications قرار می‌ دهد. این غیر ضروری است و باعث سردرگمی و از دست رفتن نوتیفیکیشن ها می شود. فقط اعلان ها را در Notification Center قرار دهید و تمام.

تاریخچه نوتیفیکشن

قهرمان تاریخ اعلان اندروید

در مورد اعلان‌های از دست رفته، اندروید یک ترفند ساده برای یافتن آنها دارد. صفحه Notification History صفحه ای است که تمام اعلان هایی را که در 24 ساعت گذشته به دستگاه شما رسیده است نشان می دهد.

خوب است بدانید که اگر یک اعلان به طور تصادفی رد شد، جایی وجود دارد که بتوانید به آن نگاه کنید. اعلان‌ های آیفون ممکن است نامرتب شوند، بنابراین قابلیتی مانند این می‌تواند بسیار مفید باشد.

تم های رنگی گسترده سیستم

یکی دیگر از 10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد، شخصی سازی ظاهر گوشی است. با شروع اندروید 12، اندروید می تواند رنگ های تم سیستم را بر اساس تصویر زمینه شما تغییر دهد. این یک راه آسان برای شخصی سازی گوشی بدون تغییر زیاد است. iOS برای قابلیتی مانند این آمادگی زیادی دارد.

iOS گزینه های شخصی سازی اندروید را مانند لانچرهای صفحه اصلی یا شکل آیکون های سفارشی را ندارد. این قابلیت باعث می‌شود که اپل بتواند تم‌ های ساده مبتنی بر کاغذ دیواری را به iOS اضافه کند.

تنظیمات Control Center شخص ثالث

تنظیمات سریع اندروید.

پنل Control Center آیفون پاسخی آشکار به Quick Settings اندروید است، اما فاقد ویژگی های مثبت Quick Settings است. در iOS 16، تنظیمات مرکز کنترل همه توسط اپل انجام می شود.

اندروید به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهد تا تنظیمات سریع خودشان را انجام دهند. آن‌ ها می‌ توانند قابلیت های فوق‌العاده مفیدی را تنها با یک ضربه سریع اجرا کنند. اپل باید به برنامه های شخص ثالث اجازه دهد تا در تنظیمات Control Center سهمی داشته باشند.

دو بار زدن Power برای باز کردن دوربین

مسلماً راه‌اندازی سریع دوربین در آیفون چندان دشوار نیست. کافی است انگشتتان را روی صفحه اصلی بگذارید. اما می تواند از این هم سریعتر باشد. تقریبا هر گوشی اندروید با دو بار فشار دادن دکمه پاور دوربین را باز می کند.

این میانبر بهتر از روش صفحه قفل است زیرا می توانید قبل از اینکه گوشی از جیب شما خارج شود وارد دوربین شوید. گرفتن سریع عکس مهم است و به همین دلیل این میانبر بسیار مفید است.

پیام دادن از طریق RCS

دو گوشی، یکی با RCS.

صبر کنید، آیا این پیشنهادی به آیفون است که امکانات پیام رسانی را از اندروید بدزدد؟! بله!

iMessage عالی است، اما ارسال پیامک در آیفون بدون iMessage عالی نیست. دلیل آن امتناع اپل از پذیرش استاندارد جدیدتر RCS است. مکالمات Green bubble آیفون هنوز براساس استاندارد قدیمی پیام کوتاه هستند.

عکس‌ ها و ویدیوهای کاربران اندروید در آیفون وحشتناک به نظر می‌ رسد زیرا اپل مکالمات غیر iMessage را به SMS کاهش می‌دهد. اگر اپل از RCS استفاده کند برای همه بهتر است. کاربران iMessage همچنان می توانند از iMessage استفاده کنند.

Always-On Display

بیشتر دستگاه‌ های اندروید دارای قابلیت Always-On Display را دارند. یک حالت نمایشگر کم مصرف که معمولا ساعت و آیکون های اعلان را نشان می‌دهد. این موضوع سال‌ هاست که در دستگاه‌ های اندروید وجود دارد و زمان آن رسیده است که آیفون نیز به آن ملحق شود.

نمایشگر همیشه روشن یک راه ساده برای اینکه بتوانید بدون باز کردن کامل قفل دستگاه ببینید چه اتفاقی در گوشی شما می افتد است. به خصوص اگر از آن دسته کاربران هستید که گوشیتان را تمام طول روز روی میز نگه می دارید این قابلیت بسیار خوب است.

حالت Split Screen

صفحه نمایش تقسیم اندروید

یک گزینه دیگر از 10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد قابلیت تقسیم صفحه است. این قابلیت تاثیر زیادی در بالا بردن بهره‌وری دارد.

اپل آیپد را با قابلیت های مولتی تسک عرضه می کند اما آیفون اینطور نیست. در همین حال اکثر گوشی‌های اندروید سال‌ هاست که دارای نوعی حالت تقسیم صفحه هستند.

امروزه آیفون ها دارای صفحه نمایش بسیار بزرگ هستند. آنها به راحتی می توانند حالت تقسیم صفحه را پشتیبانی کنند. این چیزی نیست که اکثر مردم از آن استفاده کنند، اما یک ویژگی خوشایند برای کاربران متمرکز بر بهره وری خواهد بود.

میانبرهای صفحه اصلی

بر هیچکس پوشیده نیست که صفحه اصلی آیفون محدود است. یکی از قابلیت هایی که نیازی به تغییر زیادی در صفحه اصلی ندارد، میانبرهایی است که به بخش های خاصی در یک برنامه می روند.

می‌توانید یک برنامه را به مدت طولانی فشار دهید تا میانبرهای آن را ببینید اما در اندروید می‌ توانید یک قدم جلوتر بروید و آن میانبرها را مستقیم در صفحه اصلی قرار دهید. این راهی آسان برای دسترسی به بخش‌های پرکاربرد در برنامه‌ها است.

سایلنت کردن تماس با ضربه

پیکسل 6 پرو

پایان دادن به تماس تلفنی با تلفن هوشمند به اندازه کوبیدن تلفن ثابت رضایت بخش نیست. با این حال اندروید چیزی دارد که تا حد زیادی به آن نزدیک است: تلنگر برای سایلنت کردن تماس.

این قابلیت دقیقا همان چیزی است که فکر می کنید. هنگامی که فعال است، می‌توانید گوشی را رو به پایین قرار دهید تا تماس و اعلان‌ ها را بی‌ صدا کنید. اضافه کردن آن به آیفون کار سختی نیست و قابلیت مفیدی می تواند باشد.

10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد این موارد هستند. اندروید و آیفون بیشتر از هر زمان دیگری به هم شبیه شده اند اما هیچکدام کامل نیستند. آنها دو تجربه بسیار متفاوت از گوشی های هوشمند را ارائه می دهند و این چیز خوبی است. به هرحال این قابلیت‌های جدید آیفون را ارتقا می دهند.

با 10 قابلیت که آیفون باید از اندروید بدزدد آشنا شدید. به تازگی به اندروید کوچ کرده اید و اطلاعات آیفون را در اندروید لازم دارید؟ راهنمای 7 راه استفاده از iCloud در اندروید منتظر شماست!

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *