روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11

روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11
روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11

می خواهید تسک بار خلوت تری داشته باشید؟ در این مطلب با روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11 و ایجاد فضای بیشتر آشنا می شوید.

آیا متوجه شده اید که Language Bar در تسک بار ویندوز 11 شما اضافه است؟ این ویژگی ای است که برخی ممکن است بخواهند از شر آن خلاص شوند، به خصوص اگر مرتب زبانی را که با آن تایپ می کنید تغییر نمی دهید، نیاز چندانی به Language Bar نخواهید داشت.

بیایید ببینیم روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11 چگونه است.

Language Bar چیست؟

اسکرین شات نوار زبان در نوار وظیفه

پیش از این که روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11 را ببینیم، باید بدانیم Language Bar چیست. نوار زبان یک آیکون کوچک در تسک بار شما است که معمولا با یک کد زبان سه حرفی نشان داده می شود. به عنوان مثال ENG برای انگلیسی.

Language Bar به کاربر اجازه می دهد تا به سرعت بین طرح بندی های مختلف صفحه کلید جابجا شود. اگر بیش از یک طرح صفحه کلید یا زبان به ویندوز 11 اضافه شده است، نوار زبان در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش شما نشان داده می شود.

اگر با این قابلیت آشنایی ندارید، قبل از حذف آن، نحوه نصب زبان‌ ها و طرح‌ بندی‌ های مختلف در ویندوز 11 را مطالعه کنید. Language Bar قابلیتی مفید برای کسانی است که به چندین زبان تایپ می کنند، اما کاربر معمولی ممکن است برای یافتن کاربرد آن مشکل داشته باشد.

روش حذف Language Bar

منوی زبان

نوار زبان با اطمینان از نصب فقط یک زبان برای کیبورد به راحتی حذف می شود.

می توانید با جستجوی Edit Language در نوار جستجوی منوی شروع، بررسی کنید که چند زبان نصب کرده اید.

Edit Language and Keyboard Options را باز کنید.

اسکرین شات حذف یک زبان از تنظیمات زبان صفحه کلید

روی زبانی که می‌ خواهید حذف کنید کلیک کنید و Remove را بزنید. با این کار Language Bar باید بلافاصله از تسک بار حذف شود.

Language Bar هنوز حذف نشده است؟

اسکرین شات تنظیمات صفحه کلید پیشرفته

اگر نوار زبان ناپدید نشد، راه دیگری برای حذف آن وجود دارد. با روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11 همراه باشید.

Advanced Keyboard Options را در سرچ بار منوی Start جستجو کنید. پنجره System Settings را باز کنید و تیک Use the desktop language bar when it’s available را فعال کنید. سپس روی Language bar options کلیک کنید.

اسکرین شات تنظیمات صفحه کلید پیشرفته در ویندوز 11

گزینه Hidden زیر عنوان Language Bar را بزنید، سپس روی Apply کلیک کنید. این کار از نمایش نوار زبان با هر اندازه ای جلوگیری می کند.

روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11 را یاد گرفتید.

ابزاری مفید که بسیاری از کاربران به آن نیاز ندارند

شاید پنهان کردن Language Bar دشوارتر از چیزی است که باید باشد. برای برخی از کاربران حتی اگر فقط یک زبان را نصب کرده باشند Language Bar نمایش داده می شود.

خوشبختانه می توان آن را حذف یا پنهان کرد. اگر تا به حال از این ویژگی استفاده نکرده اید، با حذف آن از فضای کمی که در تسک بار به دست آورده اید لذت ببرید.

روش مخفی کردن Language Bar از تسک بار ویندوز 11 به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر مربوط به تسک بار نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11 را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *