چهار مدل گوشی نوکیا اندروید 13 دریافت می کنند

چهار مدل گوشی نوکیا اندروید 13 دریافت می کنند
چهار مدل گوشی نوکیا اندروید 13 دریافت می کنند

HMD Global، یک شرکت فنلاندی در حال حاضر مسئولیت برند نوکیا را بر عهده دارد. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که تمام دستگاه‌های واجد شرایط برای ارتقا به اندروید 12 ارتقا یافته‌اند. تمرکز بعدی کار تیم ارتقای اندروید 13 است. نوکیا موبایل برخی از تلفن‌های همراه را تأیید کرده است که به‌روزرسانی اندروید 13 را دریافت خواهند کرد.

چهار مدل گوشی نوکیا اندروید 13 دریافت می کنند، این مدل ها 5 گوشی هستند که مشخصات کلیدی میان رده دارند و پرچمدار نیستند.

مدل ها

  • نوکیا XR20 5G
  • نوکیا جی 50 5G
  • نوکیا جی 11 پلاس
  • نوکیا X20 5G
  • نوکیا X10 5G

به گفته نوکیا، تلفن های همراه فوق اولین گوشی هایی هستند که به روز رسانی اندروید 13 را دریافت می کنند. همچنین در لیست Android Enterprise گوگل، هر پنج گوشی نوکیا اندروید 13 جدید را دریافت خواهند کرد. اندروید 13 در لیست سیستم عامل های تایید شده برای Nokia XR20 5G، Nokia G50 5G، Nokia G11 Plus، Nokia X20 5G و Nokia X10 قرار دارد. 5G با این حال، اگرچه جدیدترین تلفن های همراه مانند Nokia X30 5G و Nokia G60 5G در لیست AER قرار دارند، اما از اندروید 13 پشتیبانی نمی کنند.

هدف این پنج دستگاه مشتریان سازمانی است. برای مصرف کنندگان، تنها مورد تایید شده برای شروع آزمایش بتای اندروید 13 نوکیا X20 5G است.

Metaverse روند جدید فناوری در صنعت است. برخلاف سایر فناوری‌های گذشته، متاورس بزرگترین برندهایی را دارد که روی آن کار می‌کنند. امثال متا، اپل، سامسونگ و دیگران همگی در حال کار بر روی دستگاه‌هایی برای Metaverse هستند. نوکیا نیز مانند سایرین روی فناوری Metaverse کار می کند. این شرکت اخیراً باشگاه متاورس صنعتی نوکیا بل را تأسیس کرده است. این باشگاه در مورد برنامه ریزی شرکتی و تجربه نوآوری دیجیتال بحث خواهد کرد. باشگاه متاورس صنعتی نوکیا بل یک همکاری بین نوکیا بل و سایر شرکا است. شرکت هایی مانند اتاق بازرگانی فنلاند، اتاق بازرگانی فنلاند شانگهای، ABB، Kone، Haier و غیره بخشی از این مشارکت هستند.

گوشی نوکیا اندروید 13

نوکیا بل می گوید که به آرامی خدمات ارتباطی معمولی را به یک راه حل شبکه در سطح سازمانی گسترش خواهد داد. نوکیا می گوید که یک اکوسیستم شریک باز ایجاد خواهد کرد. با این کار، راه حل های دیجیتال را برای کاربران نهایی سازمانی یکپارچه می کند. نوکیا بل همچنین پیشرفت خود را در کار شبکه 5G در محل نشان می دهد. این شامل استقرار سریع پلاگین و بازی، بهره‌برداری و نگهداری ابری مینیمالیستی است. آزمایشگاه متاورس صنعتی نیز ایده های زیادی را نشان می دهد. این شامل پلتفرم دیجیتال خودکار ابری NDAC، برنامه های صنعتی AR/VR است که بر روی محاسبات لبه MXIE و برنامه کلاستر NTC اجرا می شوند.

علاوه بر Metaverse، نوکیا یکی از بازیگران اصلی در پیشرفت یک شبکه ارتباطی جدید است. در 5G، نوکیا در کنار هواوی و اریکسون یکی از بازیگران اصلی است. اکنون، این شرکت در حال کار بر روی یک شبکه 6G است. کنفرانس توسعه جهانی 6G 2022 در حال برگزاری است. این کنفرانس بر روی چشم انداز 6G تمرکز دارد. موضوع این رویداد “کشیدن چشم انداز با هم و دست در دست هم رفتن” است. آزمایشگاه های نوکیا بل یک سخنرانی کلیدی در مورد “6G، پیش بینی آینده” ارائه کردند.

این سخنرانی بر روند کلیدی 6G متمرکز است زیرا دنیای واقعی را با دنیای دیجیتال مرتبط می کند. واضح است که شبکه 6G در آینده تقویت خوبی برای عصر متاورس خواهد بود. اول از همه، 6G یک تقویت کننده قوی برای عصر متاورس آینده خواهد بود. این برنامه از برنامه های متاورس که بر فناوری اتصالات متمرکز است پشتیبانی می کند. در واقع هسته 6G در دو حوزه اصلی نهفته است. چگونه انسان ها را تقویت کنیم و چگونه دنیای فیزیکی اطراف خود را از طریق یکپارچگی خوب بین دنیای فیزیکی و دیجیتال کنترل کنیم. به منظور کمک به عصر متاورس آینده، 6G استانداردهایی را از نظر اصول طراحی فنی ارائه کرده است.

پایداری: این به انرژی مصرفی در واحد بیت می‌پردازد. نیاز به افزایش بهره وری انرژی وجود خواهد داشت. همچنین، انتشار کربن باید به حداقل برسد.
فراگیر بودن دیجیتال: 6G باید پوشش کامل را تضمین کند. برای رسیدن به این هدف، نیاز به یکپارچه سازی سیستم های ارتباطی زمین، هوا، فضا و حتی آب وجود خواهد داشت. این برای اطمینان از این است که سیگنال های 6G می توانند به هر نقطه از زمین برسند.
امنیت و حریم خصوصی: این جنبه برای سیستم های جدید 6G بسیار مرتبط است. حوزه های زیادی در این زمینه وجود دارد. تعداد زیادی دستگاه به شبکه متصل خواهند شد. کاربرد گسترده تری از فناوری هوش مصنوعی خواهد داشت. همچنین دارای چندین رابط باز خواهد بود. همه این جنبه ها سیستم را برای شنود داده ها باز می کند. وجود ابرهای ترکیبی مختلف، منبع باز و تجهیزات از فروشندگان مختلف خطرات امنیتی بالقوه ای را به همراه خواهد داشت.
با نگاهی به معماری شبکه 6G، می توان سیستم 6G آینده را از نظر شناخت بالا، اتوماسیون، تخصصی و سفارشی سازی مورد بحث قرار داد. از سه لایه می توانیم به شبکه نگاه کنیم:

اولین لایه زیرساخت است. ایده اجرای عملکردهای مختلف شبکه بر روی پلتفرم‌های ابری به رشد خود ادامه خواهد داد.
لایه دوم لایه تابع شبکه است. با توجه به استانداردهای مختلف سناریوهای برنامه، قابلیت‌های شبکه متفاوتی برای برآوردن نیازهای KPI برنامه‌های مختلف ارائه می‌شود.
لایه سوم لایه برنامه است. در انتقال و پردازش داده ها خطراتی وجود دارد. با این حال، یک شبکه جدید بعداً از همه اینها مراقبت خواهد کرد.
نوکیا مدعی است که با استفاده از شش روند کلیدی فناوری، مشکلات 6G را حل خواهد کرد. برای اطمینان از امنیت و قابلیت اطمینان شبکه، از فناوری طیف، فناوری رابط هوایی هوش مصنوعی، فناوری ادغام synarsthesia و شبکه شدید استفاده خواهد کرد. نوکیا از صنعت می‌خواهد تا تحقیقات بیشتری در مورد باند فرکانس طلایی 7 تا 20 گیگاهرتز انجام دهد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *