آموزش ایجاد و ساخت نقشه در گوگل مپ

آموزش ایجاد و ساخت نقشه در گوگل مپ
آموزش ایجاد و ساخت نقشه در گوگل مپ

گوگل مپ یک وب سایت مپ است که توسط Google طراحی شده است. با استفاده از گوگل مپ شما می توانید نقشه تمام جهان را ببینید، در گوگل مپ نماهای مختلفی برای نمای نقشه وجود دارد و بهترین آن نمای ماهواره ای یا satellite view است. نمای ماهواره ای از طرق ماهواره ضبط و ذخیره شده است و نمای آن واقعی است.تمامی ساختمان ها، خیابان ها، ماشین ها و …. در این نما واضح و معلوم است.

با ساخت این نقشه ها می توانید نشانه ها، راه ها و لوکیشن های خاص خود را به نقشه اضافه کنید. همچنین می توانید شکل های مختلفی روی نقشه ای که اکنون وجود دارد بکشید تا جزئیات بیشتری به آن اضافه کنید. با این که می توانید این نقشه ها را در هر دستگاهی مشاهده کنید، با این حال برای ساخت این نقشه ها باید از گوگل مپ دسکتاپ استفاده کنید. با این آموزش در اعوجاج همراه باشید.

جهت ایجاد نقشه در گوگل مپ مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا وارد سایت گوگل مپ شوید و از قسمت سمت چپ بالا برروی سه نقطه کلیک کنید.

آموزش ایجاد و ساخت نقشه در گوگل مپ

2- در زیر منو ، گزینه Your Places را انتخاب کنید.

گزینه Your Places در گوگل مپ

3- بعد به تب Maps و در پایین صفحه گزینه Create Maps را انتخاب کنید.

ایجاد نقشه در گوگل مپ

4- اکنون پنجره تولید نقشه جدید در تب تازه ای باز می شود. برای نام گذاری آن نوشته Untitled map در بالا سمت چپ منو را انتخاب کنید.

نام گذاری نقشه در گوگل مپ

5- در منوی Edit map title and description نامی برای نقشه انتخاب کنید و آن را ذخیره کنید.

منوی Edit map title and description

6- حالا شما می توانید نام و توضیحات نقشه خود را بنویسید و بعد از آن مکان مورد نظر خود را جستجو کنید و با استفاده از گزینه Add marker مکان دقیق مورد نظر خود را بر روی گوگل مپ مشخص کنید.

افزودن محتوا به نقشه ای که ایجاد کرده اید:

شما می توانید به نقشه ای که ایجاد کرده اید محتوای دلخواه اضافه کنید، برای مثال نقاط مشخص شده، شکل یا خط.

ایجاد نقطه مشخص:

نقطه مشخص مانند یک پین روی نقشه شما ظاهر می شود. برای افزودن این گزینه به نقشه، ابتدا نقطه مورد نظر خود را روی Base Map پیدا کنید. سپس در منوی زیر نوار جست و جوی نقشه، روی Add Marker کلیک کنید.

ایجاد نقطه مشخص در گوگل مپ

ایجاد خط و شکل:

برای افرودن خط و شکل به نقشه، گزینه Draw a Line را در منوی زیر نوار جست و جو پیدا کنید و سپس گزینه Add line or shape را انتخاب کنید.

ایجاد خط و شکل در گوگل مپ

به اشتراک گذاری نقشه سفارشی در گوگل مپ

زمانی که نقشه سفارشی خود را ساختید می توانید با رفتن به گوگل مپ، ورود به منوی سه خطی، ورود به بخش Your Places و سپس Maps به آن دسترسی داشته باشید. در حالت عادی فقط شما می توانید این نقشه را ببینید اما می توانید این نفشه را برای دیگران ارسال کنید. برای این کار وارد وبسایت گوگل مپ شوید، وارد اکانت خود شوید و سپس وارد تب Owned شوید که نقشه های سفارشی شما در آن قسمت قرار دارند.

برای به اشتراک گذاری این نقشه با سایرین، گزینه Share Map را انتخاب کنید. این گزینه به شما اجازه می دهد نقشه خود را در پلتفرم های بسیاری مانند ایمیل به اشتراک بگذارید. 

ابتدا یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید. 

اشتراک گذاری نقشه گوگل مپ با سایرین

شما همچنین می توانید لینک ویژه ای برای نقشه خود بسازید تا به سادگی آن را با سایرین به اشتراک بگذارید. در تب Owned نقشه خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Share با در منوی سمت چپ انتخاب کنید.

اشتراک گذاری نقشه گوگل مپ با سایرین

در این قسمت با گزینه Link Sharing رو به رو می شوید. زیر قسمت Who Has Access گزینه Change را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری نقشه گوگل مپ با سایرین

در گزینه های منوی Link Sharing، میزان دسترسی به نقشه خود را انتخاب کنید. سپس گزینه Save را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری نقشه گوگل مپ با سایرین

گزینه های به اشتراک گذاری شما اکنون در این قسمت ذخیره شده اند.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

حسانه حدادی

از سال 1390 در حوزه فناوری و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و از رشته کارشناسی ارشد شهرسازی فارغ التحصیل شده ام، خیلی خوشحالم که اینجا هستم تا خدمتی به سرزمینم داشته باشم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *