نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید

نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید
نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید

مایکروسافت وجود مشکلی را در Task Manager ویندوز 11 تأیید کرد که می‌ تواند باعث شود برنامه با رنگ اشتباه ظاهر شود. پس نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید.

به‌ روز رسانی پیش‌ نمایش ویندوز 11 شامل اشکالی است که می‌ تواند باعث شود Task Manager با رنگ اشتباه نشان داده شود. این مشکل باعث می‌ شود متن غیرقابل خواندن باشد.
این مشکل پس از نصب به‌ روز رسانی KB5020044 که در پیش‌ نمایش در 29 نوامبر 2022 منتشر شد، ظاهر می‌ شود.
مایکروسافت مراحلی را برای کاهش این مشکل به اشتراک گذاشته و در حال کار بر روی یک راه حل دائمی است. نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید! به زودی Task Manager به شکل همیشگی اش برمی گردد.

نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید

برخی از کاربران ویندوز 11 ممکن است با مشکلی مواجه شوند که باعث می شود Task Manager با رنگ اشتباه نشان داده شود و متن را غیرقابل خواندن کند. مشکل پس از نصب به‌ روز رسانی KB5020044 رخ می‌دهد که در پیش‌ نمایش در 29 نوامبر 2022 منتشر شد.

اوایل این هفته، مایکروسافت بخشی را به صفحه مشکلات و اعلان‌ های شناخته شده ویندوز 11 نسخه 22H2 در مورد مشکل Task Manager اضافه کرد. در حالی که این مشکل خواندن متن را غیر ممکن می کند، تاثیری روی عملکرد Task Manager ندارد و مدیر وظیفه در پس زمینه به خوبی کار می کند.

متنی که مایکروسافت منتشر کرده است می گوید: «پس از نصب KB5020044، ممکن است Task Manager عناصر خاصی را در رابط کاربری (UI) با رنگ‌ های غیر منتظره نمایش دهد. در دستگاه‌های آسیب‌ دیده، Task Manager باید همانطور که انتظار می‌رود عمل کند اما برخی از بخش‌های UI ممکن است خوانا نباشند.»

«اگر در قسمت Personalization -> colors تنظیمات، Choose your mode را در حالت Custom قرار داده باشید، ممکن است تحت تأثیر این مشکل قرار بگیرید. اما اگر از حالت تیره یا روشن در تنظیم Choose your mode استفاده می کنید، این مشکل تاثیری روی دستگاه شما نخواهد داشت.»

مایکروسافت در حال کار روی یک راه حل دائمی برای این مشکل است. در عین حال ترفندی وجود دارد که می توانید از آن برای برگرداندن رنگ های درست استفاده کنید و نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید:

برای کاهش مشکل، می‌ توانید تنظیمات Choose your mode را روی Dark یا Light تنظیم کنید تا نمایش Task Manager به حالت عادی برگردد. برای انجام این کار، روی دسکتاپ کلیک راست کنید یا ماوس را مدت طولانی نگه دارید، “Personalize” را انتخاب کنید، “Colors” را بزنید و سپس “Dark” یا “Light” را برای Choose your mode برگزینید.

از آنجایی که این مشکل تنها در یک به‌ روز رسانی پیش‌ نمایش ویندوز 11 ظاهر می‌ شود، تعداد کاربرانی که با آن روبرو می شوند، احتمالا بسیار کم است. مایکروسافت قبل از انتشار به‌ روز رسانی December’s Patch Tuesday، یک راه حل اساسی پیدا خواهد کرد.

نگران تغییر رنگ Task Manager ویندوز 11 نباشید. می خواهید بیشتر درباره آپدیت های ویندوز 11 بدانید؟ به مقاله 10 قابلیت آپدیت جدید ویندوز 11 22H2 سری بزنید.

مطالب مرتبط
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *