نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک
نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک

iMessages را با استفاده از شماره تلفن در مک ارسال و دریافت کنید. در این مطلب نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک را می بینید.

iMessage زمانی که نمی خواهید برای مکالمه با سایر کاربران اپل به یک پیام رسان فوری شخص ثالث اعتماد کنید، بسیار مفید است. اما یکی از بهترین قابلیت هایش پیوستگی سرویس در اکوسیستم اپل است.

به عنوان مثال، می توانید به راحتی iMessage هایی را که در گوشیتان در دستگاه macOS دریافت می کنید، در مک ببینید. راه‌اندازی آن بسیار ساده‌تر از هر سرویس پیام دیگری است و آپدیت‌ها یا پیام‌های مهم کاری را از دست نمی‌دهید، حتی زمانی که آیفون شما نزدیک شما نیست یا نمی‌ خواهید حواس‌ پرتی ایجاد شود.

همچنین با آسان‌تر کردن پاسخدهی، گردش کار بهتری دارد و دیگر نیازی به جابجایی به دستگاه دیگری فقط برای ادامه مکالمه ندارید. به علاوه یک کیبورد با اندازه کامل برای تایپ مزیت دیگری نسبت به iMessage آیفون است.

این یک فرآیند دو قسمتی است: ابتدا باید مطمئن شوید که شماره تلفن iMessage را از آیفون انتخاب کرده اید و سپس باید آن را در مک فعال کنید. با نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک همراه باشید.

افزودن شماره به iMessage در آیفون

افزودن شماره به iMessage در آیفون کار ساده ای است. کافی است به Settings بروید و شماره‌تان را برای ارسال و دریافت iMessage انتخاب کنید.

ابتدا Settings را باز کنید.

تنظیمات

سپس برای ادامه به قسمت Messages بروید.

Messages

بعد روی Send & Receive کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک

پس از آن، روی شماره تلفنی که می خواهید از آن پیام دریافت کنید ضربه بزنید. اگر دو سیم کارت دارید می توانید هر دو شماره را برای دریافت پیام انتخاب کنید. پس از انتخاب، Blue Tick Mark ظاهر می شود.

انتخاب شماره برای دریافت پیام

اگر چند شماره دارید، باید با ضربه زدن روی شماره ها، شروع مکالمه را برگزینید. اگرچه می‌توانید پیام‌ها را در همه شماره‌های تلفن/آدرس‌های ایمیل دریافت کنید، برای شروع فقط از یکی از آنها استفاده کنید. این تصمیم شماست که از شماره تلفن شروع کنید یا Apple ID.

پیام‌ها را در همه شماره‌های تلفن/آدرس‌های ایمیل دریافت کنید

اگر از قبل با Apple ID در مک لاگین کرده اید، اعلانی برای اضافه کردن شماره ای که به تازگی انتخاب کرده اید به iMessage دریافت خواهید کرد. برای شروع دریافت پیام در مک روی Yes کلیک کنید.

اگر با Apple ID در iMessage آیفون وارد نشده‌اید، از صفحه Messages روی دکمه Use your Apple ID for iMessage ضربه بزنید تا ادامه دهید. این کار یک هشدار همپوشانی به صفحه نمایش می آورد.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک

اگر می خواهید با استفاده از همان Apple ID آیفون وارد شوید، روی Sign In ضربه بزنید. در غیر این صورت، برای ادامه روی Use Other Apple ID ضربه بزنید.

لاگین با اپل آیدی

پس از ورود به سیستم، شماره‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید، همانطور که در بالا نشان داده شده است انتخاب کنید و به مک بروید.

دریافت پیام های iMessage در مک

مرحله اول نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک را دیدید. مرحله دوم ثبت شماره در مک است.

اضافه کردن شماره با استفاده از مک به اندازه آیفون، اگر نه بیشتر، ساده است. با این حال، قبل از ادامه، مطمئن شوید که با استفاده از همان Apple ID در آیفون وارد سیستم شده اید. در صورتی که این کار را نکرده‌اید نیستید، از بخش قبلی این راهنما برای انجامش استفاده کنید.

برای این کار Messages را از dock یا لانچ پد مک باز کنید.

برنامه پیام ها در مک

روی زبانه Messages از منو بار کلیک کنید. از منوی زمینه Preferences را انتخاب کنید. یک پنجره جدید باز می شود.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک

برای ادامه روی زبانه iMessage کلیک کنید. بعد روی چک باکس قبل از شماره تلفنی که می خواهید استفاده کنید کلیک کنید. در مرحله بعد، مطمئن شوید که گزینه Enable Messages in iCloud را فعال کرده اید.

فعالسازی iMessage در مک

اگر با اپل ایدی لاگین نکرده اید، اطلاعاتتان را در صفحه iMessage وارد کنید و روی Next بزنید. گزینه ها را همانطور که در بالا نشان داده شده است انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک

پس از ورود به سیستم، می توانید پیام های iMessages را در دستگاه مک نیز دریافت کنید.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک به همین سادگی است. روشن کردن iMessage در مک، اگر پیام‌ رسانی جزو روال کارتان باشد، می‌تواند راحتیتان را افزایش دهد و گردش کار را بهبود ببخشد.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک به این ترتیب است. برای این که ترفندهای بیشتری از iMessages را یاد بگیرید، 7 قابلیت شگفت انگیز iMessage در آیفون را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *