نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون

نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون
نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون

در iOS، عملکردهای Today View و Spotlight Search از طریق صفحه قفل آیفون در دسترس هستند. این مقاله نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون را توضیح می دهد.

در نسخه های اولیه سیستم عامل موبایل اپل، تمام صفحه قفل آیفون به کاربران امکان دسترسی به زمان، تاریخ، تمام نوتیفیکشن ها و عملکرد دوربین و چراغ قوه را می داد. برای دسترسی به هر چیز دیگری، باید قفل آیفون را باز می‌کردید. سرراست و امن بود.

این روزها، iOS امکان دسترسی اختیاری به چندین ویژگی اضافی از صفحه قفل، Today View و Spotlight Search را می دهد.

Today View که با کشیدن انگشت از چپ به راست قابل دسترسی است، جایی است که می‌ توانید ویجت‌ ها و چیزهای دیگری را که ممکن است بخواهید در یک نگاه ببینید، بدون باز کردن قفل آیفون اضافه کنید. کشیدن انگشت از وسط صفحه قفل به پایین فیلد ورودی جستجو و پیشنهادهای Siri را نشان می‌دهد، که بهترین حدس‌ های دستیار دیجیتال در مورد برنامه‌ هایی است که ممکن است بخواهید در یک زمان معین استفاده کنید.

در حالی که این ویژگی‌ ها ارزشمند و مفید هستند و دسترسی آسانشان از صفحه قفل می تواند خوب باشد، اما به این معنی است که هر کسی می‌ تواند وقتی آیفون شما قفل است، آن‌ها را مشاهده کرده و استفاده کند و احتمالا چیزهایی در مورد محتویات دستگاه شما بیاموزد. برای بالا بردن سطح امنیت، می توانید به راحتی دسترسی به این عملکردها را در آیفون غیر فعال کنید. با نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون همراه باشید.

نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون

1- آیفون را آنلاک کنید و برنامه Settings را باز کنید.

2- اسکرول کنید و روی Face ID & Passcode (یا Touch ID & Passcode) ضربه بزنید.

3- در پیامی که ظاهر می شود، پسوردتان را وارد کنید.

4- به پایین اسکرول کنید و در قسمت Allow Access When Locked گزینه Today View and Search را در حالت خاموش قرار دهید.

شناسه و رمز عبور را لمس کنید

نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون به همین سادگی است. پس از انجام این مراحل، دو عملکرد بلافاصله غیر فعال می شوند و دیگر از صفحه قفل در دسترس نخواهند بود. این غیر فعالسازی سطح امنیتی بالاتری را به شما می دهد.

نحوه غیر فعال کردن Today View و Search در صفحه قفل آیفون به این ترتیب است. برای شخصی سازی های بیشتر صفحه قفل آیفون، نحوه تغییر طرح اعلان ها در صفحه قفل iOS 16 را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *