چگونه باندهای پشتیبانی شده 5G را در تلفن خود بررسی کنیم

چگونه باندهای پشتیبانی شده 5G را در تلفن خود بررسی کنیم
چگونه باندهای پشتیبانی شده 5G را در تلفن خود بررسی کنیم

اکنون اکثر کشورها خدمات 5G دارند و بیشتر کشورها در حال پذیرش نسل جدید شبکه ها هستند. این سرویس 5G فقط روی دستگاه هایی کار می کند که از 5G پشتیبانی می کنند. امروزه بیشتر گوشی های جدید با پشتیبانی 5G عرضه می شوند. اما یک نکته وجود دارد، همه تلفن ها فقط با مجموعه ای از باندها عرضه می شوند. در این مقاله می‌دانید یاد میگیرید چگونه باندهای پشتیبانی شده 5G را در تلفن خود بررسی کنیم.

خدمات حامل از برخی باندهای انتخابی و در دسترس بودن این باندها بر اساس منطقه متفاوت می باشد. اگر تلفن شما از این باندها پشتیبانی می کند، می توانید از سرویس 5G در تلفن خود استفاده کنید.
لازم به ذکر است که، هیچ کس تمایلی به خرید تلفنی ندارد که از باندهای 5G موجود در منطقه خود پشتیبانی نمی کند. اگر از باندهای موجود در منطقه خود اطلاعی ندارید، در اینجا قصد داریم باندهای 5G موجود برای ایالات متحده و هند را لیست نمائیم.

باندهای 5G موجود در ایالات متحده

Verizon – n2, n5, n66, n77, n260, n261

AT&T – n5, n77, n260

Sprint – n41

T-Mobile – n41, n71, n260, n261

باندهای 5G موجود در هند

n1، n3، n5، n8، n28، n40، n41، n71، n77، n78، n79، n258

بنابراین برای استفاده از 5G در تلفن خود، باید حداقل یک باند در منطقه شما پشتیبانی شود. اگرچه 5G برای تمام کاربران شناخته شده است، اما بیشتر آنها از باندی که برای تلفنشان ارائه می شود، بی اطلاع هستند. برای بررسی اینکه گوشی شما از کدام باندهای 5G پشتیبانی می کند، می توانید از طریق روشهای ذکر شده در زیر بررسی کنید.

1. صفحه رسمی تلفن را بررسی کنید

هر برند اطلاعات کامل هر تلفنی را که تولید کرده است (به استثنای گوشی هایی که تولیدشان متوقف شده یا گوشی هایی که خیلی قدیمی هستند) فهرست کرده است. اطلاعات موجود در وب سایت رسمی شامل مشخصات کامل به همراه تمامی باندهای نسل های مختلف پشتیبانی شده مانند 4G و 5G می باشد.

برای بررسی مشخصات به وب سایت رسمی گوشی خود مراجعه کنید. اکنون به تلفن خود بروید، می توانید تلفن خود را در صفحه تلفن های همراه یا همه محصولات پیدا کنید (برای هر مارکی متفاوت است). هنگامی که مدل گوشی خود را باز کردید، نمای کلی خود را نشان می دهد. حالا روی صفحه Specs کلیک کنید. به پایین بروید و تمام باندهای پشتیبانی شده 5G را در بخش اتصال پیدا خواهید کرد.

صفحه رسمی تلفن را بررسی کنید

زمانی که متوجه شدید باند 5G گوشی شما فعال می باشد، می‌توانید باند 5G را با باند ارائه‌دهنده خدمات در منطقه خود مطابقت دهید. این یکی از روش های رسمی برای بررسی باندهای 5G است.

ما در این مقاله مشکل کار نکردن 5G در آیفون را آموزش دادیم. برای مطالعه و آموزش بر روی همین لینک کلیک کنید.

2. باند 5G را در آیفون بررسی کنید

از چند نسل گذشته، آیفون‌ها از 5G نیز پشتیبانی می‌کنند. برای بررسی باندهای 5G آیفون خود می توانید از هر یک از روش های موجود در این راهنما پیروی کنید. همچنین می توانید اطلاعات رسمی همه آیفون ها را در وب سایت اپل بررسی کنید.

باند 5G را در آیفون بررسی کنید

اپل یک صفحه اختصاصی برای باندهای 4G و 5G منتشر کرده است که هر آیفون با آن عرضه می شود. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که این صفحه شامل آیفون هایی نمی شود که تولیدشان متوقف شده است.

صفحه http://www.apple.com/iphone/cellular را در مرورگر خود باز کنید. اکنون منطقه خود را انتخاب کرده و به دنبال آیفون خود بگردید. هنگامی که آیفون خود را در لیست پیدا کردید، باندهای ذکر شده در کنار مدل گوشی را بررسی کنید.

راه دوم برای یافتن باندهای پشتیبانی شده 5G برای آیفون، بازدید از صفحه اختصاصی آن است. وب سایت اپل را در مرورگر خود باز کنید. اکنون به صفحه آیفون بروید و روی دکمه Learn More برای مدل آیفونی که می خواهید باندهای آن را بررسی کنید کلیک کنید. در اینجا باید روی Tech Specs کلیک کنید. به پایین بروید و بخش Cellular and Wireless را پیدا کنید. در اینجا می توانید تمام باندهای پشتیبانی شده از جمله باندهای 5G را پیدا کنید.

 باند 5G را در آیفون بررسی کنید

3. وب سایت های شخص ثالث را بررسی کنید

وب سایت های مطمئن زیادی وجود دارند که مشخصات اکثر گوشی ها را دارند. در این وب سایت ها اطلاعاتی مانند پردازنده، دوربین، نمایشگر، باتری، اتصال و تمامی مشخصات دیگر را خواهید یافت.

یکی از وب سایت های محبوب GSMArena website است. هر زمان که گوشی خود را در گوگل جستجو کنید، GSMArena را در اولین صفحه جستجو پیدا خواهید کرد. برای بررسی مشخصات گوشی خود در GSMarena، آن را از جستجوی Google باز کنید یا گوشی خود را در وب سایت GSMArena جستجو کنید.

وب سایت های شخص ثالث را بررسی کنید

به دنبال بخش Network بگردید و آن را گسترش دهید. در اینجا همه باندهای پشتیبانی شده را در کنار بخش 5G پیدا خواهید کرد.

4. جعبه دستگاه را چک کنید

راه دیگر برای بررسی باندهای پشتیبانی شده 5G این است که به جعبه ای که گوشی شما در آن قرار داشت، نگاه کنید. اکثر OEM ها مشخصاتی را در جعبه خود دارند. با این حال، OEM هایی وجود دارند که این اطلاعات را شامل نمی شوند و بنابراین ممکن است در این مورد مجبور باشید از روش دیگری استفاده کنید.

باید برچسب چسبیده به جعبه گوشی تلفن همراه خود را بررسی کنید. از روی برچسب موجود، شبکه را جستجو کنید و سپس 5G را بررسی کنید. در بخش 5G، باندهای پشتیبانی شده 5G را خواهید یافت.

بنابراین این چند راه برای پیدا کردن باند 5G است که تلفن شما پشتیبانی می کند.

اگر قصد خرید یک گوشی را دارید، حتما یک گوشی 5G را انتخاب کنید زیرا می توانید پهنای باند و کیفیت شبکه خوبی را با شبکه 5G تجربه کنید. به طور کلی، OEM ها شامل باندهایی هستند که در آن منطقه در دسترس هستند، اما با این وجود، باید باندها را بررسی کنید زیرا باندهای مختلف سرعت های متفاوتی دارند.

ما در این مقاله آموزش دادیم که چگونه باندهای پشتیبانی شده 5G را در تلفن خود بررسی کنیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *