چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم

چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم
چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم

وقتی برای دیدن چیزی روی صفحه کامپیوتر مشکل دارید، به آن نزدیک تر می شوید یا عینک مطالعه را به چشم می زنید؟ می‌توانید با استفاده از قابلیت Zoom، دیدن هر چیزی را در صفحه مک آسان‌تر کنید. بیایید ببینیم چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم.

ما راه‌های مختلفی را برای زوم در مک به شما نشان خواهیم داد. می توانید از میانبر کیبورد، عملکردها یا هر دو استفاده کنید. حتی می توانید مکان نما را روی آن نگه دارید و نما را سفارشی کنید و متن را بزرگ کنید.

چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم؟ در بسیاری از برنامه ها فشار دادن همزمان کلید Command و + (به علاوه) به شما اجازه بزرگنمایی می‌دهد و Command و (منها) به شما اجازه می‌دهد در مک Zoom out کنید. همچنین می‌توانید با فعال کردن آن قابلیت ها در تنظیمات Accessibility، در سراسر سیستم بزرگ‌ نمایی کنید یا روی متن خاصی زوم کنید.

چگونه در مک زوم کنیم

در این مطلب یاد می گیریم چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم. برای بزرگ نمایی پنجره یا برنامه خاصی مانند سافاری، Command را نگه دارید و کلید Plus (+) را فشار دهید. برنامه های مختلف ممکن است از میانبرها، دکمه های نوار ابزار یا عملکردهای منوی دیگر استفاده کنند، پس از راهنمای برنامه کمک بگیرید.

علاوه بر این، هنگامی که گزینه‌های بزرگ‌ نمایی را در تنظیمات Accessibility فعال کردید، می‌توانید از میانبر، صفحه لمسی یا عملکرد اسکرول برای بزرگ‌ نمایی در هر پنجره یا بخشی از صفحه استفاده کنید:

میانبر کیبورد: برای Zoom in کلیدهای Option+Command+= را بزنید. از Option+Command+8 برای جابجایی بین بدون زوم و آخرین سطح بزرگنمایی استفاده کنید.

Trackpad: با سه انگشت دو بار روی Trackpad ضربه بزنید تا بزرگنمایی کنید. همچنین می توانید برای تغییر سطح زوم، دو بار ضربه بزنید و روی صفحه لمسی بکشید.

عملکرد اسکرول: کلید اصلاحی را که انتخاب کرده اید فشار دهید و سپس از ماوس یا پد لمسی برای اسکرول کردن به بالا استفاده کنید.

بزرگنمایی با Picture-in-Picture در مک

چگونه در مک Zoom Out کنیم

برای بزرگ نمایی یک پنجره یا یک برنامه خاص مانند سافاری، می توانید Command را نگه دارید و کلید Minus (-) را فشار دهید. باز هم، سایر برنامه ها ممکن است از میانبرها، دکمه های نوار ابزار یا عملکردهای منو برای بزرگ نمایی استفاده کنند.

با فعال بودن گزینه(های) بزرگ نمایی در Accessibility، بدون توجه به برنامه‌ای که استفاده می‌کنید، گزینه‌های بیشتری برای کوچک‌ نمایی در مک دارید. بسته به اینکه کدام گزینه را فعال کرده اید، می توانید از یک یا چند مورد از موارد زیر استفاده کنید:

میانبر کیبورد: کلید Option و Command و – (منها) را بزنید.

Trackpad: با سه انگشت دو بار روی Trackpad ضربه بزنید تا پس از Zoom in، زوم اوت کنید.

عملکرد اسکرول: کلید اصلاح کننده ای را که انتخاب کرده اید فشار دهید و سپس از ماوس یا پد لمسی برای اسکرول کردن به پایین استفاده کنید.

کوچک‌نمایی با Picture-in-Picture در مک

چگونه زوم را در Accessibility مک فعال کنیم

دیدیم که چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم. اما برای شروع زوم در هر نقطه از مک، باید قابلیت Zoom را در تنظیمات Accessibility فعال کنید. از آنجا، روش هایی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب می کنید.

System Preferences را با Dock یا از آیکون Apple در نوار منو باز کنید. سپس Accessibility را در سمت چپ و Zoom را در سمت راست انتخاب کنید.

در تنظیمات برگزیده دسترسی بزرگنمایی کنید

گزینه‌ های زیر را می‌بینید که می‌توانید برای زوم مک از آنها استفاده کنید.

میانبر کیبورد و عملکردهای Trackpad

عملکردهای اسکرول

Zoom Style

سبک زومی را که می خواهید در مک استفاده کنید، انتخاب کنید. شما می توانید از بین Full Screen, Split Screen یا  Picture-in-Picture انتخاب کنید. بسته به گزینه ای که انتخاب می کنید، می توانید تنظیماتش را تعیین کنید.

Full Screen: اگر از بیش از یک مانیتور استفاده می کنید، Choose Display را برای انتخاب مانیتوری که می خواهید بزرگنمایی کنید، انتخاب کنید.

Split Screen یا Picture-in-Picture: گزینه Size and Location را برای انتخاب محل و اندازه پنجره بزنید.

تنظیمات سبک زوم برای نمایشگر

Hover Text

چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم؟ یک قابلیت زوم دیگر در مک Hover Text است. همانطور که در توضیحات می بینید، هنگامی که مکان نما را روی متن می برید تا بزرگ نمایی کنید، کلید Command را نگه می دارید.

جابجایی برای نشانگر متن

فعال کردن Touch Bar Zoom

اگر مک با نوار لمسی دارید، می توانید این گزینه را نیز فعال کنید. سپس Touchpad را لمس کنید و نگه دارید تا نسخه بزرگتری از آن را روی صفحه نمایش ببینید.

چگونه با Hover Text زوم کنیم

اگر Hover Text را در تنظیمات Zoom مک فعال کرده‌اید، می توانید تنظیماتی را در مورد ظاهر زوم برای انعطاف پذیری کامل انجام دهید.

در System Preferences > Accessibility > Zoom، آیکون Info (حرف کوچک “i“) را در سمت راست Hover Text فشار دهید.

چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم

سپس می‌توانید اندازه متن، سبک و محل ورودی را به همراه activation modifier و گزینه‌ای که با سه بار فشار دادن activation modifier را قفل کند فعال کنید.

تنظیمات فونت متن را نگه دارید

در مرحله بعد، می‌توانید رنگ‌ های متن، نقطه درج، پس‌ زمینه، حاشیه و برجسته‌ سازی عنصر را تغییر دهید.

ماوس تنظیمات رنگ متن

وقتی تنظیمات را انجام دادید Done را بزنید و Hover Text zoom را تست کنید.

Command یا کلید modifier را که انتخاب کرده اید بزنید و از مکان نما برای حرکت روی متن استفاده کنید. خواهید دید که خواندن متن را آسان می کند. کلید اصلاح کننده را رها کنید تا بزرگ نمایی حذف شود.

ماوس کردن متن بزرگنمایی شد

چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم؟ با کمک این روش ها! استفاده از یک یا چند مورد از این روش‌های بزرگ‌ نمایی می‌تواند به شما کمک کند تقریبا هر چیزی را بزرگتر و بهتر در صفحه مک ببینید.

اکنون می‌دانیم چگونه در مک Zoom In و Zoom out کنیم. ویندوز دارید و می خواهید زوم کنید؟ نحوه بزرگ‌نمایی در ویندوز 11 را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *