مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است

مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است
مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است

یک اسکرین شات فاش شده نسخه داخلی Notepad با Tabs را فاش کرده است که همراه با ورژن جدید ویندوز 11 می آید. مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است.

مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است

یک اسکرین شات جدید، نسخه ای از Notepad را با برگه ها نشان می دهد. Notepad بعد از File Explorer جدیدترین اپلیکیشنی است که تب ها را در ویندوز 11 دریافت می کند. مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است.

در اوایل سال جاری، مایکروسافت سرانجام پس از بازخورد Insiders که سال ها درخواست آن را داشتند، تب هایی را به File Explorer در ویندوز 11 اضافه کرد. جزئیات این آپدیت را می توانید در چگونه زبانه های File Explorer در ویندوز 11 را فعال کنیم ببینید. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که چندین پوشه و فهرست را در یک پنجره باز کنند، درست مانند اینکه مرورگر وب به کاربران اجازه می دهد چند صفحه وب را زیر یک پنجره باز کنند.

اکنون که زبانه ها به File Explorer اضافه شده اند، به نظر می‌ رسد مایکروسافت مشتاق است این قابلیت را به یکی دیگر از برنامه‌ های داخلی ویندوز 11 اضافه کند و به همین دلیل، مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است. یک اسکرین شات از نسخه داخلی Notepad به صورت آنلاین منتشر شده است که امکان باز کردن برگه های جدید را در برنامه نشان می دهد.

این اسکرین شات در یک توییت پاک شده توسط یکی از کارمندان مایکروسافت مشاهده شد که برگه ها را به عنوان قابلیت جدید نشان می داد. اسکرین شات نسخه‌ای از Notepad را با یک هشدار محرمانه در بالای صفحه نشان می‌دهد که روی آن نوشته شده است: “Don’t discuss features or take screenshots.”

درست مانند برگه‌ ها در File Explorer (و اکثر برنامه‌ های دارای برگه‌ ها)، خود برگه‌ ها در بالای برنامه ظاهر می‌ شوند و به کاربر اجازه می‌ دهند چندین فایل txt را در همان پنجره باز کنند. با فرض اینکه این ویژگی در مسیری قرار دارد تا زمانی عرضه شود، احتمالا این نسخه جدید Notepad در چند هفته آینده برای Windows Insiders در پیش نمایش معرفی خواهد شد.

مایکروسافت زبانه ها را به Notepad ویندوز 11 اضافه کرده است. این بدان معنی است که برنامه Notepad جدید به طور رسمی در ماه های آینده، احتمالا به همراه آپدیت جدید ویندوز 11، به طور رسمی عرضه خواهد شد. گنجاندن برگه‌ ها در Notepad یک افزونه خوب برای کاربران قدرتمند Notepad خواهد بود. اکنون این سؤال باقی می ماند که مایکروسافت تب های بعدی را به چه برنامه ای اضافه می کند؟

مطالب مرتبط
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *