آشنایی با بزرگ‌ترین سایت نهالستان در یزد (خرید گارانتی دار نهال گردو و نهال میوه)

آشنایی با بزرگ‌ترین سایت نهالستان در یزد (خرید گارانتی دار نهال گردو و نهال میوه)
آشنایی با بزرگ‌ترین سایت نهالستان در یزد (خرید گارانتی دار نهال گردو و نهال میوه)

نهال‌های گردو نه تنها یک مهره خوش‌مزه و مغذی تولید می‌کنند بلکه برای چوب آنها برای مبلمان خوب استفاده می‌شود و این درختان زیبا همچنین با اندام‌های بزرگ و کمانی خود سایه‌ای را در منظره ایجاد می‌کنند.

بیشتر نهال‌های گردو در حال رشد به ارتفاع ۲۰ الی ۳۰ متر با عرضی معادل می‌رسند و در سراسر کشورمان ایران یافت می‌شوند و همچنین خوب است بدانید که گردوی اصلاح‌شده یا چندلر و گردوی فرنور رایج‌ترین آنها است که برای تولید آجیل و همچنین درختان سایه دار استفاده می‌شود یک درخت بالغ سالانه ۳۰ تا ۶۰ کیلو گرم آجیل تولید می‌کند و تا ارتفاع ۵ الی ۶ متر رشد کرده و همه نهال‌های گردو از هر نوع و رقمی که باشند در اواخر بهار برگ می‌دهند و جوانه می‌زنند و بنابراین از سوختگی گردو جلوگیری می‌شود.

بزرگ‌ترین سایت نهالستان در یزد

گردو اصلاح‌شده با آب و هوای مدیترانه‌ای با زمستان‌های معتدل سازگار است و برای برخی مناطق بسیار گرم با آفتاب‌های سورزان مطلوب و مناسب نیست.

دو گونه سازگار با گرده افشانی داشته باشید اگرچه اکثر آنها از نظر تئوری خود بارور هستند و همچنین بهتر است توجه داشته باشید که گل‌های نر و ماده می‌توانند در زمان‌های مختلف ظاهر شوند و در ضمن خوب است بدانید که نهال‌های ژئوتیپ پالیز و ژنوتیپ برتر دو نهال گردو قابل اعتماد و فوق‌العاده و مهم‌تر از همه زودبازده هستند که باید در عرض یک یا دو سال محصولی را به شما ارائه دهند و البته لازم به ذکر است که به منحصر به فرد‌ترین و فوق‌العاده نهال گردو را می‌توان در بهترین نهالستان در یزد دست یافت.

بهترین و معتبر‌ترین نهالستان در یزد نهالستانی است که بتواند به صرفه‌ترین و سالم و استاندارد‌ترین نهال‌های پربار را با قیمتی مناسب در اختیار شما کشاورزان قرار دهد و از جمله این نهالستان‌ها می‌توان به نهالستان برتر نهال اشاره نمود چرا که این نهالستان با در اختیار داشتن یک قرن تجربه توانسته بهترین و مطلوب‌ترین امکانات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد و به تولید و پرورش نهال‌های پربار و مرغوب بپردازد و نقش واسطه گر را در این میان حذف نماید و از این طریق نهال‌ها را با قیمتی مناسب‌تر به شما ارائه دهد.

گردو به راحتی رشد می‌کند و به هرس کمی نیاز دارد و فقط در زمان استقرار به آبیاری نیاز دارد و بهترین گونه‌ها به طور قابل اعتماد تولید می‌کنند که البته از بهترین نهال‌های گردو برای کاشت در شهر یزد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

نهال گردو فرنور

باردهی در حدود ۳۰ کیلوگرم هر درخت بالغ و برخورداری از عمر طولانی مدت در حدود 80 سال و خیلی از مزیت‌ها و ویژگی‌های دیگر چون قابلیت کشت در اکثر مناطق شهر یزد، زودبازده بودن، دیرگل بودن، مقاوم در برابر سرمای ناگهانی بهاری، و استحکام بالا در برابر آفات و عوامل بیماری زا، نیاز به آبیاری اندک و زودبازده بودن سبب شده تا بسیاری از کشاورزان شهر یزد برای دریافت درآمد بیشتر دست به خرید نهال گردو در یزد به خصوص نهال گردو فرنور و یا نهال‌های گردو شبیه به این گردو چون گردو چندلر بزنند.

نهال گردو ژنوتیپ پالیز (اصلاح شده کانادایی)

زادگاه اصلی نهال گردو ژنوتیپ پالیز اصلاح شده کانادایی، کشور کانادا است و از این رو به راحتی می‌توان حدس زد که این نهال گردو بسیار در برابر شرایط آب و هوای سرد و دشوار مقاوم خواهد بود و می‌تواند به راحتی به رشد و نمو خود ادامه دهد و البته از دیگر مزیت‌ها و مشخصات نهال گردو کانادایی به گردوی پوست کاغذی، باردهی در حدود ۸ الی ۱۰ تن در هر ده هزار متر، طول عمر اقتصادی و سن حیات طولانی مدت، زودبازده بودن و دیرگل بودن اشاره نمود و همچنین خوب است بدانید که این نهال گردو جز ارقام گردوی قدیمی مورد کشت در ایران به حساب می‌آید.

نهال گردو فرنت

یکی دیگر از نهال‌های گردو که شباهت بسیار زیادی به نهال گردو فرنور دارد نهال گردو فرنت است و همچنین باید گفت که این نهال گردو با باردهی مناسبی خود تواسنته در ردیف نهال‌های محبوب و پرطرفدار قرار بگیرد و البته لازم به ذکر ایت که نهال گردو فرنت به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر دمای سرد توانسته برای کاشت در شهر یزد بسیار مناسب جلوه کند.

البته اگر به دنبال کاشت نهالی زودبازده و قابل اعتماد و فوق‌العاده و زودبازده دیگر هستید که بتوان بدون هر گونه دغدغه و نگرانی به کشت و تولید آن پرداخت و در کنار خرید نهال گردو در شهر یزد اقدام به خرید آن نمود می‌توان به نهال‌های بادام به خصوص بادام کاغذیی و یا بادام آذرخوشه‌ای اشاره نمود که در ادامه به توضیح بیشتر و بهتر آنها خواهیم پرداخت.

نهال گردو فرنت در یزد

نهال بادام آذر خوشه‌ای

از جمله ویژگی‌های نهال بادام آذر خوشه‌ای می‌توان به درگل بودن و در امان ماندن از سرمای ناگهانی بهاری، باردهی بسیار بالا و عملکرد فوق‌العاده، مناسب برای کاشت در اکثر مناطق کشورمان ایران، مقاومت بسیار بالا در برابر سرمای شدید، درصد مغز بالا، خوش‌مزه و لذیذ بودن آجیل، پوست نیمه کاغذی و راحتی بیشتر در رسیدن به مغز بادام، عمر اقتصادی طولانی مدت در حدود 35 تا 45 سال و باردهی بسیار بالا و قابل توجه در حدود 70 تا 80 کیلو برای هر درخت بالغ اشاره نمود.

نهال بادام اسکندر

یکی از ارقام بسیار تجاری بعد از نهال بادام آذر خوشه‌ای نهال بادام اسکندر است که به سبب زودبازده بودن و قدرت رشد پذیری بالا و از همه مهم تر مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط آب و هوای بسیار سرد و سخت مورد استقبال کشاورزان یزدی قرار گرفته است و همچنین خوب است بدانید که این نهال به صورت خوشه‌ای باردهی خواهد داشت و این یعنی سود و درآمد بالاتر و در واقع می‌توان گفت که این ویژگی می‌تواند به تنهایی عاملی شود برای خرید نهال بادام در شهر یزد و یا در هر شهر دیگری از کشورمان.

نهال بادام شاهرودی 12 و 21

اگر به دنبال نها بادامی بسیار پربار و پر محصول هستید ما به شما نهال بادام شاهرودی 12 و 21 پیشنهاد می‌دهیم چرا که این نهال بادام به سبب باردهی بسیار بالا و فراوان توانسته خود را در ردیف نهال‌های بادام بسیار تجاری و بازار پسند قرار دهد و همچنین خوب است بدانید که میوه این نهال بادام کاغذی است و به راحتی با دست می‌توان پوست آن را شکست و مغز بسیار خوش‌مزه و لذیذ آن را چشید.

این نهال بسیار در برابر سرمای ناگهانی فصل بهار مقاومت دارد و می‌توان آن را به عنوان نهال بادامی زودبازده و پربار قرار داد و همچنین باید گفت که نهال بادام شاهرودی درضد مغز بسیار بالایی دارد و در ردیف نهال‌های بادام دیرگل اما زودبازده قرار می‌گیرد.

نهال‌های میوه قابل کشت در یزد

از انواع نهال‌های میوه که قابلیت کشت در یزد دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نهال زردآلو سلطنتی، زردآلو عسگرآباد
 • نهال گلابی بیروتی، نهال گلابی دوشیز، نهال گلابی درگزی
 • نهال گیلاس تکدانه، نهال گیلاس زرد، نهال گیلاس هارت، نهال گیلاس بینگ آمریکایی
 • نهال هلو دوبار فرانسه، نهال هلو انجیری مالکی، نهال هلو آلبرتا
 • نهال آلو شابلون، نهال آلو سانتریزا، نهال آلو بخارا، نهال‌ آلو قطره طلا
 • نهال به ایتالیایی، نهال به اصفهان
 • نهال شلیل مغان، نهال شلیل شمس
 • نهال سیب گلدن، نهال سیب فرانسه، نهال سیب سفید شیشه‌ای
 • نهال انگور شانی، نهال انگور ترکمن ۴، نهال انگور بیدانه سفید، نهال انگور بیدانه قرمز
 • نهال انجیر بورسا، نهال انجیر استهبان، نهال انجیر سیاه
 • نهال پسته اکبری، نهال پسته احمد آقایی، نهال پسته کله قوچی
 • نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو پربارسیکانی

نهال انار واندرفول، نهال انار شیراز

برتر نهال

کلام آخر

برای خرید نهال از نهالستان در یزد می‌توانید به صورت حضوری به نهالستان‌های دارای مجوز جهاد کشاورزی مراجعه کنید این در حالی است که یزد دارای نهالستان‌هایی که تمام ارقام نهال‌ها را تولید کنند نیست، شما می‌توانید با مراجعه به جهاد کشاورزی از نهالستان‌هایی که در شهر‌های دیگر زیر نظر جهاد کشاورزی اقدام به تولید تخصصی نهال می‌کنند را پیدا کرده و اقدام به خرید کنید و همچنین با یه جستجوی ساده در گوگل می‌توانید به سایت‌های معتبر تولید نهال در این زمینه دست یابید.

می‌توانید با مراجعه به لینک زیر با بزرگترین نهالستان کشور آشنا شوید و همچنین با تماس با شماره‌های زیر می‌توانید از مشاوره رایگان شرکت برتر نهال استفاده کنید.

تماس با برتر نهال

09144501003

09141832393

وب سایت

www.bartarnahal.ir

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *