روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد

روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد
روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد

اپل در حال ورود به سیستم صوتی با وضوح بالا است و بخش بزرگی از کتابخانه Apple Music را با وضوح بالا ارائه می‌کند. متأسفانه، واقعا گوش دادن به صدای hi-res در آیفون یا آیپد ساده نیست. در این مطلب روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد را می بینید.

در حالی که از لحاظ فنی می‌ توانید از آداپتور هدفون لایتنینگ 3.5 میلی‌ متر اپل و مجموعه‌ای از هدفون‌های سیمی، وضوح بالا را دریافت کنید، اما محدود است. برای صدای واقعی با وضوح بالا، باید از مبدل خارجی دیجیتال به آنالوگ (DAC) و فایل‌های با وضوح بالا یا سرویسی با hi-res streams استفاده کنید.

برای گوش دادن به صدای Hi-Res به چه چیزی نیاز دارید؟

پیش از اینکه سراغ روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد برویم، باید بدانیم hi-res Audio چیست. صدای با وضوح بالا که بیشتر به عنوان hi-res Audio شناخته می شود، موسیقی با عمق بیت و نرخ نمونه بالاتر از صدای استاندارد CD با کیفیت است. اولین چیزی که برای گوش دادن به کیفیت بالا در آیفون یا آیپد نیاز دارید، موسیقی با وضوح بالا برای گوش دادن است.

به علاوه، هدفون سیمی نیاز دارید چرا که صدای hi-res با بلوتوث منتقل نمی شود. البته حذف جک هدفون در مدل های جدید آیفون و آیپد این کار را دشوار می کند. اپل یک آداپتور هدفون لایتنینگ 3.5 میلی متر ساخته است که به شما امکان می دهد هدفون را وصل کنید، اما محدودیت هایی نیز دارد.
برای صدای با وضوح واقعی در آیفون و آیپد، باید با استفاده از یک مبدل خارجی، مبدل داخلی دیجیتال به آنالوگ (DAC) را دور بزنید. این اولین گام در روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد است.

استفاده از External DAC در آیفون و آیپد

یک مبدل دیجیتال به صوتی قابل حمل مشکی

بیایید روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد را ببینیم. اتصال DAC خارجی به آیفون یا آیپد شما «روش اپلی» انجام کار نیست، اما ترفند خوبی است. حتی خود اپل گفته است که برای گوش دادن با رزولوشن بالا به یک DAC خارجی نیاز دارید.

خبر خوب این است که اکثر DAC هایی که خریداری می کنید با گوشی ها و کامپیوترهای دیگر کار می کنند. این بدان معنی است که می توانید از آنها برای گوش دادن به موسیقی با وضوح بالا از دستگاه های مختلف استفاده کنید. برای سهولت استفاده، احتمالاً تقویت کننده DAC / هدفون ترکیبی می خواهید، اما اگر این روش جواب داد، می توانید آنها را جداگانه خریداری کنید.

بیشتر DAC هایی که می بینید به جای Lightning از اتصال USB استفاده می کنند. یعنی بسته به دستگاه شما، ممکن است برای تکمیل تنظیمات به سخت‌افزار دیگری نیاز داشته باشید.

روش استفاده از External DAC در آیفون

با روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد همراه باشید. همه آیفون‌ های فعلی اپل از کانکتور لایتنینگ استفاده می‌ کنند. یعنی اگر DAC شما کابل لایتنینگ یا آداپتور نداشته باشد، باید دانگل داشته باشید. بسته به اینکه USB 3.0 نیاز دارید یا خیر، هم آداپتور Apple Lightning به USB Camera و هم Apple Lightning to USB3 Camera Adapter کار خواهند کرد.

این برای DAC های کوچکتر که از طریق USB تغذیه می شوند است. اگر از DAC بزرگتر با منبع تغذیه استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که به برق وصل است. سپس آداپتور را به گوشی و کابل USB را از DAC به آداپتور وصل کنید.

تا زمانی که DAC شما با کلاس USB سازگار است (که بیشتر آنها هستند) باید به محض وصل شدن و روشن شدن آن شروع به کار کند. هدفون سیمی را وصل کنید و شروع به گوش دادن کنید.

روش استفاده از External DAC در آیپد

اگر از آیپد با پورت Lighting استفاده می‌کنید، همان روش آیفون روی آیپد هم جواب می دهد. گفته می شود اگر iPad با اتصال USB-C دارید، استفاده از DAC بسیار آسان‌تر است.

تا زمانی که یک کابل USB-C یا آداپتور USB-C برای DAC دارید، باید خارج از جعبه کار کند. باز هم، بیشتر این دستگاه‌ها از صدای USB سازگار با کلاس استفاده می‌کنند، بنابراین اتصال و روشن کردن DAC باید تنها کاری باشد که انجام می دهید.

روش گوش دادن به صدای Hi-Res در آیفون و آیپد به این ترتیب است. برای آموزش های مشابه، نحوه عملکرد صداهای پس زمینه در آیفون را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *