نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ

نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ
نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ

Auto Optimization قابلیتی در گوشی های سامسونگ است که به رفع خرابی برنامه ها، رابط آپدیت نشده و موارد دیگر کمک می کند. در اینجا نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ را می بینید.

اگر گوشی سامسونگ دارید، احتمالا در طول عمر آن مشکلاتی را تجربه کرده اید. شاید باتری خیلی سریع خالی شود، برنامه‌ ها خراب شوند، Fast Charge کار کند یا موارد مشابه.

این مشکلات در گوشی های میان رده و مقرون به صرفه سامسونگ بیشتر از گوشی های پرچمدار دیده می شود. صرف نظر از این، یک ابزار داخلی وجود دارد که می توانید از آن برای حل این مشکلات نسبتا سریع استفاده کنید. با نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ همراه باشید.

Auto Optimization در گوشی های سامسونگ چیست؟

پیش از این که سراغ نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ برویم، باید با Auto Optimization آشنا شویم. این قابلیت، یک ویژگی مراقبت از دستگاه است که به بررسی عملکرد صحیح تلفن سامسونگ کمک می کند و آن را برای بهبود عملکرد و حذف اشکالات بهینه می کند.

این ویژگی به عنوان راهی برای جلوگیری از مشکلات رایج تلفن های اندروید مانند خراب شدن برنامه ها، سوسو زدن صفحه، تاخیر در رابط کاربری و موارد دیگر معرفی شد. حال بیایید ببینیم نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ چگونه است.

برای فعال کردن ویژگی Auto Optimization، به Settings > Battery and device care > Auto optimization بروید و Restart when needed را روشن کنید.

منوی مراقبت از دستگاه Samsung One UI

ما در این اسکرین شات از یک گوشی سامسونگ استفاده می کنیم که One UI 5 دارد. اگر دستگاه شما هنوز آپدیت One UI 5 را دریافت نکرده است، ممکن است مراحل کمی متفاوت باشد.

منوی بهینه سازی خودکار سامسونگ

فعال کردن این ویژگی به گوشی شما اجازه می‌ دهد تا زمانی که از آن استفاده نمی‌ کنید، به‌طور خودکار ری استارت را انجام دهد. با انجام این کار، برنامه‌ های پس‌ زمینه بسته می‌ شوند و فایل‌ های کش موقتی که ممکن است باعث این مشکل شوند، از بین می‌ روند. نگران نباشید، روی فایل‌ های شخصی یا داده‌ های داخل برنامه‌ ها تأثیری نمی‌ گذارد.

هفته ای یک بار ری استارت کردن گوشی، کار مفیدی است. اگر می‌ خواهید بیشتر مراقب باشید، می‌ توانید با رفتن به Settings > Battery and device care و ضربه زدن روی آیکون Care Report (کنار آیکون جستجو) نگاهی به تاریخچه ری استارت گوشیتان بیندازید. در آنجا می‌ توانید آخرین باری را که گوشی به طور خودکار ری استارت شده است ببینید.

گوشی سامسونگتان را بهینه کنید

نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ را یاد گرفتید. گوشی‌ های هوشمند مانند هر گجت دیگری تحلیل می‌ روند و با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که دستگاه مشکلات بیشتری نسبت به قبل دارد. برای کاهش این تخریب و حفظ ارزش دستگاه در درازمدت، باید سخت‌افزار و نرم‌افزار آن را حفظ کنید.

به عنوان مثال، می‌ توانید برنامه‌ ها و فایل‌ های بیهوده را حذف کنید، دستورالعمل‌ های سلامت باتری را دنبال کنید، سیستم عامل را به‌ روز نگه دارید و موارد دیگر.

نحوه بهبود خودکار عملکرد گوشی سامسونگ به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر در این زمینه، نحوه سفارشی کردن صفحه قفل در گوشی سامسونگ را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *