اندروید 14 ممکن است منوی اشتراک گذاری را در One UI 6.0 سامسونگ تغییر دهد

اندروید 14 ممکن است منوی اشتراک گذاری را در One UI 6.0 سامسونگ تغییر دهد
اندروید 14 ممکن است منوی اشتراک گذاری را در One UI 6.0 سامسونگ تغییر دهد

منوی اشتراک گذاری گوشی هوشمند Galaxy شما در One UI ممکن است اواخر امسال طراحی جدیدی پیدا کند. گوگل در حال نشان دادن نشانه هایی است که نشان می دهد ممکن است بخواهد رویکرد طراحی خود را به این ویژگی سیستم عامل اندروید تغییر دهد، اما اینکه چه معنایی برای کاربران گوشی های هوشمند سامسونگ خواهد داشت، جای بحث دارد.

اندروید 14 ممکن است منوی اشتراک گذاری را در One UI 6.0 سامسونگ تغییر دهد، شواهد یافت شده توسط میشال رحمان در اندروید 13 نشان می دهد که گوگل یک منوی اشتراک گذاری آزمایشی جدید برای سیستم عامل موبایل خود ایجاد کرده است. اگرچه مانند ابزار اشتراک گذاری فعلی عمل می کند، تفاوت اصلی این است که یک ماژول Project Mainline است.

این بدان معناست که منوی اشتراک‌گذاری در نسخه‌های آینده سیستم‌عامل اندروید می‌تواند مستقل از سیستم عامل به‌روزرسانی شود و به‌طور بالقوه می‌تواند تغییرات را از طریق به‌روزرسانی‌های سیستم Google Play دریافت کند. اما این برای Samsung و One UI چه معنایی می تواند داشته باشد؟

اندروید 14 ممکن است منوی اشتراک گذاری را در One UI 6.0 سامسونگ تغییر دهد

همانطور که توسط Android Police اشاره شده است، گوگل کنترل بیشتری بر اجزای سیستم دارد که به‌روزرسانی‌ها را از طریق Play Services دریافت می‌کنند، که می‌تواند به این معنی باشد که نسخه‌های بعدی منوی اشتراک‌گذاری در سیستم‌عامل اندروید در برندهای مختلف تلفن شبیه‌تر خواهند شد.

یا می توانید بگویید که سامسونگ (و سایر OEM ها) ممکن است کنترل خود را بر روی ایجاد پوشش های سفارشی برای منوی اشتراک گذاری در One UI (و سایر لانچرهای سفارشی) از دست بدهند. عنصر اشتراک‌گذاری می‌تواند با تبدیل شدن به یک جزء اصلی، طراحی منسجم‌تری را در همه تلفن‌های اندرویدی به دست آورد.

در مورد اینکه چه زمانی این ویژگی می تواند تغییر کند، اندروید 14 احتمالاً اولین نسخه سیستم عاملی است که ممکن است منوی اشتراک گذاری را به سرویس Play منتقل کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که این حدس و گمان بر اساس یک ویژگی آزمایشی موجود در اندروید 13 است، بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که با اندروید 14 به یک چیز واقعی تبدیل شود.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که اولین نسخه بتا برای اندروید 14 چگونه شکل می‌گیرد تا از جهتی که گوگل می‌خواهد منوی اشتراک‌گذاری را در مرحله بعدی قرار دهد، ایده‌ای به دست آوریم. با این وجود، این احتمال وجود دارد که One UI 6.0 که احتمالاً در اواخر سال جاری منتشر خواهد شد، منوی اشتراک گذاری متفاوتی با آنچه در نسخه 5.0 دریافت کردیم، داشته باشد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *