روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون

روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون
روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون

اگر SOS Only را در آیفون در بالای صفحه مشاهده کردید، در برقراری تماس، ارسال پیامک یا دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه خواهید شد. در اینجا می بینید این پیام چه کار می کند و روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون چگونه است.

SOS Only یعنی شما خارج از محدوده عملکرد عادی ارائه دهنده تلفن همراهتان هستید، بنابراین برای رفع آن باید به منطقه تحت پوشش شرکت مخابراتی برگردید. اگر SOS هنوز وجود دارد، سعی کنید حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید یا آیفون را دوباره راه‌اندازی کنید.

SOS Only در آیفون چه معنایی دارد؟

پیش از این که روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون را ببینیم، بیایید با این پیام آشنا شویم. هشدار SOS Only یا فقط SOS در بالای صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می‌ شود. این بدان معناست که تنها تماس‌ هایی که می‌ توانید در آیفون برقرار کنید، تماس‌ های اضطراری با شماره‌ هایی مانند 911 (ایالات متحده)، 112 (اروپا)، 999 (بریتانیا) یا 000 (استرالیا) است.

برقراری تماس SOS در یک منطقه روستایی

تماس‌ های معمولی با شماره‌ های استاندارد کار نمی‌ کنند و نمی‌ توانید پیام‌ های متنی ارسال کنید. سرویس های داده ای که به اینترنت متصل می شوند نیز کار نمی کنند. گوشی شما در عمل محدود به تماس با پلیس، آتش نشانی، آمبولانس، گارد ساحلی، امداد کوهستان یا خدمات اضطراری مشابهی می شود که ممکن است در هر کشوری که هستید داشته باشید.

اگر آیفونی با تشخیص خرابی یا اپل واچ با تشخیص سقوط یا سایر سرویس‌ های اضطراری داشته باشید، در زمان مشاهده هشدار SOS Only، همچنان به طور معمول کار می‌ کند.

چرا گوشی پیام SOS Only را نمایش می دهد؟

SOS Only‘ به این معنی است که سرویس دهنده آیفون شما خارج از محدوده است اما شما در محدوده یک شبکه رقیب هستید.

این به این معنی است که در صورت بروز مشکل اما خارج از محدوده عادی تلفن همراه، همچنان می‌ توانید برای کمک تماس بگیرید. بسته به کشوری که با آن تماس می‌ گیرید، هنگام سفر به خارج از کشور، SOS Only ظاهر می‌ شود.

SOS Only همچنین می‌ تواند در مواقعی ظاهر شود که ارائه‌ دهنده تلفن همراه شما با قطعی مواجه است. با ادامه مطلب همراه باشید تا روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون را یاد بگیریم.

چگونه ارور SOS Only در آیفون را برطرف کنیم

بیایید ببینیم روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون چگونه است.

از آنجایی که SOS Only بیشتر یک ویژگی ایمن است تا یک مشکل، تنها راه حل این است که در محدوده شبکه شرکت مخابراتیتان حرکت کنید. اگر می‌ بینید پیام زیاد ظاهر می‌ شود، ممکن است بخواهید از قابلیت‌ های دو سیم‌ کارت آیفون استفاده کنید و در طرح تلفن همراه دیگری مشترک شوید.

گاهی اوقات آیفون شما ممکن است روی اخطار SOS Only گیر کند و در مناطقی که معمولا سیگنال دریافت می‌ کنید ظاهر شود. در این مثال، می‌ توانید با کشیدن انگشت از گوشه بالا سمت راست به پایین و روشن و خاموش کردن آیکون هواپیما در مرکز کنترل، Control Center را فعال کنید.

تغییر حالت هواپیما در مرکز کنترل

روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون را یاد گرفتید. به علاوه در صورت عدم موفقیت این روش، می‌ توانید آیفون را ری استارت کنید که باعث می‌ شود دستگاه شما دوباره با شرکت مخابراتیتان ارتباط برقرار کند.

روش برطرف کردن مشکل SOS Only در آیفون به این ترتیب است. برای یاد گرفتن راه حل چالش های دیگر در آیفون، روش حل مشکل کار نکردن AirPlay در آیفون را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *