روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud

روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud
روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud

در macOS، می‌ توانید همه فایل‌ ها را در دسکتاپ مک و پوشه Documents با iCloud همگام‌سازی کنید تا بتوانید در هر دستگاه دیگری که با همان Apple ID به iCloud وارد شدید، به آن‌ ها دسترسی داشته باشید. در این مطلب، روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud را می بینید.

به عبارت دیگر، می‌ توانید یک سند را روی دسکتاپ باز کنید و بعدا در آیفون یا آیپد یا حتی از طریق مرورگر در کامپیوتر دیگری از طریق سایت iCloud، روی آن کار کنید.

نحوه سینک کردن دسکتاپ و پوشه Documents با iCloud

در اینجا نحوه روشن کردن دسکتاپ و همگام‌سازی پوشه Documents در macOS Big Sur را یاد می گیرید. با روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud همراه باشید.

1- ابتدا در منو بار مک روی آیکون اپل کلیک کنید و System Preferences…. را انتخاب کنید.

تنظیمات سیستم

2- روی Apple ID کلیک کنید.

اپل آیدی

3- از سمت چپ iCloud را انتخاب کنید و مطمئن شوید گزینه iCloud Drive فعال شده باشد. (تیک باکس باید علامت زده شود). در نهایت روی Options… کلیک کنید.

 iCloud

4- تیک گزینه Desktop & Documents Folders را فعال کنید.

iCloud Drive

5- روی Done کلیک کنید.

اکنون روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud را یاد گرفته اید.

اگر تصمیمتان عوض شد و خواستید همگام‌سازی دسکتاپ و پوشه Documents در iCloud را غیر فعال کنید، می‌ توانید با دنبال کردن مراحل بالا و برداشتن تیک کادر کنار Desktop & Documents Folder (مرحله 5) به راحتی همگام‌سازی را متوقف کنید.

توجه داشته باشید که اگر همگام‌سازی را غیر فعال کنید، فایل‌ های دسکتاپ دیگر روی دسکتاپ مک‌ های دیگری که دارید ظاهر نمی‌ شوند، اما در پوشه‌ ای در iCloud Drive شما در دسترس خواهند بود و یک پوشه Desktop و Documents جدید در Mac و پوشه Home ایجاد می‌ شود. می‌ توانید در صورت نیاز فایل‌ ها را از iCloud Drive به مک منتقل کنید یا همه فایل‌ هایتان را انتخاب کنید و به محلی که می‌ خواهید نگه دارید بکشید.

روش هماهنگ کردن پوشه دسکتاپ و Documents مک با iCloud به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر iCloud، راهنمای 6 راه انتقال عکس ها از آیفون به مک را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *