نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11

نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11
نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11

چگونه یک میانبر برای حذف نرم‌افزار به منوی زمینه ویندوز 11/10 اضافه کنید؟ ما مراحل زیر را برای آسان‌تر و سریع‌تر کردن حذف برنامه‌ها نشان می دهیم. با نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 همراه باشید تا برنامه ها را مستقیم با کلیک راست روی آیکون آن از دسکتاپ، حذف نصب کنید.

یک گزینه منوی زمینه دسکتاپ برای حذف نصب نرم‌افزار، افزودنی مفیدی در ویندوز 10 و ویندوز 11 است. با استفاده از این میانبر، می‌ توانید برنامه‌ ها را مستقیم با کلیک راست روی آن‌ ها حذف نصب کنید. اگرچه منوی Start شامل یک گزینه حذف نصب با کلیک راست برای برنامه ها است، اما این گزینه در منوی زمینه دسکتاپ در دسترس نیست. در این مطلب نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 را می بینید.

نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه با IObit Uninstaller

یک نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 با کمک برنامه IObit Uninstaller است. این برنامه، یکی از بهترین پاک کننده ها برای حذف برنامه های ویندوز است که ویژگی های متعددی را در خود جای داده است. از جمله آنها یک میانبر اختیاری Powerful Uninstall است که می توانید در منوی زمینه ویندوز 11 و ویندوز 10 فعال کنید. این گزینه به شما امکان می دهد بسته های نرم‌افزاری را با IObit Uninstaller با کلیک راست روی میانبرهای دسکتاپ یا فایل های EXE حذف کنید.

نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 با IObit Uninstaller را در مراحل زیر ببینید:

1- صفحه IObit Uninstaller را باز کنید.

2- روی گزینه Free Download کلیک کنید.

3- Windows File Explorer را باز کنید و پوشه ای را که فایل iobituninstaller.exe را در آن دانلود کرده اید پیدا کنید.

4- روی فایل iobituninstaller.exe دابل کلیک کنید تا پکیج نصب باز شود.

5- گزینه سبز رنگ Install را بزنید.

گزینه Install برای IObit Uninstaller

6- اگر نمی‌ خواهید از نصب اختیاری انصراف دهید،  No, thanks را انتخاب کنید.

7- برای ادامه مراحل نصب، Next را بزنید.

8- اگر نمی خواهید عضو شوید، No, thanks را بزنید.

9- سپس Finish را با فعال بودن گزینه Run IObit Uninstaller Now انتخاب کنید.

10- گزینه Powerful Uninstall context menu باید به طور پیش‌ فرض فعال باشد، اما می‌ توانید با کلیک کردن روی Options > Settings در IObit Uninstaller دوباره آن را بررسی کنید. در صورت لزوم، گزینه Add Powerful Uninstall را در تنظیمات منوی زمینه ویندوز در تب Uninstall انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.

گزینه Add Powerful Uninstall به منوی زمینه

اکنون پیش بروید و گزینه Powerful Uninstall menu context را امتحان کنید. روی میانبر نرم‌افزار در دسکتاپ کلیک راست کنید (ترجیحا برای برنامه ای که می خواهید حذف کنید) و Show more options (در ویندوز 11) را انتخاب کنید. روی گزینه جدید Powerful Uninstall در منوی زمینه کلیک کنید. یک پنجره IObit Uninstaller باز می شود که در آن می توانید Uninstall را برای حذف برنامه انتخاب کنید.

متوجه خواهید شد که پنجره IObit Uninstaller که در آن گزینه Powerful Uninstall باز می شود شامل تنظیمات Automatically remove residual files نیز است. با انتخاب آن چک باکس، برنامه می تواند فایل‌ های باقی‌ مانده و کلیدهای رجیستری برنامه را نیز پاک کند که این منجر به حذف کامل‌تر برنامه می شود. این گزینه ای است که ارزش آن را دارد که قبل از کلیک بر روی Uninstall برای پاک کردن فایل های ناخواسته انتخاب کنید.

چک باکس Automatically remove Residual files

افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه با استفاده از Windows Uninstaller

یک نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 را دیدید. Windows Uninstaller نیز یک گزینه منوی زمینه برای حذف نرم‌افزار با ابزار حذف نصب پیش فرض اضافه می کند. اگرچه این یک ابزار شخص ثالث مشابه IOBit Uninstaller است، اما رابط کاربری پنجره ای ندارد. در عوض، به سادگی گزینه Uninstall را به منوی زمینه اضافه می کند.

این برنامه با بسیاری از نسخه های ویندوز کار می کند. از ویندوز 11 گرفته تا ویندوز XP. مراحل زیر را برای افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه دنبال کنید.

1- صفحه دانلود Windows Uninstaller را در مرورگر باز کنید.

2- روی گزینه Free download کلیک کنید.

3- پوشه ای را که نصب کننده را در آن دانلود کرده اید باز کنید.

4- روی فایل windowsuninstallsetup.exe دابل کلیک کنید تا پکیج نصب Windows Uninstaller باز شود.

5- گزینه Next را بزنید و سپس گزینه Windows Uninstaller I accept the contract را انتخاب کنید.

6- چند بار دیگر گزینه Next را انتخاب کنید تا به گزینه نصب بروید.

7- Install را فشار دهید تا گزینه جدید منوی زمینه، Uninstall را اضافه کنید.

پس از نصب Windows Uninstaller، روی آیکون نرم‌افزار در قسمت دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه Show more options را برای دسترسی به منوی کلاسیک انتخاب کنید. در آنجا گزینه Uninstall را می بینید که در تصویر زیر نشان داده شده است. روی Uninstall کلیک کنید تا حذف کننده پیش فرض نرم‌افزار ظاهر شود.

حالا نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 را یاد گرفته اید.

گزینه منوی زمینه دسکتاپ را حذف نصب کنید

این گزینه منوی زمینه فراتر از دسکتاپ نیز موجود است. برای مثال، می‌ توانید روی فایل‌ های EXE در پوشه‌ های نصب کلیک راست کنید تا بسته‌ های نرم‌افزاری پاک شوند. همچنین یک گزینه Uninstall را به منوی زمینه منوی Start در سیستم عامل های ویندوز قدیمی مانند Vista/XP اضافه می کند.

برنامه های ویندوز را با یک میانبر منوی زمینه مفید، حذف نصب کنید

نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 را دیدید. روش انجام کار در ویندوز 10 نیز به همین شکل است. با IObit Uninstaller یا Windows Uninstaller، می‌ توانید به راحتی برنامه‌ ها را در کامپیوتر ویندوزتان از طریق منوی زمینه حذف نصب کنید. این میانبرها به شما این امکان را می دهند که برنامه ها را بدون مراجعه به Program and Features یا ابزار Apps & Features حذف کنید.

گزینه اختیاری Powerful Uninstall در IOBit Uninstaller نیز کمی امکانات اضافی به شما می دهد زیرا می توانید از آن استفاده کنید تا مطمئن شوید که هنگام حذف یک برنامه، هیچ فایلی باقیمانده یا ناخواسته باقی نمی ماند.

نحوه افزودن گزینه Uninstall به منوی زمینه در ویندوز 11 به این ترتیب است. می خواهید شخصی سازی های بیشتری روی منوی زمینه انجام دهید؟ راهنمای چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *